printlogo


بی‌اعتنایی هیأت رییسه به احضاریه کمیته فدراسیون
طالقانی: دلیل نرفتنم به کمیته اخلاق را از تاج بپرسید
طالقانی: دلیل نرفتنم به کمیته اخلاق را از تاج بپرسید
کد خبر: 99490 تاریخ: 1398/3/24 17:59
عبدالکاظم طالقانی در پاسخ به دلیل حاضر نشدنش در جلسه کمیته اخلاق می‌گوید: «این سوال را از آقای تاج بپرسید.»

طالقانی: دلیل نرفتنم به کمیته اخلاق را از تاج بپرسید

رسیدگی به پرونده متهمان بی‌نظمی‌ها و اتفاقات فینال جام حذفی، مثل رسیدگی به تمام پرونده‌های جنجالی دیگر با سکوت سنگینی در فدراسیون فوتبال همراه است. سکوت و گذر زمان دو چیزی است که جنجال‌ها را سبک می‌کند و حتی در بسیاری مواقع به فراموشی می‌سپارد.

مثل همین حالا که کمیته اخلاق بهاروند، طالقانی و فتاحی را برای رسیدگی به پرونده فینال جام حذفی احضار کرد اما در دومین احضاریه‌ای که به این افراد رسید، تنها سعید فتاحی به عنوان ریاست سازمان لیگ در جلسه کمیته اخلاق حاضر شد. بعد از آن دیگر نه خبری از بهاروند و طالقانی شد و نه کمیته اخلاق این موضوع را پیگیری کرد. گویا خود کمیته اخلاق هم دیگر از احضار این دو نفر منصرف شده است.

در این روزها البته خبرهای جسته و گریخته‌ای هم درباره ناراحتی تاج از حکم شبانه کمیته اخلاق مبنی بر محرومیت بهاروند و فتاحی به گوش می‌رسید. طوری که گفته می‌شد رییس فدراسیون فوتبال بعد از بازگشت از سفر، درباره این موضوع به رییس کمیته اخلاق تذکر داده بود. با این حال اما حاضر نشدن طالقانی و بهاروند در کمیته اخلاق برای رسیدگی به ماجراهای فینال جام حذفی به هیچ عنوان پیگیری نشد. حتی کمیته انضباطی هم به این موضوع ورود نکرد و تاج هم در نشست مطبوعاتی‌اش همه چیز را به گردن نیروی انتظارمی انداخت که در را به روی هواداران حاضر باز کرده بود. از طرفی هم عامل اصلی همه این دردسرها را وجود نداشتن امکان بلیت‌فروشی الکترونیکی دانست. به همین ترتیب بار تقصیر را از دوش مدیران فدراسیون برداشت.

حالا اما پاسخ یکی از متهمان این پرونده به دلیل حاضر نشدنش در جلسه کمیته اخلاق در نوع خود جالب است. عبدالکاظم طالقانی، به عنوان عضو هیأت رییسه فدراسیون فوتبال در این رابطه می‌گوید: «بهتر است این سوال را از آقای تاج بپرسید. از ایشان بپرسید که دلیل نرفتن من به کمیته اخلاق چیست.»

از طالقانی می‌پرسیم آیا مهدی تاج به عنوان رییس فدراسیون فوتبال از شما خواسته که در این جلسه حاضر نشوید؟ طالقانی اما به این سوال این‌طور پاسخ می‌دهد: «آیا من گفتم آقای تاج به من گفته است که در جلسه حاضر نشوم؟ من فقط از شما می‌خواهم این سوال را از رییس فدراسیون فوتبال بپرسید و از طریق ایشان پیگیری کنید.»

طالقانی حاضر نمی‌شود به این سوال پاسخ روشنی دهد تا یکبار دیگر جمله‌ای از عبدالرحمن شاه‌حسینی که در مصاحبه اخیرش گفته بود، در ذهن‌مان تکرار شود. وقتی گفت: «این ماجرا یک قربانی باید داشته باشد و آن قربانی قرار است سعید فتاحی باشد.» با این حساب بعد از احضار فتاحی و محرومیت او ظاهراً دیگر الزامی برای رسیدگی به وضعیت سایر مقصران نیست.

 

2 - 400

 

لینک مطلب: http://www.iran-varzeshi.com/News/99490/دلیل-حاضر-نشدن-طالقانی-در-کمیته-اخلاق