printlogo


لیست مازاد فولاد، همان که انتظار می‌رفت
لیست مازاد فولاد، همان که انتظار می‌رفت
کد خبر: 99708 تاریخ: 1398/3/31 16:20

فولاد خوزستان در چند فصل اخیر بازیکنانی به خدمت گرفت که عجیب بود. بازیکنانی که بیشتر نیمکت‌نشین بودند و هیچ باشگاهی به سراغ آنها نمی‌رفت. شاید سرمربیان قبلی فولاد خوزستان با به خدمت گرفتن یک سری از آنها قصد داشتند به این بازیکنان کمک کنند تا به روزهای اوج‌شان برگردند اما کاملا مشخص بود تعدادی از آنها دیگر نمی‌توانند کاری از پیش ببرند و فرصت دادن به آنها اشتباه است.

به هر حال، وقتی جواد نکونام هدایت فولاد خوزستان را به عهده گرفت، برای اینکه بتواند تیمی قدرتمند برای حضور در لیگ نوزدهم بسازد، خیلی زود لیست مازاد را تهیه کرد و در اختیار باشگاه قرار داد. لیستی که حدس زدن نام بازیکنان آن چندان سخت و عجیب نبود. در این لیست ظاهرا نام بازیکنانی چون ناصر سالاری، عبدا... کرمی،  سیامک کوروشی، حجت چهارمحالی، آرش افشین، رافائل مسی، تاکافومی آکاهوشی، عارف غلامی و بابک مرادی حضور دارند.

بازیکنانی که کارایی چندانی در فولاد خوزستان نداشتند و البته اکثر آنها بیشتر نیمکت‌نشین بودند. در این میان فقط عبدا... کرمی یکی از بازیکنان ثابت تیم بود که سن بالای او و البته حضور یک مدافع جدید باعث می‌شود دیگر جایی در فولاد نداشته باشد. وگرنه بقیه بازیکنان از جمله آرش افشین، جزو نفراتی بودند که حضورشان در یک تیم لیگ برتری برای هر کسی عجیب به نظر می‌رسد. بازیکنی که در سال‌های اخیر حتی نتوانست تعداد بازی‌های ثابتش را به تعداد انگشتان دستان خود برساند و با وجود فرصت‌هایی که داشت، فقط یک گل زد.

به جز این نفرات، بازیکنان خارجی مثل رافائل مسی و تاکافومی آکاهوشی هم که با هزینه‌های زیاد به فولاد اضافه شدند، چندان موثر نبودند و در مقایسه با هزینه‌ای که برای باشگاه داشتند، کاری از پیش نبردند. البته آکاهوشی شرایط بهتری نسبت به رافائل مسی داشت اما او هم در لیست نکونام جایی نداشت چون سرمربی جدید فولاد ظاهرا به دنبال به خدمت گرفتن بازیکنان خارجی باکیفیت است. از همه این اسم‌ها که بگذریم، یک بازیکن می‌ماند که همچنان بلاتکلیف است، او کسی نیست جز مهدی زبیدی.

زبیدی هم در فصل گذشته فرصت چندانی برای حضور در ترکیب ثابت تیمش پیدا نکرد. البته او کاملا آماده بود و در یکی از مهمترین بازی‌های فصل توانست برای فولاد گل بزند و باعث شود تنها شکست پرسپولیس در لیگ هجدهم رقم بخورد اما در بقیه بازی‌ها چندان درخشان نبود. در واقع زبیدی زمانی که ایلی استان سرمربی فولاد شد، به دلایلی عجیبی از ترکیب اصلی کنار گذاشته شد. گفته می‌شود استان اعتقاد داشت او با سیروس پورموسوی ارتباط دوستانه و نزدیکی دارد که شاید همین مساله باعث شود برای فولاد خوب کار نکند. به همین دلیل زبیدی را کنار گذاشت.

بعد از آن، زبیدی با تغییرات دیگر در تیم، کمابیش بازی‌های خوبی انجام می‌داد اما در نهایت نتوانست نظر نکونام را برای تمدید قرارداد جلب کند. به همین دلیل قرار است به زودی در مورد او تصمیم گرفته شود تا تکلیفش را برای ماندن یا رفتن بداند. در هر صورت، لیست مازاد فولاد خوزستان که البته یک نفر از کادرفنی یعنی ابراهیم میرزاپور هم در آن حضور داشت، خیلی زود لو رفت تا این نفرذات به فکر تیم دیگری برای ادامه فعالیت‌شان باشند.

9

لینک مطلب: http://www.iran-varzeshi.com/News/99708/لیست-مازاد-فولاد