printlogo


حرف‌های انتخاباتی علیرضا حیدری / حمله به بنا، حمایت از خادم
حرف‌های انتخاباتی علیرضا حیدری / حمله به بنا، حمایت از خادم
کد خبر: 94201 تاریخ: 1397/11/26 12:52
انتخابات فدراسیون کشتی می تواند مهمترین انتخابی تاریخ باشد. علیرضا دبیر، علیرضا حیدری، امیررضا خادم و حمید بنی تیمم برای صندلی ریاست احتمالا با هم رقابت می کنند. رقابتی داغ تر از این هرگز رخ نداده بود

محسن وظیفه - علیرضا حیدری در مصاحبه‌ای رسما اعلام کرد که قصد دارد به انتخابات فدراسیون کشتی ورود کند. هنوز ثبت نام از کاندیداها شروع نشده اما علیرضا حیدری هم به جمع دیگری از کاندیداها اضافه شده که قصد دارند در انتخابات شانس خود را برای ریاست فدراسیون امتحان کنند تا رقابت برای ریاست در کشتی به یک انتخابی داغ بین قهرمانان تبدیل شود. او حالا اولین نفری است که صراحتا از ورود به عرصه انتخابات حرف زده است. دبیر، بنی تمیم و حتی امیررضا خادم اگر هم برنامه‌ای دارند در خفا هست و این فقط علیرضا حدیری است که صریح و روشن اعلام کرده که به انتخابات ورود می‌کند و حتی از این‌که چه اتفاقی رخ می‌دهد و چه کاری انجام می‌شود را هم مشخص کرده است.

علیرضا حیدری هم مانند سایر قهرمانان خوش نام کشتی این حق را دارد که برای ورود به عرصه انتخابات تصمیم بگیرد و برای رسیدن به کرسی ریاست کشتی، ورزشی که سال‌ها در آن در نقش یک کشتی گیر افتخار آفرین و یا در نقش سرمربی و یا حتی در قامت نایب رئیس فدراسیون زحمت کشیده، تلاش کند. علیرضا حیدری در سال 2007 و بعد از کناره‌گیری از دنیای قهرمانی، سرمربی تیم ملی کشتی آزاد شد که البته کوتاه مدت بود. بعد از حضور رسول خادم در راس فدراسیون او مدتی نایب رئیس فدراسیون بود که البته هرگز حکم نایب رئیسی برای او از سوی وزارت ورزش و جوانان صادر نشد و به همین دلیل هم با رسول خادم دچار اختلاف نظر شد. بعد از مدتی علیرضا حیدری با برنامه‌‌ریزی رسول خادم به عنوان رئیس فدراسیون جهانی کشتی پهلوانی منصوب شد. حالا هم که اعلام کرده قصد دارد وارد عرصه انتخابات فدراسیون کشتی و رقابت با سایر قهرمانان علاقه‌مند به ریاست فدراسیون شود:« برنامه‌هایم را برای انتخابات فدراسیون کشتی آماده کرده‌ام اما با هیچ‌کس مذاکره و لابی نداشته‌ام.»

ورود حیدری به انتخابات یک حق طبیعی برای او تلقی می‌شود اما عجیب‌ترین بخش اظهارات علیرضا حیدری از این‌جا شروع می‌شود که به انتخاب‌های حمید بنی تمیم واکنش نشان داد که ظاهرا خطاب اصلی او هم محمد بنا است:« طی ماه‌ها و روزهای اخیر افراد بزرگی در سمت‌های فنی و غیرفنی کشتی گمارده شدند که بهتر بود این کار در دوره سرپرستی انجام نمی‌شد.» همین یک جمله حیدری قابل بحث است و نشان می‌دهد که او برنامه‌ای برای اداره کشتی ندارد! اگر حیدری برنامه‌ای برای نجات کشتی داشت الان باید از حمید بنی تمیم تقدیر می‌کرد که با انتخاب محمد بنا و غلامرضا محمدی اجازه نداده کار کشتی روی زمین بماند! نه این‌که بگوید چرا در زمان سرپرستی این انتخاب‌ها انجام شده است. چهار ماه از رفتن خادم می‌گذرد و هنوز زمان شروع ثبت نام‌ از کاندیداها هم اعلام نشده و مشخص نیست که زمان انتخابات چه زمانی است اما علیرضا حیدری توقع داشته حمید بنی تمیم منتظر برگزاری انتخابات بماند تا رئیس جدید برای کشتی تصمیم بگیرد این با کدام منطق و علم و حتی برنامه جور در می‌آید؟

