printlogo


منعی برای واگذاری استقلال و پرسپولیس نیست
داورزنی: رقم جداگانه‌‌ای برای سرمربی تیم ملی نمی‌‌دهیم
داورزنی: رقم جداگانه‌‌ای برای سرمربی تیم ملی نمی‌‌دهیم
کد خبر: 96096 تاریخ: 1397/12/26 14:18

محمدرضا داورزنی معاون ورزش حرفه ای و قهرمانی وزارت ورزش و جوانان می‌گوید:« در یک ماه گذشته به دفعات درباره شرایط، اقتصادی کشور در سال ساندا صحبت شده اما بدین معنا نیست که احساس ناامیدی و ضعف کنیم ملت ما در این سال‌ها عملکرد خود را نشان داده‌اند این بحث را مطرح مردیم تا مدیران ما در بحث منابع مالی بهتر مدیریت کنند و نمی‌توانیم شاید مانند گذشته هزینه کنیم و باید خودمان را برای شرایط سخت آماده کنیم تا پیروز این میدان باشیم. از ابتدای انقلاب همواره با مشکلات و محدودیت‌هایی که برای ما ایجاد کرده‌اند مواجه بوده ایم و اینکه می‌گوییم در یک جنگ اقتصادی به سر می‌بریم تسلیم شویم اتفاقا تمام دستاوردهای انقلاب در این سختی ها بدست آمده است. اگر هم صحبتی در این خصوص مطرح شده تذکر به روسای فدراسیونها است تا از ظرفیت‌های موجدو به نحو احسن برای اجرایی کردن برنامه ها استفاده کنند. از طرفی وقتی احساس کنیم ممکن است دچار مشکل شویم برنامه ها را بهتر مدیریت می‌کنیم به عنوان مثال در اعزامها می‌توانیم از اعزام افراد اضافی خودداری کنیم.

داورزنی حرفهایش را اینطور ادامه می دهد:« بیش از 20 هزار نفر در سال گذشته اعزام داشتیم که درصد قابل توجهی حضور در کمپها و تورنمنت‌های بین‌المللی بوده است حالا اگر شاید در منابع مالی با محدودیت مواجه شویم باید در مدیریت برنامه ها دقت بیشتری کنیم بدون اینکه آسیبی به اجرای برنامه ها وارد شود. ما کشور فقیری نیستیم بلکه ثروتمندیم، اما باید منابع خود را درست مدیریت کنیم. در داخل کشور کمپهای خوبی داریم وقتی می‌توانیم از این ظرفیت‌ها درست استفاده کنیم ضرورتی ندارد منابع خودمان را خرج کمپها و اردوهای خارجی کنیم. بحث ما این است وقتی می‌بینیم دشمن در چه مسیری علیه ما حرکت می‌کند به قول مقام معظم رهبری بسیج حداکثری برای مقابله با آن داشته باشیم. نباید خللی در اراده ما در این مسیر سخت بوجود بیاید. جوانان ما ثابت کرده اند درمقابل این سختی ها همواره سربلند بوده اند. سال 98 بدلیل کسب سهیمه المپیک سال سختی است فدراسیون ناشنوایان هم باید برنامه‌ای خوبی داشته باشد و از تمام ظرفیت‌ها برای اجرای برنامه ها استفاده کند.»

او درباره درمورد خصوصی‌سازی سرخابی‌ها می گوید:« بحث تمام شده است. دولت مصوبه را اعلام کرده و خصوصی‌سازی در حال پیگیری است. اینکه 5 درصد بلوکه و در فرابورس ارائه شود، مشکل ایجاد خواهد کرد. نظر وزارت ورزش این است که 100درصد سهام سرخابی خصوصی‌ شود. ما کاملاً آماده هستیم که خصوصی‌سازی پیگیری شود. از نظر ما منعی برای این کار وجود ندارد. به عقیده ما وظیفه دولت تیمداری نیست و این نظر همه است که سرخابی‌ها واگذار شوند. سازمان خصوصی‌سازی هم این موضوع را پیگیری می‌کند و تنها درمورد نحوه واگذاری بحث‌هایی وجود دارد که به زودی حل می‌شود. تیم‌های زیادی در لیگ برتر و دسته اول و ... وجود دارند و این درست نیست که تنها دو تیم را دولت مدیریت کند. همه باید کمک کنند تا این اتفاق خوب زودتر رخ دهد. در مجلس شورای اسلامی بحث‌هایی وجود دارد که امیدوارم زودتر جمع‌بندی‌ها انجام شود.»

معاون وزیر ورزش درمورد انتخاب سرمربی تیم ملی فوتبال، معتقد است:« فدراسیون فوتبال برنامه سال آینده خود را تنظیم می‌کند و بودجه‌اش را هم در مجمع به تصویب می‌رساند. دولت هم بخشی از منابع را مانند تمام فدراسیون‌ها تامین خواهد کرد، اما اینکه رقم جداگانه برای انتخاب سرمربی بدهیم، درست نیست.»

3-400

 

لینک مطلب: http://www.iran-varzeshi.com/News/96096/داورزنی-رقم-جداگانهای-برای-سرمربی-تیم-ملی-نمیدهیم