printlogo


تابارز: نگران صعود نیستم
تابارز: نگران صعود نیستم
کد خبر: 99722 تاریخ: 1398/3/31 21:10
سرمربی اروگوئه پس از توقف تیمش برابر ژاپن می‌گوید بابت صعود از مرحله گروهی کوپا آمه‌ریکا نگرانی ندارد.

تابارز: نگران صعود نیستم

اسکار تابارز، سرمربی تیم ملی اروگوئه پس از تساوی 2 بر 2 این تیم مقابل ژاپن در دور دوم بازی‌های مرحله گروهی کوپا آمه‌ریکا، تأکید کرد نگران صعود مردانش به مرحله بعد نیست.

اروگوئه با پیروزی در این بازی می‌توانست صعودش را به مرحله حذفی قطعی کند اما نه تنها این اتفاق رخ نداد بلکه تیمش دو بار از حریف عقب افتاد و در واقع از شکست فرار کرد. این بدان معناست که اروگوئه‌ای‌ها (به فرض پیروزی احتمالی شیلی مقابل اکوادور در بازی بامداد فردا) باید در بازی بعدی خود مقابل شیلی به برتری برسد تا از بابت صعود به مرحله بعدی مطمئن شود. با این حال تابارس می‌گوید نگران این موضوع نیست چون پیش از این هم تیمش را در چنین مخمصه‌هایی دیده است.

تابارز در نشست خبری پس از بازی در پاسخ به خبرنگاری که از او پرسید آیا نگران بازی مقابل شیلی نیست، گفت: می‌دانی که در 13 سال اخیر چند بار چنین شرایطی را تجربه کرده‌ام؟ ارزیابی‌های لازم را از این بازی انجام خواهیم داد. به مسائل تیم توجه دارم اما نگران آنها نیستم. آن چیزهایی که به وفق مرادتان پیش نمی‌روند را باید تلاش کنید که به مسیری مطلوب برگردانید. چنین بازهای سرنوشت‌ساز و مهمی هستند که به ما اجازه می‌دهند ببینیم چقدر توانایی داریم. می‌توانم این را هم بگویم که خسته هستیم اما تیم ما کلی تجربه دارد. برای آنچه از بازی‌مان مقابل شیلی نیاز داریم، تلاش خواهیم کرد.

تابارز با وجود ناکامی تیمش برای کسب پیروزی مقابل نماینده آسیا از عملکرد مردانش راضی بود. او گفت: جنگیدن برای نباختن و تلاش برای کسب نتیجه زمانی که اوضاع خیلی سخت بود، کاری بود که در این بازی انجام دادیم. دو بار جبران گل خورده آن هم مقابل تیمی منظم و با کیفیت مانند ژاپن کار آسانی نیست. ژاپن عملکرد کارآمدتری داشت چون با اندک موقعیت‌هایی که داشت دو گل زد در حالی که ما هم با وجود داشتن موقعیت‌های بیشتر همان دو گل را زدیم.

لینک مطلب: http://www.iran-varzeshi.com/News/99722/تابارز-اروگوه-کوپا-آمه-ریکا