printlogo


کومان: مقصر این شکست من بودم/ باید خط دفاعی را تقویت می‌کردم
کومان: مقصر این شکست من بودم/ باید خط دفاعی را تقویت می‌کردم
کد خبر: 96255 تاریخ: 1398/1/5 19:06
سرمربی تیم ملی هلند معتقد است باید در دقایق پایانی یک تعویض دفاعی انجام می‌داد تا مانع از گل خوردن تیمش برابر آلمان شود.

کومان: مقصر این شکست من بودم/ باید خط دفاعی را تقویت می‌کردم

سرمربی تیم ملی هلند معتقد است باید در دقایق پایانی یک تعویض دفاعی انجام می‌داد تا مانع از گل خوردن تیمش برابر آلمان شود. رونالد کومان پس از باخت 3 بر 2 شب گذشته هلند مقابل آلمان در مرحله انتخابی یورو 2020، اشتباهات تاکتیکی خودش را مسبب رخ دادن این اتفاق دانست.

او در نشست خبری پس از بازی گفت: در 5 دقیقه آخر بازی بود که من احساس کردم حریف می‌تواند و در آستانه زدن گلی دیگر به ما قرار دارد. به همین دلیل با دستیارانم در نیمکت صحبت کردیم تا ببینیم چه راه حلی می‌توانیم پیدا کنیم. اگر ناتان آکه را به جای یک بازی هجومی به میدان می‌فرستادیم؟ شاید این چیزی که شما می‌‌گویید ایده بهتری بود. این همان جایی بود که من اشتباه کردم.

کومان افزود: ما مدام توپ را لو می‌دادیم. وقتی شما نمی‌توانید از خط حمله به حریف فشار بیاورید، خط دفاعی‌تان بیشتر تحت فشار قرار می‌گیرد و آسیب‌پذیر می‌شود. آلمان بازیکنان هجومی فوق‌العاده‌ای دارد. ما به آنها بیش از اندازه فضا دادیم. گل اولی که دریافت کردیم از سر بدشانسی بود چون پای فن‌دایک لیز خورد. گل دوم باورنکردنی بود اما نباید فراموش کنید که ما زمانی که یک بر صفر عقب بودیم دو فرصت فوق‌العاده گلزنی داشتیم که بابل آنها را هدر داد.

سرمربی هلندی‌ها تأکید کرد: در نیمه دوم بازی‌ فوق‌العاده‌ای انجام دادیم. توانستیم یک تیم فوق‌العاده مانند آلمان را به نیمه زمین خودش برگردانیم و از آن زمان به بعد تملک توپ فوق‌العاده‌ای داشتیم. کلی ریسک کردیم اما فشارمان روی توپ را حفظ کردیم. ما به بازی برگشتیم و تا دقایق پایانی احتمال اینکه ما گل سوم برسیم بیشتر از احتمال گلزنی آنها بود. در آن دقایق آخر طوری شده بود که من به خودم می‌گفتم «پسر‌ها من به یک امتیاز هم راضی‌ام، آن را از دست ندهید» چون می‌دانستیم که هر آن ممکن است گل بخوریم و در نهایت هم این اتفاق افتاد.

لینک مطلب: http://www.iran-varzeshi.com/News/96255/هلند-کومان-آلمان