printlogo


بررسی جدول گروه چهارم لیگ قهرمانان آسیا
شرط صعود پرسپولیس: حداقل یک پیروزی
شرط صعود پرسپولیس: حداقل یک پیروزی
کد خبر: 97399 تاریخ: 1398/2/3 14:16
پرسپولیس اگر مقابل پاختاکور شکست بخورد، قطعا به مرحله بعد صعود نخواهد کرد و این در حالی است که نتیجه‌ی‌ مساوی احتمالا شانس صعود هر دو تیم را خواهد سوزاند.

شرط صعود پرسپولیس: حداقل یک پیروزی

 

شاگردان برانکو اگر می‌خواهند باز هم در مرحله‌ی یک‌هشتم حضور داشته باشند، ابتدا باید پاختاکور 5 امتیازی را در خانه‌ی خودش شکست بدهند و بعد هم السد را در تهران زمین‌گیر کنند. حال آنکه بازنده‌ی بازی اول تقریبا شانسی برای صعود نخواهد نداشت و نتیجه مساوی هم کار هر دو تیم را سخت خواهد کرد. خوبی‌اش این است که بازی آخر پرسپولیس در تهران برگزار می‌شود و این تیم همچنان شانس صعود دارد. بازی السد و الاهلی هم البته در سرنوشت قرمزها تاثیر بسیار دارد و بهترین حالت، پیروزی السد در این بازی و 10 امتیازی شدنش است. البته پرسپولیس هم باید حتما پاختاکور را شکست بدهد تا با 7 امتیاز به رده‌ی دوم برود و حتی اگر نه به عنوان تیم اول گروه، اما حداقل صعودش را قطعی کند.

 

پرسپولیس و برانکو اگر الاهلی را در بازی دوم هم شکست داده بودند، حداقل می‌توانستند از صعودشان مطمئن باشند. حالا اما تا روز آخر دل‌شان باید بلرزد و مدام چشم‌ بگردانند که ببیند  آیا راهی برای رسیدن به یک‌هشتم نهایی هست یا در پایان مرحله‌ی گروهی باید با لیگ قهرمانان خداحافظی کنند.

با کمترین امتیاز، تیم برانکو در رده‌ی چهارم جدول گروه چهار لیگ قهرمانان ایستاده و امیدش به دو بازی باقی‌مانده است. دو بازی برابر پاختاکور و السد که اولی شانزدهم اردیبهشت در تاشکند برگزار می‌شود و میزبان بازی دوم هم که سی‌ام همین ماه برگزار خواهد شد، ورزشگاه آزادی است.

برای پرسپولیس، بازی‌های همزمان السد - الاهلی و الاهلی – پاختاکور هم به اندازه‌ی بازی‌های خودش اهمیت دارد و تعیین‌کننده است. پرسپولیس اگر مقابل پاختاکور شکست بخورد، قطعا به مرحله بعد صعود نخواهد کرد و این در حالی است که نتیجه‌ی‌ مساوی احتمالا شانس صعود هر دو تیم را خواهد سوزاند. حال آنکه موردِ دوم به نتیجه‌ی بازی همزمان دو تیم دیگر گروه هم بستگی دارد. پیروزی مقابل پاختاکور اما امیدهای تیم برانکو برای صعود را زنده نگه می‌دارد. به ویژه که پرسپولیس در بازی آخر مرحله‌ی گروهی میزبان السد صدرنشین است که به احتمال زیاد تا آن موقع صعود خود را قطعی کرده است.

خوبی گروه چهارم این است که السد، الاهلی، پاختاکور و پرسپولیس هر کدام تنها یک امتیاز با تیم‌های بالاتر و پایین‌تر از خودشان فاصله دارند و این همان چیزی است که اجازه نداده تیمی از صعود ناامید شود. در واقع فاصله‌ی تیم اول یعنی السد با قعرنشین سه امتیاز است که با توجه به بازی رودرروی دو تیم در هفته‌‌ی پایانی، می‌توانیم بگوییم قرمزها هنوز برای صعود شانس دارند.

