printlogo


متاسفم که تیم ملی سرمربی ندارد
قلی‌زاده: نظم لیگ بلژیک ۲۰ برابر لیگ خودمان است
قلی‌زاده: نظم لیگ بلژیک ۲۰ برابر لیگ خودمان است
کد خبر: 96829 تاریخ: 1398/1/23 16:13
باشگاه‌های بلژیکی چند سال بازیکن ایرانی نمی‌گرفتند، اما خدا را شکر کاوه اینقدر خوب کار کرد که همه نظرات را برگرداند. ما هم وقتی خوب کار می‌کنیم، نظرشان نسبت به فوتبال ایران عوض می‌شود.

متاسفم که تیم ملی سرمربی ندارد

علی قلی‌زاده ملی پ.ش باشگاه شارلوا که اخیرا مصدوم شده  درباره شرایطش در ابتدای ورود به این باشگاه بلژیکی گفت:«همیشه وقتی به کشور دیگری می‌آیید، شرایط کار در دو، سه ماه اول سخت است. به خصوص بلژیک که مردم با زبان فرانسوی صحبت می‌کنند اما خدا را شکر الان مشکلی نیست و همه چیز خوب پیش می‌رود.»

* 17 ساله بودم که پس از بازی‌های مقدماتی آسیا در میانمار، از هلند پیشنهاد دریافت کردم. در آن زمان مشکلاتی ایجاد شد که به هلند نرفتم. کی‌روش به من زور نکرد که به اروپا بروم. ابتدای فصل گذشته پیشنهاد اروپایی داشتم، اما شرایط به گونه‌ای رقم خورد که انتهای فصل به اروپا بیایم.

*در بلژیک هم بیشتر مورد توجه قرار گرفتم و خودم را نشان دادم. کادر فنی تیم ملی هم از این امر استقبال کرد، اما به شخصه نگفتند که باید به اروپا بروی. آنها زمانی که  استعدادی در وجود یک بازیکن می‌بینند، دوست دارند به او کمک کنند و همه مربیان به من می‌گفتند اگر می‌توانی، به فوتبال اروپا برو.

* لیگ بلژیک قدرتی‌تر و از لحاظ فیزیکی، سخت‌تر است.البته این لیگ سرعت بالایی هم دارد. مورد افتضاح برای بازیکنان ایرانی، زمین‌های مسابقات است که باعث آسیب‌دیدگی می‌شود. اگر زمین‌های خوبی داشته باشیم، اینقدر بازیکن خوب  داریم که سطح لیگ برتر را بالاتر بیاورند اما امکانات نداریم. بلژیک امکانات، نظم و برنامه‌ریزی بیشتری دارد و اینجا همه چیز در جای خودش است. نظم اینجا 10 تا 20 برابر لیگ ایران است.

* مهدی بیات، مالک باشگاه شارلوا مردی خوب و دلسوز است و ارزش خاصی برای همه بازیکنان قائل است. ملیت بازیکنان برای او فرقی نمی‌کند و برای همه، وقت می‌گذارد. ما هم که ایرانی هستیم اگر جایی با مشکل مواجه شویم، بیات بیشتر برای ما از توانایی خود استفاده می‌کنیم. او هوای ما را دارد، سعی می‌کند کم و کسری نداشته باشیم تا بیشتر روی فوتبال تمرکز کنیم. برعکسِ ایران که نمی‌توانستیم روی فوتبال تمرکز کنیم و همه چیز حاشیه بود!

* بازیکنان بیشتر درخصوص همه بازیکنان تیم ملی صحبت می‌کنند. آنها پس از جام جهانی درباره حال و هوای مسابقات صحبت می‌کردند و اکثراً از حضور ایران در این رقابت‌ها خوشحال بودند. همه دوست دارند این تورنمنت را تجربه کنند. این بازیکنان فکر می‌کنند فوتبال ایران خیلی ضعیف است، اما وقتی بازیکنان ایرانی را که می‌بینند، نظرشان عوض می‌شود.

* باشگاه‌های بلژیکی چند سال بازیکن ایرانی نمی‌گرفتند، اما خدا را شکر کاوه اینقدر خوب کار کرد که همه نظرات را برگرداند. ما هم وقتی خوب کار می‌کنیم، نظرشان نسبت به فوتبال ایران عوض می‌شود. همه فکر می‌کنند ایران از لحاظ فوتبالی یک کشور ضعیف است و این برای ما خوب نیست.

* الان تمام تمرکزم روی باشگاه شارلوا است اما از بچگی لیگ اسپانیا را دوست داشتم. بازی کردن در این لیگ یکی از آرزو‌های من است که دست‌نیافتنی هم نیست. تلاش می‌کنم با عملکرد خوب به این هدف برسم و امیدوارم این اتفاق رخ دهد.

* ما از لیگ‌های اروپایی یک غول ساختیم. لیگ‌های معتبر اروپایی فوق‌العاده هستند و بازیکنان سطح بالایی دارند اما ما هم چیزی کم از آنها نداریم. جهانبخش در لیگ برتر انگلیس بازی می‌کند و سردار آزمون در بالاترین سطح گل می‌زند. ما توانایی‌های لازم را داریم و هر کسی که بخواهد، می‌تواند به فوتبال اروپا برسد. فقط باید تلاش کنیم و توانایی‌های خود را نشان دهیم. ما استعدادهای زیادی در ایران داریم که باید اعتماد به نفس داشته باشند و خود را نشان دهند.

* یونس دلفی او یکی از استعدادهای ناب ایران است. وقتی یک بازیکن در 18 سالگی به اروپا می‌آید و در اولین بازی که به میدان می‌رود به عنوان بهترین بازیکن زمین انتخاب می‌شود، یعنی استعداد فوق‌العاده‌ای دارد. دلفی پسر خوبی است و امیدوارم به روند خوبش ادامه دهد.

* تأسف‌بار است که تیم ملی کشورمان سرمربی ندارد و در فیفادی بازی نمی‌کنیم. این برای بازیکنان تیم ملی بد است چون اکثر بازیکنان در زمان فیفادی به کشورهای خود می‌روند و از ما می‌پرسند چرا نمی‌روید. برای کشور ما بد است که تیم ملی سرمربی ندارد و این شرایط جالب نیست. امیدوارم کسی بیاید که لایق جایگزینی کی‌روش باشد و به تیم ملی کمک کند.

3-670

لینک مطلب: http://www.iran-varzeshi.com/News/96829/شرایط-قلی-زاده-در-شارلوا