printlogo


۵۳۷ روز بعد از قهرمانی نیم‌فصل: پرسپولیس این بار در جم جام می‌گیرد؟
۵۳۷ روز بعد از قهرمانی نیم‌فصل: پرسپولیس این بار در جم جام می‌گیرد؟
کد خبر: 98515 تاریخ: 1398/2/25 16:22
پرسپولیس 6 بازی متوالی است که رنگ پیروزی را ندیده و البته با تنها یک امتیاز از بازی آخر، قهرمان خواهد شد. با این یک امتیاز، تیم برانکو دیگر به ناکامی سپاهان هم نیازی نخواهد داشت.

پرسپولیس این بار در جم جام می‌گیرد؟

 

از نخستین حضور تیم برانکو در جم 537 روز گذشته اما این بازی خیلی فرق می‌کند با بازی یک سال پیش پرسپولیس و پارس‌جنوبی. آن موقع دو تیم برای صدرنشینی می‌جنگیدند که قرمزها با پیروزی یک گله قهرمان نیم‌فصل شدند و حالا هم دنبال جام قهرمانی به جم رفته. حال آنکه حریف رده دوازدهمی‌اش در بهترین حالت با پیروزی و گرفتن قهرمانی از پرسپولیس و البته شکست خوردن نساجی در بازی همزمان، تنها یک رده صعود خواهد کرد. این تیم در صورت شکست و در بدترین حالت، با پیروزی یا مساوی ماشین‌سازی یک رتبه پایین‌تر خواهد رفت. پرسپولیس 6 بازی متوالی است که رنگ پیروزی را ندیده و البته با تنها یک امتیاز، قهرمان خواهد شد. با این یک امتیاز، تیم برانکو دیگر به ناکامی سپاهان هم نیازی نخواهد داشت.

 

شاگردان برانکو آخرین مسابقه‌شان در فصل هجدهم لیگ برتر را پنجشنبه شب مقابل پارس‌جنوبی و در ورزشگاه تختی شهرستان جم برگزار خواهند کرد. پرسپولیس تا امروز تنها یک بار در این ورزشگاه به میدان رفته که آن هم به بازی رفت فصل گذشته مربوط می‌شود. همان مسابقه‌ای که روز شنبه 4 آذرماه سال 96 برگزار شد و البته به دلیل نزدیکی پرسپولیس و پارس در جدول، حساسیت بسیار بالایی هم داشت.

در آن مقطع پارس‌جنوبی که تازه از لیگ یک به لیگ برتر آمده بود، به عنوان شگفتی‌ساز در صدر جدول قرار داشت و بازی‌اش با پرسپولیس که در هفته‌ی سیزدهم لیگ هفدهم برگزار می‌شد، تاثیر زیادی در تعیین قهرمان نیم‌فصل داشت. تا قبل از آن بازی، پرسپولیس از 12 بازی خود 27 امتیاز گرفته بود و در صدر جدول قرار داشت اما تیم تارتار در دو قدمی قرمزها ایستاده بود و با 25 امتیاز در پی گرفتن عنوان صدرنشینی از قرمزها بود.

آن روز در جم اتفاقات عجیبی رخ داد. در نیمه دوم بازی اشکان خورشدیدی در صحنه‌ای که کارشناسان داوری می‌گفتند پنالتی نبود، خطای بیرانوند روی ابراهیم صالحی مهاجم پارس‌جنوبی را پنالتی اعلام کرد و در کمال تعجب محسن فروزان پشت توپ ایستاد اما با اینکه بیرانوند را فریب داده بود، توپ با برخورد به دو تیر عمودی برگشت و در ریباند هم بازیکن پارس در موقعیتی عالی توپ را به آسمان زد. در دقیقه 96 همان مسابقه و در ثانیه‌های پایانی وقت‌های تلف‌شده بود که شایان مصلح به شکلی نسبتا اتفاقی با پاس عالی کمال کامیابی‌نیا دروازه پارس را باز کرد تا با آن سه امتیاز پرسپولیس از نزدیک‌ترین تعقیب‌کننده‌اش در جدول فاصله بگیرد و قهرمانی‌اش در نیم‌فصل را قطعییت ببخشد. حال آنکه دوران افت تیم تارتار بعد از همان شکست خانگی مقابل پرسپولیس آغاز شد.

حالا نزدیک به یک سال از آن بازی گذشته و بعد از 537 روز، پرسپولیس دوباره به جم خواهد رفت. شرایط امروز دو تیم اما کاملا متفاوت است. پرسپولیس دنبال جام قهرمانی به جم رفته و حریف رده دوازدهمی‌اش در بهترین حالت، با پیروزی و گرفتن قهرمانی از پرسپولیس و البته شکست خوردن نساجی در بازی همزمان، تنها یک رده صعود خواهد کرد.

این تیم در صورت شکست و در بدترین حالت، با پیروزی یا مساوی ماشین‌سازی یک رتبه پایین‌تر خواهد رفت اما پرسپولیس این بار چیزی فراتر از قهرمانی نیم‌فصل یعنی سومین جام لیگ برتری‌اش را می‌خواهد. قرمزها که ماه اردیبهشت را به سه تساوی برابر سپاهان، تراکتورسازی و ماشین‌سازی به امروز رسانده‌اند و با شکست برابر پاختاکور از لیگ قهرمانان حذف شدند، حالا امیدوارند که در مهمترین بازی فصل‌شان این اردیبهشت جهنمی را با هت‌تریک در قهرمانی لیگ برتر به بهشت تبدیل کنند.

پرسپولیس 6 بازی متوالی است که رنگ پیروزی را ندیده و البته با تنها یک امتیاز از بازی آخر، قهرمان خواهد شد. با این یک امتیاز، تیم برانکو دیگر به ناکامی سپاهان هم نیازی نخواهد داشت.

 

11 – یک

 

لینک مطلب: http://www.iran-varzeshi.com/News/98515/537-روز-بعد-از-قهرمانی-نیمفصل-پرسپولیس-این-بار-در-جم-جام-میگیرد