printlogo


درخواست درخشان از رئیس جهانی جودو ؛ ناظر اعزام نکنید
درخواست درخشان از رئیس جهانی جودو ؛ ناظر اعزام نکنید
کد خبر: 94759 تاریخ: 1397/12/4 15:08
نامه نگاری برای حضور ناظر فدراسیون جهانی در انتخابات فدراسیون جودو باعث شده تا حواشی زیادی برای این رشته به وجود بیاید. حالا همه از جمله محمد درخشان دست به کار شدند تا با نامه نگاری منع این کار شوند.

محمد درخشان در نامه ای به «ماریوس ویزر» رئیس فدراسیون جهانی جودو از وی خواست که سفر ناظر جهانی به ایران را لغو کند.

انتخابات فدراسیون جودوی ایران قرار است روز 25 اسفند برگزار شود تا رئیس جدید این رشته المپیکی، معرفی شود. هرچند صحبت های مبنی بر برگزاری احتمالی مجمع در 15 اسفند نیز به گوش می رسد.

پس از ممنوعیت ادامه فعالیت بازنشستگان در ارگان های دولتی و فدراسیون های ورزشی، «محمد درخشان» از سمت خود استعفا داد تا این فدراسیون با سرپرست ادامه فعالیت دهد.

تصمیمات عجیب سرپرست فدراسیون و ناتوانی وی در امور مدیریتی سبب شد تا این روزها حواشی زیادی با جودوی ایران همراه شود و رقابت نامزدها برای رسیدن به ریاست به تخریب کشیده شود.

در حالی که وظیفه سرپرست برگزاری مجمع در آرامش است، حمایت او از نامزدی خاص شرایطی رقم زد که انتخابات از حالت عادلانه خارج شود.

در روزهای اخیر اخباری مبنی بر سفر ناظر فدراسیون جهانی در تهران برای حضور در مجمع انتخاباتی فدراسیون جودوی ایران منتشر شد که واکنش های منفی زیادی را به همراه داشت.

در این راستا «درخشان» که دارای جایگاه ویژه ای در فدراسیون جهانی است در نامه ای خطاب به «ماریوس ویزر» از وی خواسته است تا ماموریت ناظر جهانی برای سفر به ایران را لغو کند:« همکاری خوبی بین کمیته المپیک، وزارت ورزش و فدراسیون جودوی ایران وجود دارد و مطمئن هستم که انتخابات خوب و بدون مشکلی برگزار می‌شود. از شما می خواهم ماموریت نماینده فدراسیون جهانی را برای نظارت بر انتخابات ایران کنسل کنید، چون برخی تلاش می کنند که بگویند فدراسیون جهانی می خواهد دخالتی در انتخابات ایران داشته باشد.»

ص5

لینک مطلب: http://www.iran-varzeshi.com/News/94759/انتخابات-فدراسیون-جودو