printlogo


بالاخره رسمی شد: ساری در یووه
بالاخره رسمی شد: ساری در یووه
کد خبر: 99566 تاریخ: 1398/3/26 20:00
باشگاه یوونتوس با انتشار پیامی در صفحه اختصاصی خود در توئیتر از ملحق شدن مائوریتسیو ساری به بانوی پیر خبر داد.

بالاخره رسمی شد: ساری در یووه

چندین هفته رایزنی باشگاه‌های یوونتوس و چلسی برای انتقال مائوریتسیو ساری به تورین سرانجام نتیجه داد و امروز باشگاه یوونتوس با انتشار پیامی در صفحه اختصاصی خود در توئیتر از ملحق شدن این مرد ایتالیایی به بانوی پیر خبر داد.

این سرمربی 60 ساله که فصل گذشته با چلسی مقام سوم لیگ برتر و قهرمانی لیگ اروپا را کسب کرد، با قراردادی سه ساله به یوونتوس پیوست تا در این تیم جانشین ماسیمیلیانو آلگری شود.

او در حالی به یوونتوس پیوست که تا سال 2021 با چلسی قرارداد داشت. هنوز جزئیاتی از مبلغی که بانوی پیر به چلسی بابت غرامت فسخ قرارداد ساری پرداخته منتشر نشده است، اما برخی از رسانه‌های ایتالیایی این رقم را 1.1 میلیون پوند اعلام کرده‌اند در حالی که رسانه‌های انگلیسی آن را چیزی بین پنج تا 10 میلیون پوند تخمین زده‌اند.

ساری پیش از پیوستن به چلسی در تابستان سال گذشته سه فصل هدایت ناپولی را برعهده داشت و با این تیم نایب قهرمان سری A شد.

او در حالی چلسی را ترک می‌کند که با این تیم 40 پیروزی، 11 تساوی و 12 باخت داشت و تیمش 123 گل زد و 67 گل دریافت کرد. با وجود کسب سهمیه لیگ قهرمانان و قهرمانی در لیگ اروپا، گروه زیادی از هواداران چلسی به طور گسترده از عملکرد ساری انتقاد کردند و همین موضوع دلیل اصلی او برای پذیرش پیشنهاد یوونتوس و بازگشت به ایتالیا بود.

در همین حال رسانه‌های انگلیسی اعلام کرده‌اند که فرانک لمپارد، هافبک سابق چلسی و سرمربی فعلی تیم دسته دومی دربی کانتی انگلیس به زودی جانشین ساری خواهد شد.

از سال 2003 مائوریتسیو ساری دهمین مربی است که قبل از اتمام قراردادش تیم چلسی را ترک می‌کند.

لینک مطلب: http://www.iran-varzeshi.com/News/99566/ساری-یووه-چلسی