printlogo


تیم مسیر خودش را می‌رود، باشگاه هم به تعهداتش عمل کند
باقری: برانکو بیشترین نقش را در نتایج پرسپولیس داشته
باقری: برانکو بیشترین نقش را در نتایج پرسپولیس داشته
کد خبر: 97014 تاریخ: 1398/1/26 11:15
بیشترین تاثیر و نقش را در پیشرفت و نتایج تیم، سرمربی دارد. برانکو در چند سال اخیر نتایج عالی با پرسپولیس گرفته و نیازی به تعریف و تمجید من ندارد. نتایج تیم به خوبی گویای همه چیز است.

باقری: برانکو بیشترین نقش را در نتایج پرسپولیس داشته

 

کریم باقری شاید در برنامه‌های فنی پرسپولیس نقش چندان پررنگی نداشته باشد اما حضورش را می‌توانیم یکی از دلایل کم‌حاشیه بودن این تیم بدانیم. مربی‌ای که بازیکنان آنقدر از او حرف‌شنوی دارند که برانکو آسوده‌خاطر از مسائل بیرونی، تمرکزش را بگذارد روی کار فنی تیم.

 

به نظر می‌رسد همه چیز برای تکرار قهرمانی پرسپولیس مهیاست.

مجموعه تیم تلاش می‌کند که موفقیت‌های بیشتری کسب کنیم اما کار بسیار سخت است. هر بازی که جلوتر می‌رویم، حریفان سرسخت‌تر می‌شوند، چه در بازی‌های داخلی و چه خارجی. هدف پرسپولیس قهرمانی است و برای رسیدن به آن تلاش می‌کنیم.

می‌توانیم بگوییم حضور در فینال لیگ قهرمانان به اندازه 50 سال برای بازیکنان پرسپولیس تجربه در پی داشت و آنها را به خودباوری و اعتماد به نفس بالایی رساند. موافقید؟

قطعا. شما در رقابت‌های بین‌المللی تجارب زیادی کسب می‌کنید، مخصوصا اگر بتوانید تا فینال پیش بروید. اتفاقی که در دو فصل اخیر لیگ قهرمانان برای پرسپولیس رخ داد تجارب خوب و گرانبهایی برای بازیکنان و حتی ما مربیان داشت و در شرایط خوب فعلی ما قطعا بی‌تاثیر نبوده است.

بعد از بازی با الاهلی، فوساتی گفت بازیکنان پرسپولیس در سطح بالایی فوتبال بازی می‌کردند و سطح فنی‌شان بالاتر از بازیکنان خودش بوده. خودتان هم متوجه بالا رفتن سطح کیفی تیم هستید؟

موافق این نظر هستم و اعتقاد دارم بخش عمده‌ای از این پیشرفت بازیکنان به خاطر تلاش و پشتکار خودشان بوده است. آنها به خوبی فهمیده‌اند که اگر حرفه‌ای فکر نکنند و تلاش نکنند، به جایی نخواهند رسید. کمبود‌هایی در تیم ما وجود دارد اما با این حال بازیکنان تلاش و کیفیت خود را همچنان حفظ کرده و نتیجه‌اش این است که الان در صدر جدولیم.

نقش برانکو و باقری در موفقیت‌های چند سال اخیر پرسپولیس چقدر بوده؟

در مورد خودم ترجیح می‌دهم اظهارنظر نکنم اما طبیعی است که بیشترین تاثیر و نقش را در پیشرفت و نتایج تیم، سرمربی دارد. برانکو در چند سال اخیر نتایج عالی با پرسپولیس گرفته و نیازی به تعریف و تمجید من ندارد. نتایج تیم به خوبی گویای همه چیز است.

اما جعفر کاشانی اعتقاد دارد موفقیت‌های اخیر پرسپولیس حاصل مدیریت درست این باشگاه بوده، نه به خاطر حضور برانکو نبوده.

آقای کاشانی بچه نیست که من بخواهم به او بگویم به چه شکل حرف بزند، بلکه جای پدر من است. او سال‌هاست در باشگاه پرسپولیس مسئولیت‌های مهمی دارد و آزاد است به هر شکلی اظهار نظر کند. البته با شناختی که من از آقای کاشانی دارم می‌دانم او علاقه زیادی به تیم دارد و هرگز به دنبال ایجاد حاشیه برای پرسپولیس نبوده اما الان لازم است همه عوامل باشگاه روی شرایط حساس تیم تمرکز کنند و اجازه ندهند حاشیه‌ای برای پرسپولیس بوجود بیاید. ممکن است بعضی حرف‌ها ناخواسته برای تیم حاشیه یجاد کند.

هر چه به آخر فصل نزدیک می‌شویم، شایعه قطع همکاری برانکو با پرسپولیس هم پررنگ‌تر می‌شود. چه اتفاقی قرار است بیفتد؟

در مورد آینده نمی‌توان چیزی را پیش‌بینی کرد. مهم این است که تا زمانی که برانکو در تیم است، از وجود ایشان بهترین استفاده را ببریم. ضمن اینکه برانکو یک فصل دیگر با باشگاه قرارداد دارد.

شایعه شده که برانکو به تیم‌ملی خواهد رفت. به نظر شما گزینه ایده‌آلی است؟

برانکو سرمربی پرسپولیس است و یک فصل دیگر هم با باشگاه قرارداد دارد. شاید خیلی‌ها دوست داشته باشند او سرمربی تیم‌ملی شود اما ایشان تمرکزش روی پرسپولیس و کار خودش است. باید دید در آینده چه اتفاقی رخ می‌دهد.

مطالبات برانکو 11 ماه است عقب افتاده و بازیکنان هم از شرایط مالی خود راضی نیستند. شما که پولی نگرفته‌اید؟

نه. متاسفانه باشگاه در زمینه مالی خیلی عقب است. شخصا می‌دانم که باشگاه مشکلات مالی زیادی دارد اما با این حال امیدوارم و این درخواست را از باشگاه دارم که در این موضوع ورود و جدی‌تر عمل کند. هم بازیکنان و هم اعضای کادرفنی از باشگاه طلب دارند. خودتان می‌بینید که تیم با وجود این مشکلات مسیر خودش را خیلی خوب پیش‌ می‌رود. پس باشگاه هم باید به تعهداتش در قبال اعضای تیم عمل کند.

 

11 – 670

 

لینک مطلب: http://www.iran-varzeshi.com/News/97014/باقری-برانکو-بیشترین-نقش-را-در-نتایج-پرسپولیس-داشته