printlogo


یک کاپیتان دیگر در تبریز
بلندپروازی جذاب یک مربی جوان / نکونام در تراکتورسازی
بلندپروازی جذاب یک مربی جوان / نکونام در تراکتورسازی
کد خبر: 98670 تاریخ: 1398/2/29 15:36

سمیرا شیرمردی / تراکتورسازی تبریز که با مالکیت محمدرضا زنوزی قرار بود به عنوان تیم کهکشانی در لیگ برتر ایران خودی نشان دهد و به قهرمانی برسد، فصل عجیبی را پشت سر گذاشت. تراکتور با وجود بمب‌های زیادی که ترکاند و حضور بازیکنانی چون اشکان دژاگه، مسعود شجاعی، احسان حاجی‌صفی و... قرار بود به عنوان یکی از مدعیان لیگ برتر برای رسیدن به قهرمانی تلاش کند اما تغییرات زیاد در کادرفنی و البته شکست عجیب مقابل سپیدرود رشت که به دنبال آن، حواشی زیادی برای تیم به وجود آمد، باعث شد تراکتور حتی به سهمیه لیگ قهرمانان آسیا هم نرسد. همین مساله هم بهانه‌ای شد برای پایان همکاری با جورج لیکنز سرمربی بلژیکی. در واقع از مدتی قبل خبر رسیده بود در صورتی که تراکتور آسیایی نشود، لیکنز دیگر شانسی برای ماندن در این تیم ندارد. او تلاش زیادی برای رسیدن به موفقیت داشت اما بدشانسی باعث شد نتواند به خواسته‌اش برسد تا در آستانه روز تولدش، از تراکتور جدا شود و به کشورش برگردد.

با رفتن لیکنز بحث‌ها در مورد سرمربی آینده تراکتور بیشتر از قبل شد. پیش از رسیدن به هفته‌های پایانی لیگ، بحث‌های زیادی در مورد سرمربی بعدی تراکتور به وجود آمد که مهمترین آن حضور علی دایی در تیم قرمز تبریزی بود. این مساله با استقبال هواداران تراکتور هم مواجه شد و جالب این بود نه از سوی مسئولان باشگاه تبریزی و نه از سوی دایی تکذیب هم نشد. با این شرایط، تصور این بود که علی دایی جانشین جورج لیکنز خواهد شد. با پایان لیگ، همه چیز در این مورد خوب پیش رفت که ناگهان یک سری اتفاقات مانع شد تا دایی فعلا بهترین گزینه‌اش را از دست بدهد.

با کنار رفتن گزینه‌ای مثل علی دایی، مسئولان باشگاه تراکتورسازی تبریز با جواد نکونام وارد مذاکره شدند. نکونام و مسئولان باشگاه، مذاکرات خوبی هم با هم داشتند که خیلی زود هم توافق صورت گرفت. حالا خبر می‌رسد نکونام قرار است به زودی رسما به عنوان سرمربی تراکتورسازی تبریز اعلام شود.

نکته جالب این است که جواد نکونام قبلا و در زمان مدیریت مصطفی آجرلو در تراکتورسازی، یکی از گزینه‌های اصلی سرمربیگری قرمزهای تبریزی بود که در نهایت این اتفاق نیفتاد اما حالا او بیش از هر زمانی به تراکتور نزدیک شده و اگر اتفاق خاصی نیفتد به زودی رسما کارش را با این تیم شروع خواهد کرد.

با حضور جواد نکونام در تراکتورسازی تبریز، حالا می‌توان گفت جمع کاپیتان‌های تیم ملی در تراکتور جمع شده. نکونام که سال‌ها در تیم ملی بازوبند کاپیتانی را به بازو داشت، فصل آینده باید هدایت تیمی را به عهده بگیرد که مسعود شجاعی، اشکان دژاگه و احسان حاجی‌صفی یعنی دیگر کاپیتان‌های تیم ملی در آنجا حضور دارند. البته گفته می‌شد دژاگه و حاجی‌صفی بعد از پایان فصل، به دنبال جدایی از تراکتور بودند. آنها به خاطر اینکه نتوانستند با تراکتور موفق باشند، ظاهرا به فکر جدایی افتادند. این در حالی است که دژاگه 2 فصل دیگر و حاجی‌صفی یک فصل دیگر با تراکتور قرارداد دارند. البته حالا که جواد نکونام قرار است به عنوان جانشین جورج لیکنز، هدایت تراکتورسازی تبریز را به عهده داشته باشد، بعید است که این بازیکنان همچنان به دنبال جدایی باشند. چراکه کاپیتان‌های تیم ملی، ارتباط دوستانه و نزدیکی با نکونام داشته و دارند که بدون شک حضور او در راس کادرفنی، باعث می‌شود همه آنها انگیزه بالایی پیدا کنند و بخواهند کار را با تراکتور ادامه دهند.

اینکه جواد نکونام فصل آینده سرمربی تراکتور خواهد بود، اتفاق خوشایندی برای هواداران تبریزی خواهد بود اما باید دید او چه قولی به باشگاه و هوادارانش می‌دهد. برای تراکتوری‌هایی که به تیم کهکشانی‌ها معروف شدند و فصل گذشته یکی از مدعیان اصلی قهرمانی بودند، بعید است چیزی کمتر از قهرمانی، رضایت‌بخش باشد. اما آیا نکونام که یکی از مربیان جوان فوتبال ایران به حساب می‌آید، می‌تواند باشگاه را به خواسته‌هایش برساند یا نه؟ با توجه به ارتباط دوستانه‌ای که نکونام با بازیکنان دارد و البته موفقیتی که او با نساجی مازندران کسب کرده، خیلی‌ها امیدوارند نکونام بتواند با تراکتور هم موفق باشد که باید دید این اتفاق می‌افتد یا نه.

9-1

لینک مطلب: http://www.iran-varzeshi.com/News/98670/نکونام-جانشین-لیکنز