printlogo


روز نخست تکواندو جام ریاست فدراسیون جهانی / شروع طلایی برای ایران
روز نخست تکواندو جام ریاست فدراسیون جهانی / شروع طلایی برای ایران
کد خبر: 95122 تاریخ: 1397/12/10 14:03
تیم مردان تکواندوی ایران در روز نخست رقابت‌های جام ریاست فدراسیون جهانی در کیش به دو مدال طلا رسید.

سومین دوره مسابقات جام ریاست فدراسیون جهانی در آسیا (G2) در دو بخش کیوروگی و پاراتکواندو و در رده‌های سنی نوجوانان و بزرگسالان از روز پنج‌شنبه در مجموعه ورزشی «المپیک» جزیره کیش آغاز شده و به مدت چهار روز ادامه دارد.

در رقابت‌های بزرگسالان در بخش مردان و بانوان، ۳۶۱ تکواندوکار از کشورهای آذربایجان، آمریکا، اردن، ارمنستان، ازبکستان، افغانستان، ایران، پاکستان، تونس، چین، روسیه، سوریه، سوئد، عراق، عمان، قزاقستان، کره جنوبی، گرجستان، لبنان، لهستان و هند حضور پیدا کرده‌اند.

مبارزات در گروه مردان طی دو روز (۹ و ۱۰ اسفندماه) و در هشت وزن جهانی برگزار می‌شود که در روز نخست این رقابت‌ها مبارزات اوزان فرد (۵۴-، ۶۳-، ۷۴- و ۸۷- کیلوگرم) انجام شد که در نهایت هوگوپوشان ایران ، کره‌جنوبی و اردن توانستند طلایی‌های این روز لقب بگیرند.

برای تیم ملی تکواندوی مردان ایران در وزن ۵۴- کیلوگرم آرمین هادی پور با غلبه حسین لطفی به مدال طلا رسید.

در وزن ۶۳- کیلوگرم سروش احمدی با غلبه بر سینا بهرامی به مدال طلا رسید. در دو وزن 54 و 63 کیلوگرم فقط دو ورزشکار خارجی به جمع چهار نفر رسیدند. محمد خلیل جندوبی از تونس و صمت تمریخان از قزاقستان دو تکواندوکاری بودند که در وزن 54 کیلوگرم به مدال برنز مشترک دست پیدا کردند که همین موضوع می‌واند نشان دهنده سطح فنی نسبتا پائین این دو وزن باشد.  

در وزن ۷۴- کیلوگرم هم سئوک بای کیم از کره جنوبی با غلبه بر  مهدی جلالی به مدال طلا رسید و در وزن ۸۷- کیلوگرم آناس صداک از اردن به مدال طلا رسید. در این وزن هر دو فینالیست از کشورهای خارجی بودند که مدال نقره هم به اسمایل دویسبایو از قزاقستان رسید.

5

لینک مطلب: http://www.iran-varzeshi.com/News/95122/طلایی-های-تکواندو