printlogo


آیا او تحمل هیجان در فوتبال تبریز را دارد؟
انتخاب عجیب: دنیزلی، سرمربی تراکتور
انتخاب عجیب: دنیزلی، سرمربی تراکتور
کد خبر: 99469 تاریخ: 1398/3/23 19:16
موضوعی که نباید نادیده گرفته شود، سن و سال مصطفی دنیزلی است. آیا او تحمل یک کار پرهیجان در تبریز را خواهد داشت؟

در پایان فصل نام‌هایی مثل علی دایی، برانکو ایوانکوویچ و ... در بین گزینه‌های داخلی و حتی فیلیپه اسکولاری برزیلی برای حضور در تراکتورسازی مطرح شده بود، اما در نهایت محمدرضا زنوزی بدون سر و صدا پیش رفت و مصطفی دنیزلی را به‌ عنوان سرمربی جدید سرخ پوشان تبریزی انتخاب کرد.

دنیزلی سال گذشته هدایت کاسیم پاشا ترکیه را بر عهده داشت که پس از ۱۱ پیروزی، ۵ تساوی و ۱۶ شکست، در فاصله دو هفته به پایان فصل سوپر لیگ ترکیه به پایان کارش با این تیم رسید و نتوانست تا پایان مسابقات روی نیمکت کاسیم پاشا بنشیند، اما او امیدوار است در سن ۶۹ سالگی و در بازگشت به لیگ برتر ایران، دوباره روزهای خوبی را تجربه کند.

او که نخستین بار در فصل ۸۴-۸۳ سرمربیگری در لیگ برتر ایران را با پاس تهران تجربه کرد و دو سال هدایت این تیم را بر عهده داشت، در لیگ ششم به پرسپولیس رفت و خاطرات به یاد ماندنی‌ را برای هواداران این تیم بر جای گذاشت؛ او در لیگ یازدهم نیز مجدداً به پرسپولیس بازگشت، اما در تیرماه ۹۱ به دلیل مسائل خانوادگی ایران را ترک کرد.

طی سالیان اخیر بارها نام دنیزلی به‌عنوان گزینه‌های سرمربیگری تیم‌های مختلف در لیگ برتر ایران مطرح شده بود، اما این اتفاق نیفتاد تا اینکه پس از ۷ سال دوباره این سرمربی نامدار ترکیه‌ای به ایران بازگشت و این بار نه برای پرسپولیس، بلکه برای حضور روی نیمکت تراکتورسازی با این باشگاه قرارداد بست.

مصطفی دنیزلی در فصل ۸۶-۸۵ هجومی‌ترین تیم لیگ برتر را با پرسپولیس داشت و با سه امتیاز کمتر نسبت به سایپا در رده سوم ایستاد و نتوانست به قهرمانی برسد، اما بازی‌های زیبایی که سرخ‌پوشان تهرانی با هدایت او داشتند، همچنان در ذهن هواداران این تیم باقی مانده است و حالا تراکتوری‌ها امیدوار هستند آن روزها برای این تیم نیز تکرار شود. اما موضوعی که نباید نادیده گرفته شود، سن و سال مصطفی دنیزلی است. آیا او تحمل یک کار پرهیجان در تبریز را خواهد داشت؟

لینک مطلب: http://www.iran-varzeshi.com/News/99469/دنیزلی-سرمربی-تراکتور