printlogo


نمی‌توانند من را آب خارج کنند!
ساویچ: بروید و همه را بکشید
ساویچ: بروید و همه را بکشید
کد خبر: 94992 تاریخ: 1397/12/7 18:40
سرمربی تیم ملی واترپلوی صربستان از ایران و غذاهایش گفت، از المپیک صحبت کرد و درباره واترپلو ایران نیز نظر داد.

دیان ساویچ سرمربی تیم ملی واترپلوی صربستان که برای برگزاری کلینیک مربیگری به ایران آمده است، در نشست خبری حضور پیدا کرد و درمورد حضورش در ایران گفت: امیدوارم آخرین سفرم به ایران نباشد. از برخورد، فرهنگ و غذاهای ایرانی بسیار خوشم آمد. ایران غذای فوق‌العاده و مردم مودبی دارد. از مشکلات مردم ایران با خبر هستم چون در صربستان هم این مشکلات وجود دارد، اما آنها همیشه لبخند به لب دارند. مردم ایران و صربستان در جهان بد معرفی شده‌اند، اما واقعیت فرق می‌کند.

سرمربی تیم ملی واترپلوی صربستان درمورد در پاسخ به این سوال که سطح واترپلوی ایران را چگونه ارزیابی می‌کنید، گفت: امیدوارم تفاهمنامه‌ای امضا شود تا برای آماده‌سازی تیم‌های ملی به هم کمک کنیم. امیدوارم مربیان و بازیکنان دو تیم تعامل خوبی باهم داشته باشند. ایده‌های خوبی مخصوصا در بخش بانوان داریم که امیدوارم شکل بگیرد و منجر به سودآوری دوجانبه شود. 3 بازیکن ایرانی که در صربستان بازی می‌کنند شرایط بسیار خوبی دارند. فکر می‌کنم این می‌تواند شروعی برای تعامل در تمام رشته‌ها باشد و نه فقط واترپلو؛ در این مدت ارتباط خوبی بین مردم ایران و صربستان دیدم.

وی درخصوص تفاوت واترپلوی ایران و صربستان گفت: از نظر تجهیزات سطح ایران از صربستان هم بالاتر است. در مورد سطح بازیکنان هم چیزی نمی‌گویم. سطح لیگ صربستان چندان بالا نیست؛ چون اکثر بازیکنان حاضر در آن جوان هستند و بازیکنان خوب صرب در خارج از این کشور بازی می‌کنند. ایران توانست بعد از ۴۴ سال به مدال بازی‌های آسیایی برسد و نمی‌دانم چه چیزی بیشتر از این نیاز دارید؟!

ساویچ درخصوص تیم‌های قزاقستان و ژاپن که حریفان ایران در آسیا هستند، تصریح کرد: المپیک در ژاپن است و آسیا تنها یک سهمیه دیگر دارد. بین ایران و چین و قزاقستان تنها یک تیم به المپیک می‌رود. تیمی به المپیک خواهد رفت که پول بیشتری دارد. متاسفم که مجبور هستم حقیقت را بگویم که بسیار هم بی‌رحم است. می‌خواهم جوکی بگویم که می‌خواهم همه لبخند بزنید:«بروید و همه را بکشید».

خبرنگاری خطاب به ساویچ گفت که صربستان را به نام ساویچ و چیریچ می‌شناسند و حالا هر دو نفر در ایران هستند. با توجه به شناختی که از ایران کسب کردید فکر می‌کنید که ایران چقدر شانس حضور در المپیک را دارد، خاطرنشان کرد: البته که صربستان را به نام نواک جوکوویچ می‌شناسند. هر کسی رویایی دارد؛ خیلی‌ها نمی‌توانند به رویاهای خود برسند، چون باید هدف داشته باشند. هدف هر ورزشکار حضور در المپیک است. این پروسه باید گام به گام جلو برود، اما قرار نیست حتما به هدف خود برسید.

وی در پاسخ به این سوال که چه توصیه‌ای به فدراسیون و مربیان ایران دارید، خاطرنشان کرد: به فدراسیون توصیه‌ای نمی‌توانم بکنم چون من مربی هستم. می‌توانم نکاتی را به چیرو بگویم که البته خودش به خوبی آنها را می‌داند. چیرو بسیار صبور است و همه باید اینگونه باشد. نمی‌توان با ماشین گلف رانندگی کرد و ناگهان به سراغ فرمول یک رفت؛ پس باید صبور باشیم تا به هدف خود برسیم.

سرمربی تیم ملی واترپلوی صربستان در پاسخ به این سوال که چرا اجازه نمی‌دهید بازیکنان شما را بعد از قهرمانی به آب بیندازند، گفت: من خیلی سنتی هستم، اما کاری به سنت‌های واترپلو ندارم. دوره‌ای در مسابقات قهرمانی اروپا این اتفاق رخ داد، اما در رده ملی شاهد چنین چیزی نبودیم. من ١۴۵ کیلو وزن دارم و اگر مرا به آب بیندازند نمی‌توانند مرا از آب خارج کنند! بارها تلاش کرده‌اند، اما موفق نبوده‌اند.

12

لینک مطلب: http://www.iran-varzeshi.com/News/94992/حقیقت-بی-رحم-است