printlogo


ورزشگاه‌های اهواز با مشکلات جورواجور
تابستان اهواز، سوزان‌تر می‌شود
تابستان اهواز، سوزان‌تر می‌شود
کد خبر: 94904 تاریخ: 1397/12/6 17:40

سمیرا شیرمردی/ ورزشگاه غدیر اهواز، مدتی است با مشکل نور مواجه شده و به همین دلیل بازی‌های فولاد و استقلال خوزستان که در اهواز برگزار می‌شود، به ساعت 15 تغییر پیدا می‌کند. با توجه به این شرایط و البته اینکه ورزشگاه فولاد آره‌نا به دلیل آماده نشدن پارکینگ، مجوز برگزاری بازی ندارد، تیم‌های فولاد و استقلال خوزستان برای برگزاری بازی‌های خود در سال 97 با مشکل مواجه خواهند شد. چراکه در آن زمان، هوا گرم است و این تیم‌ها نمی‌توانند در ساعت 15 و حتی 17 از حریفان خود پذیرایی کنند. با این شرایط، همه چیز برای میزبانی تیم‌های اهوازی در 2 ماهه اول سال 98 مبهم است که باید دید در نهایت چه اتفاقی در این مورد می‌افتد.

 

خیلی وقت است که بازی‌های تیم‌های اهوازی که در ورزشگاه غدیر انجام می‌شود، به ساعت 15 تغییر داده می‌شود. در واقع در هفته‌های اخیر هر تیمی به اهواز سفر کرده، ساعت بازی‌اش از 16، 17 و یا هر ساعتی که دیرتر بود به ساعت 15 تغییر پیدا کرد. این مساله به تیم‌های حریف هم ارتباط چندانی ندارد چراکه آنها طبق همین برنامه سفر خود را به اهواز انجام دادند و این طور نبوده که مثلا فلان تیم اعلام کند به دلیل اینکه ساعت پرواز برگشتش زود است اگر بازی زودتر برگزار شود بهتر خواهد بود. این تغییر ساعت دلیلی ندارد جز شرایط ورزشگاه غدیر اهواز.

ورزشگاه غدیر اهواز مدتی است که با مشکل نور مواجه شده. این ورزشگاه به دلیل اینکه نور کافی ندارد، تیم‌های خوزستانی نمی‌توانند در ساعتی که به غروب آفتاب نزدیک می‌شوند از حریفان خود میزبانی کنند. در واقع تغییر ساعت بازی‌هایی که در اهواز برگزار می‌شود، به صورت اجباری انجام می‌شود و حتی تیم‌های میزبان هم دخالتی در این مساله ندارند. مشکل ورزشگاه غدیر اهواز این روزها چندان به چشم نمی‌آید چراکه بازی کردن در ساعت 15 نه تنها اذیت‌کننده نیست بلکه در هوای بهاری اهواز احتمالا لذت‌بخش هم هست اما با توجه به چنین شرایطی و البته اینکه هوای اهواز بعد از عید، گرم می‌شود بازی در چنین شرایطی سخت خواهد بود. مثلا اگر در نظر بگیریم، بعد از عید به دلیل تغییر ساعت که هر 6 ماه یک بار اتفاق می‌افتد و البته اینکه روز هم بلند می‌شود، بازی‌های اهواز ساعت 17 هم برگزار شود، باز هم هوای گرم اهواز اذیت‌کننده است و نمی‌شود در این شرایط بازی کرد.

با این شرایط، تیم‌های اهواز با مشکل میزبانی مواجه خواهند شد. شاید خیلی‌ها تصور کنند تا آن زمان، پارکینگ ورزشگاه فولاد ‌آره‌نا آماده می‌شود و فولاد و دیگر تیم‌های اهوازی می‌توانند در این ورزشگاه مجهز از حریفان خود میزبانی کنند اما روند تکمیل کار کند است و به نظر نمی‌رسد تا از آن زمان، پارکینگ فولاد آره‌نا آماده شود. ضمن اینکه ورزشگاه فولاد آره‌نا اختصاصی است و باید دید این باشگاه، آن را در اختیار دیگر تیم‌ها می‌گذارد یا نه.

به هر حال، با این وضعیت تنها چیزی که مشخص شده، این است که تیم‌های فولاد و استقلال خوزستان برای میزبانی از حریفان خود در رقابت‌های لیگ برتر که در سال 98 برگزار می‌شود، با مشکل مواجه خواهند بود. برای این کار هم تنها 2 راه حل وجود دارد که طبق آن، یا پارکینگ فولاد آره‌نا باید زودتر تکمیل شود تا در اختیار تیم‌ها قرار بگیرد که بعید است یا اینکه مشکل نور ورزشگاه غدیر اهواز برطرف شود. با توجه به اینکه ورزشگاه غدیر اهواز به بخش خصوصی واگذار شده و البته تیم‌های خوزستانی برای میزبانی در این ورزشگاه، مبلغ مشخصی برای هر بازی، پرداخت می‌کنند، چاره‌ای نیست جز اینکه در تعطیلات عید که البته فوتبال تعطیلی چندانی ندارد، مشکل نور حل شود. اگر این 2 اتفاق افتاد، تیم‌های اهوازی می‌توانند در شهر خودشان از حریفان میزبانی کنند اما اگر برطرف نشود، باید دنبال راه‌حل دیگری بود.

این روزها شایعه‌های زیادی در مورد احتمال انتقال بازی‌های فولاد و استقلال خوزستان به ورزشگاه تختی آبادان به گوش می‌رسد اما این مساله را ظاهرا نباید چندان جدی گرفت چون عجیب است. ضمن اینکه مسئولان 2 باشگاه بدون شک با این شرایط موافقت نخواهند کرد. در کنار این مساله، ورزشگاه تختی آبادان هم ظاهرا مشکلاتی دارد که هنوز برطرف نشده. حالا باید منتظر ماند و دید در نهایت تیم‌های اهوازی در فروردین و اردیبهشت که لیگ هجدهم ادامه دارد و دما و رطوبت هوای اهواز بالا می‌رود، چطور از حریفان خود میزبانی می‌کنند.

9-1

 

لینک مطلب: http://www.iran-varzeshi.com/News/94904/ورزشگاههای-اهواز-با-مشکلات-زیاد