حرف‌های عجیب حیدری ادامه دار است. او که در ظاهر و باطن در دوره ریاست رسول خادم با او مشکل داشت، عجیب است که حالا همان حرف‌های خادم را تکرار می‌کند:« اینکه افراد مطرح و صاحب نام را بیاوریم می‌تواند برای رئیس آینده فدراسیون مشکل ساز شود. اینکه یک نفر بیاید و با این شرط که هر چه بخواهد انجام بدهد و هر چه بگوید انجام شود در ورزشی مثل کشتی اصلاً معنا ندارد و همه باید در آغاز کار برنامه بدهند و بر اساس برنامه جلو بروند و جوابگوی عملکردشان باشند. فردی که به عنوان یک مربی بزرگ هدایت تیم ملی را قبول کرده، اگر من رئیس فدراسیون شوم از همه افراد برنامه می‌خواهم تا بر اساس ارائه برنامه و بررسی دقیق آن جلو برویم، حال ممکن است آن فرد نخواهد بر اساس خواسته و برنامه من کار کند یا من نتوانم خواسته‌های او را قبول کنم. در جایی که او با اختیار تام کار را قبول کرده احتمال اینکه نتواند بر اساس برنامه‌ریزی دو طرف جلو برود و کار کند زیاد است ، اما من نظرم این است باید بماند و کار کند چرا که در کشتی اختیار تام نداریم و باید بر اساس برنامه و هدفگذاری جلو برویم. » رسول خادم با همین برنامه در هفت سال گذشته پیش رفت و امروز نتایج همان برنامه را همه می‌بینند.عجیب است که با این وضعی که امروز کشتی دارد باز هم حیدری وعده می‌دهد که کشتی را با این روند می‌خواهد اداره کند آیا باید این حرف‌ها را باور کرد؟ ظاهرا علیرضا حیدری فراموش کرده است که مهمترین و بزرگترین موفقیت تاریخ کشتی با برنامه‌های محمد بنا به دست آمد که محمد رضا یزدانی خرم به او اختیار تام داد و از تمامی برنامه‌های او حمایت کرد. چه ایرادی دارد به مربی کاربلد اختیار داد و به گفته‌ها و برنامه‌های او اطمینان کرد؟ علیرضا حیدری در سال 2007  خودش سرمربی تیم ملی کشتی آزاد بود آیا او در آن زمان برای آماده سازی تیم ملی اختیار تام نداشت؟ عجیب است همه افرادی‌که قصد مدیریت کشتی را دارند، فقط برای تیم ملی و سرمربی آن می‌خواهند برنامه داشته باشند. چرا از دیدگاه این مدیران کشتی فقط در سرمربیگری تیم ملی خلاصه می‌شود؟ کشتی باشگاه نباید داشته باشد؟ آیا نباید هیات‌ها کار کنند؟ چرا کسی برای آن‌ها برنامه ندارد؟

بخش دیگری از حرف‌های عجیب حیدری به مسائل مالی بر می‌گردد. او در توجیه تصمیم خود که نباید به مربیان بزرگ اختیار تام داد، پای مسائل مالی را به میان می‌کشد و می‌گوید که وقتی هزینه می‌کنیم باید در قبال این هزینه‌ کردها پاسخگو بود:« وقتی قرار است پول بدهیم و هزینه کنیم باید از سرمربی تیم ملی برنامه بخواهیم چرا که باید در قبال مردم جواب پس بدهیم و بگوییم این هزینه‌ها در کجا صرف شده و چه نتیجه‌ای داشته است.» این حرف همه را به این سمت می‌کشاند که آیا در این سال‌ها که رسول خادم مدعی بود نزدیک به چهار صد میلیارد تومان هزینه کرد، داشت، به کسی جواب داده که این همه کجا هزینه شد که امروز وضع کشتی هم ششمی و یازدهمی دنیا است؟

بخش دیگری از صحبت‌های علیرضا حیدری به حمایت او از رسول خادم بر می‌گردد:« رسول خادم واقعاً حیف شد و حقش این نبود. شاید مقداری هم خودش ایراداتی در ساختار و تصمیماتی که اتخاذ می‌کرد داشت اما پتانسیل او خیلی بیشتر از این حرف‌ها بود. کشتی ایران نباید خادم را از دست بدهد. این قبیل آدم‌ها هستند که به کشتی ایران اعتبار داده‌اند و اگر از کشتی بروند کشتی لطمه می‌بیند و اعتبارش را از دست می‌دهد.» این‌که رسول خادم آدم بزرگی است و حیف که کشتی او را از دست داده ، درست اما سوال بزرگ این است که چرا حالا علیرضا حیدری الان به یاد حمایت از خادم افتاده است؟ آیا بهتر نبود حیدری با دلیل و منطق بعد از مسابقات جهانی مجارستان از خادم حمایت می‌کرد؟ آیا باید این فرضیه را باور کرد که الان چون حیدری قصد دارد در انتخابات حضور داشته باشد و به دنبال رای است و می‌خواهد دوستان خادم را به سمت خود بکشاند این حرف‌ها را می‌زند؟ حمله به انتخاب محمد بنا و دفاع از رسول خادم چراغ سبز نشان دادن به کسی یا کسانی است؟

5/1

لینک مطلب: http://www.iran-varzeshi.com/News/94201/کشتی-و-روزهای-پر-از-ابهام