با این حال می‌توان گفت هر کدام از تیم‌ها در بازی پنجم شکست بخورد، تقریبا از دور مسابقات کنار خواهد رفت. اتفاقی که متاسفانه برای پرسپولیس صد درصد و قطعی است و رخ دادنش برای رقبای این تیم هم خیلی دور از ذهن نیست. حالا همه‌ی تیم‌های این گروه به دور از مصلحت‌اندیشی باید برنده باشند وگرنه شانس صعود خودشان را می‌سوزانند.

پرسش امروزمان اما این است که آیا پرسپولیس برای صدرنشینی در گروه هم شانسی دارد یا تنها باید به صعود فکر کند؟ پاسخ روشن و مشخصی ندارد این سوال چرا که الاهلی هم این شانس را دارد که حتی اگر قرمزها 10 امتیازی شوند، با با دو پیروزی و یازده امتیاز صدرنشین باشد. برای پرسپولیس اما عبور از این گروهِ دشوار، خیلی مهم‌تر از صدرنشینی است.

شاگردان برانکو اگر می‌خواهند باز هم در مرحله‌ی یک‌هشتم حضور داشته باشند، ابتدا باید پاختاکور 5 امتیازی را در خانه‌ی خودش شکست بدهند و بعد هم با حمایت هواداران‌شان السد و ژاوی را در تهران زمین‌گیر کنند. حال آنکه بازنده‌ی بازی اول تقریبا شانسی برای صعود نخواهد نداشت و نتیجه مساوی هم کار هر دو تیم را سخت خواهد کرد.

خوبی‌اش این است که بازی آخر پرسپولیس در تهران برگزار می‌شود و این تیم که فصل پیش با شکست دادن همین السد در آزادی خودش را به فینال رسانده بود، همچنان شانس صعود دارد. بازی السد و الاهلی هم در سرنوشت قرمزها تاثیر بسیار دارد و بهترین حالت، پیروزی السد در این بازی و 10 امتیازی شدنش است. البته پرسپولیس هم باید حتما پاختاکور را شکست بدهد تا با 7 امتیاز به رده‌ی دوم برود و حتی اگر نه به عنوان تیم اول گروه، اما حداقل صعودش را قطعی کند. این در حالی است که هر نتیجه‌ای غیر از دو پیروزی در دو بازی پایانی، می‌تواند خداحافظی زودهنگام نایب‌قهرمان فصل گذشته را رقم بزند.

مورد دیگری که بر جابجایی تیم‌ها و جایگاه‌شان تاثیر می‌گذارد، بازی‌های رودرروست که بر اساس قوانین لیگ قهرمانان آسیا در صورت برابری امتیازات، تکلیف تیم‌های صعودکننده را مشخص می‌کند. از قضا در جدول فشرده‌ی گروه چهارم که یک تیم 7 امتیازی، یک تیم 6 امتیازی، یک تیم 5 امتیازی و پرسپولیس 4 امتیازی را دارد، احتمال هم‌امتیاز شدن تیم‌ها در روز آخر زیاد است.

البته وضعیت پرسپولیس در بازی‌های رودررو با پاختاکور و السد هنوز معلوم نیست و شانس صعود قرمزها با شکست مقابل الاهلی خیلی کمرنگ شد اما به لطف گل شجاع در بازی دوشنبه‌شب، تیم برانکو در بازی‌های مستقیم اوضاع بهتری نسبت به حریف عربستانی‌اش دارد و اگر در بازی‌های آینده امتیازات‌‌شان مساوی شود، این پرسپولیس است که به یک‌هشتم می‌رود.

 

جدول گروه چهارم لیگ قهرمانان آسیا

https://panel.90tv.ir/filemanager/photos/8/tablepresasia2919.jpg

 

 

11 یک

لینک مطلب: http://www.iran-varzeshi.com/News/97399/شرط-صعود-پرسپولیس-حداقل-یک-پیروزی