printlogo


عید تلخ آبی‌‌ها
استقلال صفر - سایپا صفر/ پرهزینه‌ترین تیم لیگ برتر را چه شد؟
استقلال صفر - سایپا صفر/ پرهزینه‌ترین تیم لیگ برتر را چه شد؟
کد خبر: 96361 تاریخ: 1398/1/14 17:47
استقلال بعد شکست در دربی درهفته بیست وچهارم رقابت‌های لیگ برتر رخ در رخ سایپا قرار گرفت.

چهارشنبه،1398/1/14، هفته بیست وچهارم هجدهمین دوره لیگ برتر، ورزشگاه آزادی تهران، ساعت17:45، تماشاگر:15هزارنفر

استقلال:صفر

سایپا:صفر

داور: علیرضا فغانی
کمک ها: آرمان اسعدی، حسن ظهیری

اخطار:علی کریمی(استقلال)

بازیکن برتر:حامدفلاح زاده(سایپا)

استقلال: سید حسین حسینی، میلاد زکی پور، پژمان منتظری، روزبه چشمی(61آرمین سهرابیان)، فرشاد محمدی مهر، آیاندا پاتوسی، علی کریمی، داریوش شجاعیان(79فرشیداسماعیلی)،مرتضی تبریزی(88رضاکریمی)، گادوین منشا، اسماعیل گونسالوس

سرمربی: وینفردشفر

سایپا: حامد فلاح‌زاده، عبدالله ناصری(71رضا جعفری)، رضا علیاری(89امیددره)، ساموئل سارفو، علی دشتی، رضا اسدی، معین عباسیان، سید ابوالفضل جلالی، آرمان رمضانی، امیر حسین حسین‌زاده(54آرش رضاوند)، محمد صادق بارانی

سرمربی:علی دایی

*بعد از شکست استقلال در شهرآورد استقبال اندکی از بازی استقلال شد و تماشاگران چشمگیری به ورزشگاه نرفتند.

*فرشید باقری به دلیل محرومیت انضباطی در ترکیب استقلال قرارنگرفت.

*عملکرذ رحمتی دربازی با پرسپولیس این فرصت را نصیب حسینی کرد تا دوباره درمقابل سایپا دروازه بان تیمش باشد. حسینی در بازی رفت و همچنین بازی حذفی هم مقابل سایپا بازی کرده بود.

دقیقه2: استقلال به مانند بازی با پرسپولیس خیلی زود به کرنر رسید اما ازاولین کرنر به دست آمده استفاده نکرد.

دقیقه6:برخورد آرمان رمضانی با داریوش شجاعیان برای دقایقی بازی را متوقف کرد اما حادثه خاصی برای بازیکن سایپا رخ نداد.

دقیقه11:ارسال کرنر بازیکنان سایپا به شکلی خطرناک ازمقابل دروازه استقلال گذشت تا اولین خطرجدی شاگردان دایی نیزشکل بگیرد.

دقیقه15: کرنردوباره ای که نصیب استقلال شده بود را پاتوسی ازسمت راست دفاعی سایپا ارسال کرد که طی رفت و برگشت گونسالوس ضربه نا امید کننده ای به توپ زد.

دقیقه16:پاتوسی ازپشت 18قدم با شوتی سنگین فلاح زاده را به واکنشی جدی واداشت. توپ بعد ازدخالت دروازه بان ساپا راهی کرنر شد که استقلال بازهم از این کرنر بهره ای نبرد.

دقیقه18:کرنردیگری که نصیب استقلال شده بود را بازهم پاتوسی ارسال کرد که فلاح زاده توپ را دفع کرد. دربازگشت این توپ بازهم موقعیت نصفه نیمه ای نصیب آبی ها شد که از آن استفاده نکردند.

دقیقه21:ضربه کاشته ای که نزدیکی های 18قدم نصیب سایپا شده بود را سیدحسین حسینی با عکس العملی سریع از زیرتاق دروازه استقلال بیرون کشید.

دقیقه27:شوت تبریزی با برخورد به بدن مدافعان سایپا تا آستانه ورود به دروازه این تیم پیش رفت اما تیردروازه توپ را به سمت فلاح زاده بازگرداند.

دقیقه37:ارسال مجدد پاتوسی از نقطه کرنر با واکنش فلاح زاده نتیجه ای برای آبی ها به همراه نداشت دربازگشت نیز توپ دیگری روی دروازه استقلال ارسال شد که فلاح زاده بازهم توپ را دفع کرد.

دقیقه45:معیین عباسیان کرنری که نصیب تیمش شده بود را روی دروازه استقلال ارسال کرد که حسینی توپ را از روی خط دروازه دفع کرد. بعد از این ارسال فغانی سوت پایان بازی درنیمه اول را به صدا درآورد.

---

دقیقه55:ارسال گونسالوس را مرتضی تبریزی با ضربه سرروانه دروازه سایپا کرد که توپ با فاصله کم اوت شد.

دقیقه63:شوت سرضرب پاتوسی که روی پاس منشاء زده شد راهی به دروازه سایپا نداشت و با فاصله زیاد از بالای دروازه مهمان به اوت رفت.

دقیقه65:تعلل مدافعان سایپا با پاس دقیق زکی پور برای تبریزی همراه شد که مهاجم استقلال درحالی که با دروازه فلاح زاده فاصله ای نداشت ضربه بسیاربدی به سمت دروازه زد تا توپ دوباره به دروازه بان سایپا برسد و این موقعیت هم از کف برود.

دقیقه67:حامد فلاح زاده که ستاره تیمش در این میدان بود بازهم موقعیت طلایی دیگری را از استقلال گرفت و شوتی که زکی پور از زوایه بسته زده بود را با مشت دفع کرد.

دقیقه76:علی کریمی که برای دقایقی به دلیل مصدومیت از زمین بیرون رفته بود به بازی برگشت.

دقیقه84:پاتوسی درمحوطه ششقدم سایپا روی یک رفت وبرگشت صاحب موقعیتی طلایی شد تا به غائله کل نزدن تیمش پایان دهد اما شوت او را علیاری با شجاعت دفع کرد تا گزندی به دروازه استقلال وارد نشود.

دقیقه87:مرتضی تبریزی روی ارسال نرم اسماعیلی درموقعیتی عالی قرارگرفت اما ضربه سراو دراوج بی دقتی و با جای گیری مناسب فلاح زاده بازهم ازکف رفت.

دقیقه89:علیاری که روی شوت پاتوسی مصدوم شده بود به بازی برنگشت تا امید دره جایش را بگیرد.

دقیقه90:علی کریمی سرانجام با خطایی سفت و سخت فغانی را مجبور به صدورکارت زرد کرد.

دقیقه4+90:سایپا در واپسین ثانیه ها می رفت تا استقلال را با شکست بدرقه کند اما ضربه نهایی بازیکنان این تیم با خوش شانسی استقلال راهی اوت شد.

*درنهایت این بازی با تساوی استقلال وسایپا خاتمه یافت تا آبی ها ازقهرمانی لیگ هجدهم دور و دورترشود. استقلال 44امتیازی حالا باید منتظریک معجزه بزرگ باشد تا به قهرمانی لیگ برسد اما بسیاربعید است که این تیم دیگرتاب مقاومت درلیگ داشته باشد و به نقطه روشنی برسد. استقلال که پرهزینه ترین تیم لیگ محسوب می شود با این نتیجه سقوط خودش را کامل کرد و به نقطه تاریکی رسید.

 

 

لینک مطلب: http://www.iran-varzeshi.com/News/96361/استقلال-سایپا-گزارش-آنلاین-گزارش-زنده