printlogo


خط و نشان دوومیدانی کاران نتیجه داد / فدراسیون عقب نشست
خط و نشان دوومیدانی کاران نتیجه داد / فدراسیون عقب نشست
کد خبر: 94233 تاریخ: 1397/11/26 16:47

تمام خط و نشان‌های فدراسیون دوومیدانی به اینجا ختم شد که احسان حدادی راهی آمریکا شد و برنامه حسن تفتیان تغییر چندانی ایجاد نشد. ماجرا از بازی‌های آسیایی شروع شد و نتایجی که به دلخواه نبود. فدراسیون اعلام کرد که برخی ورزشکاران انتظارات را براورده نکردند و نفر اول این فهرست، حسن تفتیان بود. دونده‌ای که هزینه‌های زیادی برای آماده سازی اش شد اما در جاکارتا نتوانست رکوردهای خوبی از خوب به جا بگذارد. این شرایط در کنار گرانی قیمت دلار، فدراسیون را رودروی برخی ورزشکاران مثل احسان حدادی و حسن تفتیان قرار داد. مسوولان فدراسیون با تکیه بر این استدلال که رکوردها میزان وجه به هر ورزشکار را تعیین می‌کند، گفتند که از اردوی مداوم خارجی خبری نیست. این خبر برای ورزشکارانی مثل احسان حدادی و حسن تفتیان که ارتباط خوبی با مربیان خارجی شان داشتند، خوش نبود و همین باعث شد در چند ماه اخیر، اصطکاک زیادی بین فدراسیون و این دو ورزشکار و البته تعدادی دیگر ایجاد شود. البته در این بین یک تفاوت بود بین احسان حدادی و بقیه. احسان با تکیه بر چهارمین مدالش در بازی های آسیایی و مدالی که در المپیک 2012 لندن به دست آورد، در این زمینه مدعی تر بود تا جاییکه رضا صالحی امیری شخصا پای کار آمد و بعد از چند جلسه، بالاخره مقدمات سفر احسان به آمریکا فراهم شد.

در حالیکه گفته شده بود امکان تامین اعتبار مورد نیاز احسان به دلار فراهم نیست و با این شرایط پیش بینی می شد احسان حدادی با مک ویلکینز همکاری نداشته باشد، اما در نهایت همه چیز آنطور که نایب قهرمان المپیک لندن می خواست، پیش رفت و احسان راهی آمریکا شد تا اردوی تمرینی خود با مک ویلکینز را در کمپ سن دیه گو از سر بگیرد. این اردو حدود دو ماه تا رقابت‌های قهرمانی آسیا به طول می انجامد و حدادی پس از آن احتمالا در کیش تمریناتش را ادامه می دهد که البته زمان حضور در کیش خیلی طولانی نیست و احتمالا اردویی سه هفته ای در این جزیره برگزار می شود. این شرایط در حالی برای احسان رقم خورد که فدراسیون با وجود همه حرف هایی که از سوی مسوولانش زده شده بود، عقب نشست. این موضوع فقط در مورد احسان حدادی اتفاق نیفتاد. گویا حسن تفتیان هم توانسته تا حدی خواسته هایش را جلو ببرد. تفتیان یکی از ورزشکارانی بود که بعد از احسان حدادی بیشترین هزینه‌ها در آستانه بازی‌های آسیایی برای آماده سازی‌اش شد، اما او نتوانست در دو ماده یک مدال برنز هم کسب کند و ناکام بزرگ در جاکارتا بود و همین موضوع اعتراض سایر ورزشکاران را هم به همراه داشت. با وجود این وضعیت اما شنیده می‌شود که او این روزها برنامه سه هفته‌ای خود را در فرانسه و شهر پاریس هماهنگ کرده و فدراسیون هم که گفته بود اردوی خارجی برای ناکامان نخواهد داشت، زیر حرف خود زده و این دونده را به فرانسه می فرستد.

البته در اینکه فدراسیون باید ورزشکاران را حمایت کند، تردیدی نیست اما اینکه فدراسیون نتواند یک برنامه مدون برای ورزشکارش داشته باشد و پای آن بایستد هم نکته قابل تاملی است. موضوعی که در این رابطه به گوش می رسد کمی نگران کننده است.  ظاهرا تفتیان طی لابی‌هایی که با نماینده مجلس شهر و استانش داشته فدراسیون را متقاعد کرده که بخشی از هزینه‌های این اردوی سه هفته‌ای را بدهد و حالا اینکه چطور فدراسیون زیر حرف خود زده و اردوی خارجی را در نظر گرفته مشخص نیست و شاید هم فشارهای سیاسی در این بین دخیل بوده است.فدراسیون دوومیدانی می‌گوید هزینه تمرین سه هفته ای تفتیان در فرانسه حدود 40 میلیون تومان خواهد بود که آنها نیمی از این هزینه‌ها را پرداخت می کنند. البته باید دید هزینه سایر اردوها چطور است و فدراسیون چطور می خواهد هفته های بعدی را مدیریت کند؟

4/2

 

لینک مطلب: http://www.iran-varzeshi.com/News/94233/اردوهای-خارجی-دوومیدانی-کاران