printlogo


با وجود بند عجیبی که در قراردادش آمده
دشتی نمی‌تواند استقلالی شود
دشتی نمی‌تواند استقلالی شود
کد خبر: 99586 تاریخ: 1398/3/27 14:46

سمیرا شیرمردی/ خیلی وقت است که خبر می‌رسد علی دشتی یکی از بازیکنان مورد نظر استقلال است. بازیکنی سرعتی و گلزن که در سایپا هم نمایش نسبتا خوبی داشت. دشتی با وجود اینکه پیشنهادی جدی از استقلال داشت اما صبر کرد تا استراماچونی رسما سرمربی آبی‌پوشان شود و مورد تایید او هم قرار بگیرد که مبادا نیمکت‌نشین شود. این اتفاق در نهایت افتاد و خبر رسید علی دشتی با استقلال به توافق رسید. مبلغ قرارداد دشتی با استقلال چندان عجیب نیست.

او برای یک فصل با آبی‌پوشان تهرانی به توافق یک میلیارد و هفتصد میلیون تومانی رسیده اما با وجود همه این توافقات، ظاهرا دشتی نمی‌تواند به این راحتی استقلالی شود چراکه او یک فصل دیگر با سایپا قرارداد دارد و باشگاه خودروساز موافق جدایی این بازیکن نیست. البته علی دشتی به خاطر بندی که در قراردادش آمده، فکر می‌کند می‌تواند به راحتی جدا شود و قرارداد رسمی‌اش را با استقلال امضا کند اما ظاهرا این طور نیست. در قرارداد علی دشتی با سایپا که به مدت 2 فصل است، آمده فقط در صورت حضور علی دایی در سایپا، در این تیم می‌ماند.

با این بند، خیلی‌ها فکر می‌کنند دشتی به راحتی می‌تواند جدا شود و به استقلال برود اما ظاهرا این بند چندان قابل استناد نیست. گفته می‌شود بند مورد نظر فقط در صورتی قابل اجرا خواهد بود که بازیکن مورد نظر کمتر از 10 بازی در لیگ برتر برای تیمش انجام داده باشد یا اینکه مبلغ قرارداد زیر 15 میلیون تومان باشد. در کنار آنها سن بازیکن هم مهم است که باید زیر 18 سال باشد اما علی دشتی هیچ‌کدام از این شرایط را ندارد. او یکی از بازیکنان اصلی سایپا در فصل قبل بود که قراردادی بالای 500 میلیون تومان داشت و البته 25 ساله است.

با این شرایط، شاید خیلی‌ها بگویند پس چطور پیام صادقیان، محمد بلبلی، متین توکلی و حامد محمودی که در سپیدرود حضور داشتند و در قراردادشان آمده بود در صورت جدایی علی کریمی، آنها هم از سپیدرود جدا می‌شوند، جدا شدند و رفتند. شاید مبلغ قرارداد بلبلی و توکلی زیر 15 میلیون تومان باشد اما صادقیان و محمودی چطور می‌توانستند جدا شوند؟ دلیل این مساله به تعداد بازی‌های آنها برمی‌گردد. هیچ‌کدام از این بازیکنان 10 بازی رسمی برای سپیدرود انجام نداده بودند. به همین دلیل به راحتی توانستند با استناد به بند مندرج در قراردادشان جدا شوند و بروند اما شرایط دشتی کاملا متفاوت است. او با توجه به بندی که در قراردادش وجود دارد نمی‌تواند به راحتی از سایپا جدا شود. با این شرایط، باید گفت علی دشتی همچنان بازیکن سایپا محسوب می‌شود و اگر استقلال خواهان به خدمت‌گیری او است، باید با این باشگاه خودروساز مذاکره کند تا در صورت توافق، دشتی را به خدمت بگیرد.

670-10

لینک مطلب: http://www.iran-varzeshi.com/News/99586/مانع-بزرگ-سر-راه-استقلالی-شدن-دشتی