printlogo


دعوای پرسپولیس و سازمان لیگ بر سر سهمیه‌ی سپاهان
دعوای پرسپولیس و سازمان لیگ بر سر سهمیه‌ی سپاهان
کد خبر: 97472 تاریخ: 1398/2/4 14:31

دعوای پرسپولیس و سازمان لیگ بر سر سهمیه‌ی سپاهان

 

پرسپولیس هنوز برای بازی دوم با الاهلی به دبی نرفته بود که مشاور جدیدِ مدیرعامل این باشگاه هواداران را به حضور در ورزشگاه آزادی در جریان بازی با سپاهان فراخواند. حسین خبیری در مصاحبه‌اش از هواداران پرسپولیس خواسته بود که این تیم را در حساس‌ترین بازی فصلش تنها نگذارند و تاکید هم کرد که بیش از ظرفیت قانونی، به تماشاگران سپاهان صندلی نمی‌دهند. منظورش همان سهمیه‌ی ۱۰ درصدی بود و گفت که باشگاه حتی یک صندلی بیشتر از آن به میهمان اصفهانی‌اش نخواهد داد. او این حرف‌ها را زد تا هواداران پرسپولیس را که نسبت به حضور احتمالا بیش از ظرفیت سپاهانی‌ها در بازی روز جمعه حساس و نگران شده بودند، آسوده‌خاطر کند و باید ببینیم آیا باشگاه پرسپولیس به آن اندازه که خبیری گفته بود، در اجرای قانون تماشاگران مصمم هست یا نه.

البته که اجرای قانون ۱۰ درصدی میزبان و میهمان، حق پرسپولیسی‌هاست اما مشکل از جایی کلید خورد که مسئول برگزاری مسابقات سازمان لیگ گفت اگر هواداران پرسپولیس پیش از آغاز بازی به وزشگاه نیایند، صندلی‌هایشان در اختیار سپاهانی‌ها قرار خواهد گرفت.

سعید فتاحی در مورد آخرین وضعیت حضور هواداران سپاهان در ورزشگاه آزادی برای بازی روز جمعه با پرسپولیس گفته بود: «طبق قانون، ۱۰ درصد از سکو‌های ورزشگاه برای هواداران سپاهان است اما اگر پرسپولیسی‌ها تا یک ساعت قبل از بازی ورزشگاه را پُر نکنند، جایگاه‌شان به سپاهانی‌ها می‌رسد. همان‌طور که در بازی پرسپولیس و نساجی وقتی هواداران پرسپولیس ورزشگاه را پر نکردند، جای آنها به هواداران نساجی رسید. البته با توجه به اطلاعاتی که دارم، می‌دانم تمام بلیت‌های بازی تقریبا فروش رفته و هواداران پرسپولیس تمام ۹۰ درصد سهم‌شان را پیش از آغاز بازی پُر خواهند کرد.»

این حرفِ او اما نه تنها به مذاق پرسپولیسی‌ها خوش نیامد، بلکه ایرج عرب را هم به واکنش واداشت. در واکنش به انتقال احتمالی صندلی‌ها و سکوهای پرسپولیسی‌‌ها به هواداران سپاهان، مدیرعامل باشگاه پرسپولیس این‌طور گفت: «قانونی که در این باره وجود دارد این است که ۱۰ درصد از صندلی‌های تماشاگران به هواداران تیم میهمان می‌رسد اما من نمی‌دانم این قانونی که سعید فتاحی از آن صحبت کرده برای کجا است و چرا گفته اگر هواداران پرسپولیس نیایند، جایگاه‌هایشان در اختیار هواداران سپاهان قرار می‌گیرد! البته من امیدوارم که هواداران ما در این بازی که خیلی هم برایمان مهم است، حضور حداکثری داشته باشند و ورزشگاه را پر کنند تا شاهد پیروزی مقابل سپاهان باشند و در مسیر قهرمانی به تیم کمک کنند اما من نمی‌دانم این قانونی که فتاحی از آن صحبت کرده برای کجا است و کجای قانون چنین حرفی آمده است؟! واقعا برای من سؤال است که فتاحی از کدام قانون در این خصوص حرف زده و چطور چنین تبصره‌ای را به قانونی که همه آن را می‌شناسیم، اصافه کرده است؟  هر چند ما از بابت هواداران‌مان نگران نیستیم. امیدواریم سازمان لیگ به قانون ۱۰ درصدی خودش عمل کند و هواداران ما هم به ورزشگاه بیایند تا در این بازی سرنوشت‌ساز یار و یاور پرسپولیس باشند.»

البته اگر بلیت‌فروشی واقعا همان‌طور که گفته‌اند در اختیار باشگاه‌ها قرار گرفته باشد، پرسپولیس هم این شانس را داشته که سهمیه‌ها را بر اساس قانون تقسیم کند و بلیت‌‌ها را به صورت الکترونیکی بفروشد که ظاهرا همین‌ اتفاق افتاده است. البته این را مسئول برگزاری مسابقات سازمان لیگ در پاسخ به مصاحبه‌ی مدیرعامل خشمگین پرسپولیس گفته و بی هیچ اشاره‌ای به انتقال احتمالی هواداران سپاهان به جایگاه پرسپولیسی‌ها، گفته که میهمان اصفهانی تنها ۱۰ درصد از سکوهای ورزشگاه آزادی سهم می‌برد.

سعید فتاحی در واقع در واکنش به حرف‌های ایرج عرب او را تایید کرده است: «واضح است که ۱۰ درصد ظرفیت تماشاگران ورزشگاه آزادی در اختیار هواداران سپاهان قرار می‌گیرد. بلیت‌های این بازی هم فروش رفته است.» او درباره این هم که اگر تعداد هواداران سپاهان بیشتر از ظرفیت ۱۰ درصدی باش، گفته: «هواداران سپاهان مجبورند به همان جایگاه‌هایی بروند که در ورزشگاه آزادی برایشان در نظر می‌گیرند. خود پرسپولیسی‌ها هم می‌آیند و بقیه‌ی سکوها را پر می‌کنند.»

 

11 – 670

 

لینک مطلب: http://www.iran-varzeshi.com/News/97472/دعوای-پرسپولیس-و-سازمان-لیگ-بر-سر-سهمیهی-سپاهان