printlogo


چه خوب که هواداران بعد ازبازی ورزشگاه را تمیزمی کنند
وریا: استاد کی‌روش اشتباه کرد من را به جام جهانی نبرد
وریا: استاد کی‌روش اشتباه کرد من را به جام جهانی نبرد
کد خبر: 96037 تاریخ: 1397/12/25 13:05
وریا غفوری هنوز هم پاسخی برای تصمیم عجیب کی‌روش که او را از لیست مسافران جام جهانی حذف کرد، نیافته است. بازیکن استقلال با این حال کی‌روش را مربی بزرگی می‌داند.

وریا غفوری بدون شک یکی از بهترین های استقلال در سال های اخیر بوده. بازیکن متعصبی که گاهی با حرف هایش نیز بیش از دایره فوتبال به چشم می‌آید. وریا در روزهای پایانی سال 1397خورشیدی صحبت های تازه ای را درباره سالی که گذشت به زبان آورده است. مدافع-وینگرموفق باشگاه استقلال همان طورکه قابل پیش بینی هم بود، نرفتن به جام جهانی فوتبال را  تلخ ترین اتفاق سال خود می‌داند. وریا درعین حال که اعتقاد دارد کی‌روش با این تصمیم اشتباه بزرگی مرتکب شد اما براین باوراست که او سرمربی بزرگی بود.

چرا استقلال درسال های اخیرمعمولا درنیم فصل دوم متحول می‌شود؟ دلیل این ماجرا چیست؟

اگر دقت کرده باشید در این سه سالی که در خدمت استقلال بودم هر سال همین وضعیت بوده است. دلیلش را نمی‌دانم. ما فصل را خوب شروع نمی‌کنیم و در نیم‌فصل دوم شرایط‌مان بهتر می‌شود. خوشبختانه امسال فاصله‌ تیم‌ها در صدر جدول نزدیک است و ما هم جزو مدعیان هستیم. امیدوارم بازی ها را هم با پیروزی پشت سر بگذاریم و بتوانیم در آخر سال دل هواداران را شاد کنیم.

فکرمی‌کنی این تحول به بازی با پرسپولیس هم کشیده شود واستقلال بتواند رقیب سنتی اش را هم مغلوب کند؟

من شخصا تمام توانم‌ را برای این بازی می‌گذارم. از دو سه روز دیگر مصدومیتم به طور کامل رفع می‌شود و ان‌شاءالله بتوانم برای دربی خودم را به آمادگی صد درصد برسانم. امسال هیجان دربی یک مقدار بیشتر است و برای ما خیلی مهم است، چون فاصله‌ تیم‌ها نزدیک است و یک تیم با بردن دربی می‌تواند صدرنشین شود.

وضعیت نقطه آسیب دیده پایت چه طوراست؟ بهترشدی؟

متأسفانه در دو سه هفته اخیر مشکلاتی داشتم و نتوانستم در تمرینات شرکت کنم و همین باعث شد که به خاطر شرکت نکردن در تمرینات مصدومیت جزئی پیدا کنم و عضله‌ام دچار کشیدگی مختصری شد. قطعاً در دو سه روز آینده می‌توانم به تمرینات برگردم. فکرمی‌کنم قدری بیشترنیازبه تمرینات بدنسازی دارم تا خوب آماده دربی شوم.

سال 97 برای تو سال حذف ازجام جهانی بود. هنوز هم حسرت این اتفاق را می‌خوری؟

بله، بدترین خاطره ورزشی‌‌ام نرفتن به جام جهانی بود وهنوزهم نمی‌دانم دلیل خط خوردنم ازتیم ملی چه بود. من درسالی که گذشت خیلی تلاش کردم و و زحمت زیادی کشیده بودم که به جام جهانی بروم. نمی‌توانم دلیلش را بگویم. نمی‌دانم چه چیزی بود که بازیکنی با آن شرایط نتوانست در لیست تیم ملی باشد. به نظر من سلیقه آقای کی‌روش بود و حرف خاصی نمی‌توانم بزنم، ولی چیزی که می‌توانم بگویم این است که ایشان قطعاً اشتباه کرد.

شاید یکی ازدلایلی که باعث نرفتنت به جام جهانی شد تمایل کی‌روش به بازی گرفتن ازتو درپست دفاع راست بود که اعتقاد داشت به دلیل تغییرمداوم پست بازی ات و اینکه بیشتردرپست گوش راست بازی کردی نباید تیم ملی را درجام جهانی همراهی کنی.

 هر مربی یک نظری روی بازیکن دارد و از بازیکنان یک توقعاتی در زمین دارد. آقای شفر در یک زمان می‌خواست که من در پست وینگر راست بازی کنم، ولی نظر آقای کی‌روش این نبود. این مسئله به نظر شخصی مربیان برمی‌گردد، این اختلاف‌نظر برای هر مربی پیش می‌آید و نمی‌توان گفت کدام مربی درست می‌گفت.

به طورکلی چه نظری درباره کی‌روش و انتخاب سرمربی آینده تیم ملی داری؟

شما ببینید سرمربی تیم ملی ایران در هشت سال گذشته کی‌روش بود. به نظر من او یک استاد و یک مربی بزرگ بود که خیلی از مشکلات را در فوتبال ما حل کرد، فوتبال ما را به جلو برود و خیلی چیز‌ها به بازیکنان ما یاد داد. سرمربی آینده تیم ملی هم باید در سطح کی‌روش باشد.

درهفته های اخیراتفاقاتی افتاد که نگاه ها به سمت تو متمرکزشد. این حواشی آیا به تو آسیب نمی‌رساند؟

دقیقاً زمانی که من دچار مصدومیت‌هایی شده بودم حاشیه هایی به وجود آمد.. حواشی قطعاً در ذهن آدم تأثیر می‌گذارد، ولی این مصدومیت‌ها ربطی به حواشی نداشت. یکسری صحبت‌ها پیش آمد ومسئولان هم حرف‌هایی زدند، ولی من هم حرف خودم را زدم و متأسفانه به یکسری برخورد و جبهه گرفتند. در این راستا بحث شهرستانی و تهرانی به وجود آمد. باید بگویم که همه افتخار می‌کنیم که ایرانی هستیم. متأسفانه آن  مسئول یک عذرخواهی ساده هم نکرد و فقط موضوع توجیه شد. به نظر من بهتر بود که با یک عذرخواهی این صحبت‌ها تمام می‌شد.

یک سوال فرعی. اخیرا درورزشگاه ها باب شده که تماشاگران سکوها را تمیزمی‌کنند. چه نظری دراین باره داری؟

تمیز کردن ورزشگاه‌ها یک حرکت بزرگ برای فرهنگ‌سازی در استادیوم‌هاست و کار شایسته‌ و قابل تقدیری است. ان‌شاءالله که رسانه‌ها این کار را بازتاب بدهند و مردم را برای انجام دادن آن تشویق کنند

درروزهای آخرسال چه پیامی برای هوادارن داری؟

واقعیت این است که هواداران روح تیم‌ و باشگاه‌ها هستند و اگر نباشند هیچ لذتی برای بازیکنان و تیم‌ها باقی نمی‌ماند، آن هاهویت باشگاه‌ها هستند. من از هواداران استقلال ممنونم. یک روز‌هایی پیش می‌آید که بازیکن انرژی لازم را ندارد، ولی به محضی که شور هواداران را می‌بیند انگیزه لازم را می‌گیرد تا برای تیمش بجنگد.

10-1

 

لینک مطلب: http://www.iran-varzeshi.com/News/96037/وریا-غفوری-کی-روش-جام-جهانی-حسرت-حذف