printlogo


کنایه‌ی برانکو به سرمربی استقلال: عادت ندارم به حیاط خانه دیگران چشم بیندازم
کنایه‌ی برانکو به سرمربی استقلال: عادت ندارم به حیاط خانه دیگران چشم بیندازم
کد خبر: 98391 تاریخ: 1398/2/23 15:06
هر روز با شایعه‌سازی علیه پرسپولیس، انتشار لیست خرید و خروج، پیش کشیدن مسائل مالی و هر تلاشی می‌کنند تا تمرکز و آرامش پرسپولیس را بهم بزنند اما ما هیچ توجهی به آنها نداریم و راه خودمان را می‌رویم.

کنایه‌ی برانکو به سرمربی استقلال

 

قهرمانی در مشت پرسپولیس بود که هفته به هفته عقب افتاد و حالا کشیده شده به بازی آخر. برای قهرمانی البته هنوز دیر نشده اما پرسپولیس باید حتما از پارس‌جنوبی امتیاز بگیرد و دور از هوادارانش، در جم جام را بالای سر ببرد. اتفاقی که بر خلاف بدبین‌ها و مخالفان پرسپولیس، برانکو ایوانکوویچ بارها امیدوارانه از آن حرف می‌زند.

 

فکر می‌کردیم بعد از بازی با ماشین‌سازی در آزادی جشن قهرمانی می‌گیرید اما این اتفاق نیفتاد. دلیلش استرس و فشار روی بازیکنان بود یا دلیل دیگری داشت؟

آخر لیگ هستیم و طبیعی است که خستگی بدنی و ذهنی بر بازیکنان غلبه کرده باشد. کنار این مسئله، حساسیت بازی‌ها هم فشار و استرس خاص خودش را ایجاد می‌کند، من منچسترسیتی را مثال می‌زنم که همین هفته گذشته مقابل لسترسیتی روی یک شوت راه دور از سوی بازیکنی که اولین گلش را به‌ثمر می‌رساند، موفق به پیروزی شد. هر تیم باتجربه‌ای در برخی بازی‌ها از سوی حریفش تحت فشار قرار می‌گیرد و این طبیعی است. مسئله بعدی که می‌خواهم به آن اشاره کنم این است که پرسپولیس تنها تیمی است که 3 سال متوالی بیشترین تعداد بازی‌ها را داشته. نمی‌خواهم باز بایرن مونیخ و بارسلونا را مثال بزنم. فقط اینجا می‌خواهم از بازیکنانم به‌خاطر همه تلاش‌های‌شان تشکر کنم، همینطور از هواداران که همیشه بهترین حامی ما بودند.

اما تیم شما روزهای سخت‌تر از این را هم با موفقیت پشت سر گذاشته و انتظار می‌رفت بازی بهتری مقابل ماشین‌سازی ارائه دهد.

ما در بازی با ماشین‌سازی نمایش خوبی داشتیم. این را آمار نشان می‌دهد. البته در مورد داوری حرفی ندارم چرا که او دو پنالتی برای پرسپولیس نگرفت. شکل بازی حریف هم طوری بود که ترکیبی از بازی فوتبال و کشتی را در زمین شاهد بودیم.

در هفته‌های اخیر رقبای پرسپولیس هم مثل شما امتیازات زیادی از دست دادند. با این حال خیلی از آنها اشتباهات داوری را مانع صدرنشینی‌شان می‌دانند و حضور تیم شما در صدر جدول را لوث می‌کنند. این موضوع ناراحت‌تان نمی‌کند؟

رقبا یک بازی را به ما نشان دهند که داوران یک اوت به‌نفع‌مان گرفته‌اند. هیچ‌وقت دنبال بهانه‌جویی نبوده‌ام اما در لیگ قهرمانان دیدید که داوران پرسپولیس را نابود کردند. در همین بازی با پاختاکور داور دقیقه 70 بازی پنالتی مسلم ما را نادیده گرفت و در آخر به آن شکل گل خوردیم و حذف شدیم. مقابل ماشین‌سازی هم دو پنالتی باید روی بودیمیر گرفته می‌شد.

حتی فرهاد مجیدی پستی را در صفحه اینستاگرامش منتشر کرد که فلان مسئول بالارتبه دولتی از پرسپولیس حمایت کرده و دوست دارد این تیم قهرمان شود.

این مسائل اصلا برای من اهمیتی ندارد چون عادت ندارم به حیاط خانه دیگران چشم بیندازم. البته درک‌شان می‌کنم. برای آنها همیشه راحت‌ترین کار حمله به پرسپولیس و بهانه‌جویی است.

شاید رقبا در هفته‌ آخر لیگ می‌خواهند تمرکز و آرامش تیم شما را بهم‌ بزنند که نتوانید مقابل پارس‌جنوبی نتیجه بگیرید؟

بله همیشه این کارها را کرده‌اند. هر روز با شایعه‌سازی علیه پرسپولیس، انتشار لیست خرید و خروج، پیش کشیدن مسائل مالی و  هر تلاشی می‌کنند تا تمرکز و آرامش پرسپولیس را بهم بزنند اما ما هیچ توجهی به آنها نداریم و راه خودمان را می‌رویم و هدف‌مان چیزی غیر از قهرمانی نیست. متأسفم که شنبه در ورزشگاه آزادی نتوانستیم با هواداران جشن قهرمانی بگیریم چون واقعاً آنها لیاقت‌ این جشن را داشتند. البته هنوز دیر نشده. این هفته در جم با حمایت هواداران‌مان جشن قهرمانی خواهیم گرفت.

 

11 – 270 – 220

 

لینک مطلب: http://www.iran-varzeshi.com/News/98391/کنایهی-برانکو-به-سرمربی-استقلال