printlogo


گل خورده استقلال، شاید هر ۳ بازی
دیوارچینی استقلال در لیگ هجدهم: فقط ۸ گل خورده
دیوارچینی استقلال در لیگ هجدهم: فقط ۸ گل خورده
کد خبر: 96121 تاریخ: 1397/12/26 16:31
استقلال سخت گیرترین تیم لیگ در فاز دفاعی است. تیمی که تا امروز فقط 8 بار دروازه خود را به روی مهاجمان حریف بازشده دیده است. استقلال سخت گل می خورد، خیلی سخت.

بیش از آنکه مدافعان میانی استقلال نقشی کلیدی درکاهش میانگین گل های خورده این تیم داشته باشند، این دروازه بان های استقلال به خصوص مهدی رحمتی بوده که درارتقای وضعیت دفاعی استقلال اثرگذاشته است. دراین میان سهم هافبک دفاعی های استقلال هم کم از رحمتی و حسینی که کمتردرچارچوب دروازه قرارگرفته، نبوده است. استقلال همچون سال هایی  که آندو و نکونام را درپست هافبک دفاعی دراختیارداشت و زمانی طولانی نیز امید ابراهیمی دراین پست مهم ایفای نقش کرد اکنون نیزازداشتن هافبک های سخت گیروتخریبچی بی بهره نیست که سرآمد همه آن ها باید به فرشید باقری اشاره داشت که درماه های اخیرنیزرشد قابل توجهی داشته است.

روزبه چشمی نیز به رقم مصدومیت هایی که گاه وبیگاه با آن مواجه شد اما معمولا نمایش ایده الی دراین پست دارد. چشمی درپست دفاع وسط هم همیشه مدد سرمربی استقلال بوده و تلاش کرده بازیکنان حریف را ازرسیدن به دروازه استقلال محروم کند. میانگین گل های خورده استقلال درلیگ هجدهم بیانگرسطح توانایی بازیکنانی است که درعملیات دفاعی نقش داشته اند. ازحق نگذریم پژمان منتظری نیزعنصری فعال درترکیب استقلال بوده و با وجود اینکه سن وسالی گذرانده اما یکی ازمردان آماده تیمش محسوب می‌شود وتوانسته نظرشفررا برای حضورمداوم درترکیب استقلال به سوی خود جلب کند. درکنار منتظری بازیکنانی همچون دانشگروسهرابیان نیز درقلب دفاع استقلال حضورداشته اند که دربه دست آمدن این آمارنقش داشته اند اما حقیقتا نقش رحمتی و هافبک دفاعی ها بیش ازدیگران بوده که اگراین وضعیت امیدوارکننده دربازی های بزرگ نیز حفظ شود، استقلال می‌تواند به جام قهرمانی لیگ فکرکند.

استقلال معمولا دربازی های دشواردروازه اش بازمی‌شود که این یک نقطه ضعف بزرگ برای شفروشاگردانش محسوب می‌شود. بدون شک اگروضعیت آرمانی دربازی های نیمه دشوار و آسان به بازی های سخت ترکشیده شود استقلال تا روزهای پایانی درکورس قهرمانی خواهد بود وچه بسا این ویژگی به قهرمانی استقلال بینجامد. استقلال به طورمیانگین درهر3بازی ممکن است دروازه اش بازشود. آماری فوق العاده که اگرحفظ شود، منجربه ثبت یک رکورد درفوتبال آسیا و چه بسا جهان خواهد شد. استقلال اکنون درموقعیتی است که با ادامه این روند می‌تواند نگاه کارشناسان فوتبال جهان را هم به سوی خود جلب کند.

1

 

لینک مطلب: http://www.iran-varzeshi.com/News/96121/دفاع-استقلال-لیگ-هجدهم-رکوردار