printlogo


مشخص شدن هشتمین سهمیه پلی‌آف لیگ والیبال/ حریف صدرنشین هم معرفی شد
مشخص شدن هشتمین سهمیه پلی‌آف لیگ والیبال/  حریف صدرنشین هم معرفی شد
کد خبر: 94224 تاریخ: 1397/11/26 15:48
در پایان هفته بیست و پنجم لیگ برتر والیبال، تکلیف هشتمین سهمیه پلی آف و حریف صدرنشین لیگ در مرحله حذفی مشخص شد.

رقابتهای هفته بیست و پنجم لیگ برتر والیبال در حالی برگزار شد که تکلیف هشتمین تیم صعود کننده به مرحله پلی‌آف نیز مشخص شد تا در هفته پایانی تنها جدال باقی‌مانده بر سر جایگاه نهایی تیم‌ها باشد.

هفته بیست و پنجم لیگ‌برتر والیبال باشگاه‌های کشور با برگزاری شش دیدار پیگیری شد که تیم‌های پیکان، شهرداری ارومیه، فولاد سیرجان و سایپا مقابل رقبای خود به برتری رسیدند.

در نخستین بازی این هفته تیم پیکان تهران توانست در سه ست پیاپی با نتایج ۱۸-۲۵، ۱۷-۲۵ و ۲۴-۲۶ میزبان خود شهرداری تبریز را شکست دهد تا در مجموع سه بر صفر پیروز این بازی باشد. شهرداری تبریز برای اینکه شانس صعود داشته باشد، نیاز به پیروزی در این بازی داشت اما با این نتیجه، به مرحله پلی آف صعود نکرد و شانس صعود را از دست داد.

در دومین بازی این هفته نیز تیم شهرداری ارومیه نیز با نتیجه سه بر صفر میهمانش دورنایارومیه را شکست داد. نتیجه سه ست این بازی به ترتیب ۲۵-۲۲، ۲۵-۲۳ و ۲۵-۱۸ رقم خورد. این بازی بی اهمیت ترین رقابت هفته بود و تاثیری در جایگاه هیچ‌کدام از تیم‌ها نداشت.

اما در سومین بازی این هفته هم تیم‌های عقاب نهاجا و فولاد سیرجان ایرانیان مقابل یکدیگر قرار گرفتند که فولادی‌ها توانستند سه بر صفر میزبان خود را با نتایج ۱۹-۲۵، ۱۶-۲۵ و ۲۱-۲۵ شکست دهند. بردی که باعث شد شاگردان محمدرضا دامغانی در رتبه پنجم باقی بمانند.

چهارمین بازی این هفته نیز میان دو تیم سایپا تهران و شهروند اراک پیگیری شد که شاگردان اکبری با نتیجه سه بر دو مقابل میهمان اراکی خود به برتری رسیدند. نتیجه ست اول تا چهارم این بازی به صورت ۱۳-۲۵ به سود سایپا، ۲۵-۲۰ به سود شهروند اراک، ۲۰-۲۵ به سود سایپا، ۲۵-۲۳ به سود اراک و ۱۵-۱۳ به سود سایپا رقم خورد. به این ترتیب شانس شهرداری اراک هم برای صعود به پلی‌آف از بین رفت.

همچنین کاله مازندران در دیداری حساس موفق شد خاتم اردکان را در اردکان ۳-۲ شکست دهد و در رده ششم باقی‌بماند. خاتم اردکان هم با این باخت رده دومی خود را از دست داد و به رده سوم سقوط کرد.

در یکی از حساس‌ترین دیدارهای هفته هم تیم پیام خراسان و شهرداری گنبد به مصاف هم رفتند. دیداری که در نهایت گنبدی‌ها توانستند با کسب پیروزی برابر تیم بالای جدولی پیام که با باخت رقبایش همراه شد، صعود خود به مرحله پلی‌آف را قطعی کرد.

همچنین تیم صدرنشین شهرداری ورامین این هفته استراحت داشت.

با این شرایط، تکلیف تیم‌های صعود کننده به پلی آف در فاصله یک هفته تا پایان دور مقدماتی لیگ مشخص شد و هشت تیم شهرداری ورامین، پیکان، خاتم اردکان، پیام مشهد، فولاد سیرجان، کاله آمل، سایپا و شهرداری گنبد به مرحله پلی آف صعود کردند.

همچنین تیم‌های شهرداری تبریز، شهروند اراک، شهرداری ارومیه، عقاب نهاجا و دورنای ارومیه از صعود به دور بعد بازماندند.

  • تکیلف یکی از دیدارهای پلی‌آف مشخص شد

هنوز یک بازی تا پایان دور برگشت لیگ برتر باقی ‌مانده. شرایط تیم‌ها و امتیازاتشان هم آنقدر نزدیک است که هنوز جایگاه نهایی اکثر آن‌ها مشخص نیست. با این حال تکلیف اولین و آخرین تیم صعود کننده به پلی‌آف یعنی تیم‌های اول و هشتم جدول مشخص شده. شهرداری ورامین که چندین هفته‌ است صدرنشینی‌اش را مسجل کرده و منتظر تیم هشتم جدول بود. تیمی که در هفته بیست و پنجم مشخص شد و شهرداری گنبد رده هشتمی‌اش را قطعی کرد. حالا شهرداری گنبد به طور قطع تیم هشتم جدول است. آن‌ها در صورت باخت سایپا و پیروزی‌شان در هفته آینده هم نمی‌توانند به رده هفتم صعود کنند.

به این ترتیب یکی از دیدارهای مرحله پلی‌آف از همین حالا مشخص شده. دیداری که شهرداری‌های ورامین و گنبد به مصاف هم می‌روند تا سرنوشت یکی از چهار تیم نیمه‌نهایی را مشخص کنند.


نتایج هفته بیست و پنجم لیگ‌برتر والیبال به قرار زیر است:

شهرداری تبریز صفر - ۳ پیکان تهران (۱۸-۲۵، ۱۷-۲۵ و ۲۵-۲۶)
شهرداری ارومیه ۳ - صفر دورنای ارومیه (۲۵-۲۲، ۲۵-۲۳ و ۲۵-۱۸)

عقاب نهاجا صفر - ۳ فولاد سیرجان ایرانیان (۱۹-۲۵، ۱۶-۲۵ و ۲۱-۲۵)
سایپا تهران ۳ - ۲ شهروند اراک (۲۵-۱۳، ۲۰-۲۵، ۲۵-۲۰، ۲۳-۲۵، ۱۵-۱۳)

خاتم اردکان ۲ - کاله مازندران ۳ (۲۰-۲۵، ۲۱-۲۵، ۲۵-۱۸، ۲۵-۲۱، ۱۰-۱۵

پیام مشهد ۲ - ۳ شهرداری گنبد (۲۱-۲۵، ۲۱-۲۵، ۲۵-۱۹، ۲۵-۲۳ و ۱۸-۲۰)

 

4

لینک مطلب: http://www.iran-varzeshi.com/News/94224/هشتمین-سهمیه-پلیآف-لیگ-والیبال