printlogo


حرکت انسان دوستانه هافبک اینتر برای کمک به مهاجران
حرکت انسان دوستانه هافبک اینتر برای کمک به مهاجران
کد خبر: 96735 تاریخ: 1398/1/21 03:30
آنتونیو کاندروا، هافبک باشگاه اینتر میلان ایتالیا هزینه غذای یک دختر فقیر از خانواده‌ای مهاجر را به عهده گرفت.

حرکت انسان دوستانه هافبک اینتر برای کمک به مهاجران

آنتونیو کاندروا، هافبک باشگاه اینترمیلان هزینه غذای یک دختر فقیر از خانواده‌ای مهاجر را به عهده گرفت. این دختر بجای غذای عادی مدرسه تن ماهی و تُردک گرفته بود.

رسانه‌های ایتالیا می‌گویند وقتی که این دختر دید غذای مدرسه‌اش تغییر کرده اشک از چشمانش سرازیر شد. او در یک مدرسه ابتدایی‌ در نزدیکی ورونا تحصیل می‌کند. کاندروا به شهردار مینربه در ۳۵ کیلومتری ورونا گفت: من آماده‌ام به والدین این دختر برای پرداخت هزینه‌ رستوران مدرسه کمک کنم.

داستان این دختر وقتی سر و صدا کرد که مشخص شد شهردار از سیاستمداران ایتالیایی مخالفان مهاجرت است، سیاستمدارانی که برجسته‌ترین نماینده‌شان متئو سالوینی، وزیر کشور ایتالیا است. آندره‌آ جیراردی، شهردار مینربه، تبدیل شدن غذای دختر به تن ماهی و تردک را کاری دانست صرفا برای "برخورد درست با خانواده‌هایی که مرتب به رستوران مدرسه پول می‌دهند."

حزب میانه رو چپ دموکراتیک مسئولان را متهم به تبعیض کرده است. طبق گزارش‌ها غذای سایر دانش‌آموزان پاستا (ماکارونی) به اضافه یک غذای دیگر بوده در حالی که این دختر فقط تن ماهی و تردک دریافت کرده.

با انتشار گسترده داستان این دختر در شبکه‌های اجتماعی ایتالیا ادعاهایی مطرح شده که با بچه‌های مهاجر دیگری هم رفتارهای مشابهی می‌شود.

به نوشته روزنامه رپوبلیکا در بعضی موارد معلم‌ها غذای خودشان را به دانش‌آموزانی می‌دهند که والدینشان توانایی پرداخت هزینه غذای مدرسه را ندارند. شهردار جیراردی به روزنامه کوریره دلا سرا گفته: ما به ۳۰ خانواده در آن مدرسه کمک می‌کنیم.ما با والدین تنگدستی روبرو هستیم که از پس هزینه‌ها برنمی‌آیند بنابراین ما تصمیم گرفتیم بعضی چیزها را تغییر دهیم. نمی‌خواستیم به این نقطه برسیم ولی این خطر وجود داشت که نتوانیم برای خانواده‌هایی که مرتب پول می‌دهند، غذا تهیه کنیم."

لینک مطلب: http://www.iran-varzeshi.com/News/96735/اینتر-مهاجران