printlogo


آشوری: بعید می‌دانم کاراته در المپیک 2024 نباشد
آشوری: بعید می‌دانم کاراته در المپیک 2024 نباشد
کد خبر: 94684 تاریخ: 1397/12/3 15:22
محسن آشوری سرپرست فدراسیون کاراته ابراز امیدواری کرد با پیگیری فرانسه به عنوان یکی از قدرت‌های کاراته جهان و میزبان المپیک ۲۰۲۴ و ایجاد کمپین توسط کشورهای مختلف، شاهد حضور کاراته در المپیک ۲۰۲۴ باشیم.

محسن آشوری درباره اظهار نظر رییس فدراسیون جهانی کاراته مبنی بر نبودن احتمالی کاراته در المپیک ۲۰۲۴ می‌گوید:« اگر این پیش بینی اتفاق بیفتد، کار ما برای المپیک ۲۰۲۰ توکیو خیلی سخت می‌شود، چرا که کشورهای صاحب ظرفیت که دارای پتانسیل بالایی هستند با تمام توان می آیند که در این دوره برای یکبار هم که شده در المپیک حضور پرقدرتی داشته باشند و به مدال برسند؛ در نتیجه ما هم باید با برنامه ریزی دقیق‌تری جلو برویم.»

سرپرست فدراسیون کاراته ادامه می‌دهد:« درباره رشته‌هایی که قرار است در المپیک باشند، قبل از برگزاری المپیک دوره قبل تصمیم نهایی گرفته می‌شود و با توجه به اینکه یک سال و نیم تا المپیک ۲۰۲۰ زمان داریم هنوز زود است این تصمیم را قطعی بدانیم. فرانسه از قدرت‌های کاراته جهان است و برای خفظ کاراته تلاش می کند. حتی برای اعلام نظر نهایی جهت حضور کاراته در المپیک ۲۰۲۰ توکیو، نمایندگان کمیته بین المللی المپیک رقابت‌هایی که در فرانسه برگزار شد را از نزدیک دیدند و زیبایی و هیجان این رشته آنها را مجاب به پذیرش کاراته در المپیک کرد. فکر می‌کنم فرانسه به عنوان میزبان المپیک ۲۰۲۴ حساب ویژه ای  روی مدال آوری در کاراته باز کرده و به صورت جدی این موضوع را پیگیری می‌کند. زمانی نیز بحث کنار گذاشته شدن کشتی مطرح بود اما خوشبختانه این رشته پرافتخار کشورمان در المپیک ماندگار شد.»

آشوری در پایان با ابراز امیدواری مبنی بر امکان لغو این تصمیم و ماندگار شدن کاراته در المپیک می گوید:« رییس فدراسیون جهانی کاراته هم اعلام کرده هنوز امیدواری‌هایی برای منتفی شدن این تصمیم وجود دارد و امیدوارم با حمایت کشورهای مختلف و ایجاد کمپین شاهد حضور کاراته در المپیک ۲۰۲۴ باشیم.»

4/250

لینک مطلب: http://www.iran-varzeshi.com/News/94684/فدراسیون-کاراته-حذف-از-المپیک