printlogo


حمله به سرمربی ناکام اسلوونیایی
همه علیه کاتانچ!
همه علیه کاتانچ!
کد خبر: 96074 تاریخ: 1397/12/25 19:34
تمدید قرارداد با سرکو کاتانچ سبب شده تا مربیان عراقی با انتقاد شدید از این تصمیم به کاتانچ بتازند.

عراق با سرکو کاتانچ مربی اسلوونیایی در مرحله یک هشتم نهایی جام ملت های 2019 امارات با شکست برابر قطر، وداع تلخی از این تورنمنت داشت. این ناکامی می رفت باعث قطع همکاری با مربی اسلوونیایی شود اما روسای فدراسیون با حمایت همه جانبه از کاتانچ او را در بغداد حفظ کردند.

همین سبب شده تا مربیان عراقی با انتقاد شدید از این تصمیم به کاتانچ بتازند. در همین راستا حکیم شاکر سرمربی مشهور این روزهای باشگاه الزورا با حمله به سرمربی تیم ملی مدعی شد هر مربی داخلی هدایت عراق را برعهده داشت، قهرمان جام ملت های آسیا می شد. در شرایطی که عراقی ها خود را برای برگزاری تورنمنت سه جانبه بصره آماده می کنند، حکیم شاکر سرمربی الزورا بار دیگر با حمله به مربی اسلوونیایی مدعی شد تیم ملی عراق با هر مربی جز کاتانچ با اقتدار قهرمان آسیا می شد، از همین رو نباید فدراسیون زیر بار ادامه همکاری با این مربی ناکام می رفت.

حکیم شاکر در این باره گفت: عراق به اندازه ای خوب بود که هر مربی داخلی می توانست با درک شرایط تیم تصمیمات بهتری اتخاذ و عنوان قهرمانی آسیا را به دست بیاورد. سرمربی الزورا به عنوان یکی از مخالفان سرسخت سرمربی اسلوونیایی در تمام ماه های گذشته انتقادات تندی علیه سرکو کاتانچ بر زبان آورده است.

در مقابل فدراسیون فوتبال عراق بدون توجه به این انتقادات، یک اسپانسر جدید را برای خود انتخاب کرد. در نشستی با حضور معتصم اکرم، معاون وزیر نفت عراق، رئیس شرکت گازپروم و 2 نفر از اعضای ارشد فدراسیون فوتبال و باشگاه نفت عراق در بغداد برگزار شد که طرفین درباره همکاری‌های ورزشی به تفاهم رسیدند.

رئیس شرکت گازپروم روسیه اعلام کرد که حامی تیم ملی فوتبال عراق خواهند بود و حضور رسانه‌ها در این نشست نشانه جدیت این فدراسیون برای بسط همکاری‌های خود با روسیه است. او گفت: روابط خوبی میان مردم روسیه و عراق وجود دارد و ما این ارتباط را از طریق ورزش توسعه بیشتری خواهیم داد. از نمایندگان وزارت نفت و فدراسیون فوتبال عراق برای سفر به روسیه جهت بسط همکاری‌ها دعوت می‌کنیم. وی همچنین اعلام کرد شرکت گازپروم روسیه به عنوان مالک زنیت سن‌پترزبورگ تلاش می‌کند این تیم بازی‌هایی را در عراق برابر تیم‌های روسی برگزار کند.

---

 

Zoom

هجوم هواداران، لغو دربی بغداد

هجوم تماشاگران برای دیدن دربی بغداد باعث لغو آن شد. قرار بود روز جمعه حساس‌ترین رقابت باشگاهی در عراق بین دو تیم الزورا و نیروهوایی که به دربی بغداد و نیز الکلاسیکوی فوتبال عراق مشهور است برگزار شود. این دیدار قرار بود در ورزشگاه الشباب در شهر بغداد برگزار شود که ۳۴ هزار نفر گنجایش داشت ولی بعد از ورود بیش از حد تماشاگران که بدون بلیت توانسته بودند وارد ورزشگاه شوند، شرایط امنیتی بسیار سخت شده بود و به همین خاطر مسؤولان عراقی تصمیم گرفتند که این دیدار را لغو کنند و به زمان دیگری موکول کنند. الزورا این هفته توانست در لیگ قهرمانان الوصل را با ۵ گل شکست دهد. این اولین دیدار لیگ قهرمانان آسیا بود که در خاک عراق برگزار می‌شد. این تیم که با یک بازی کم‌تر در رده چهارم جدول رده بندی لیگ عراق قرار دارد، همواره رقابت نزدیکی با تیم نیروهوایی در فوتبال عراق داشته است.

12

لینک مطلب: http://www.iran-varzeshi.com/News/96074/سرمربی-عراق-زیر-تیغ