printlogo


مصاحبه یک ماه قبل کی‌روش که به تازگی پخش شد
کی‌روش: تاج گفت وزیر ورزش تیم ملی و من را نمی‌خواهد!
کی‌روش: تاج گفت وزیر ورزش تیم ملی و من را نمی‌خواهد!
کد خبر: 93618 تاریخ: 1397/11/12 19:09

کی‌روش: تاج گفت وزیر ورزش تیم ملی و من را نمی‌خواهد!

کارلوس کی‌روش پنجشنبه ایران را ترک کرد، ولی عصر جمعه مصاحبه‌ای از او پخش شد که می‌تواند پشت پرده ناراحتی مربی پرتغالی از وزیر ورزش را برملا کند. این مصاحبه یک ماه قبل ضبط شده، زمانی که تیم ملی در کمپ اسپایر دوحه اردوی آمادگی برای جام ملت‌ها را سپری می‌کرد.

کارلوس کی‌روش در مصاحبه ضبط شده‌ای که از برنامه "آسیا ۲۰۱۹" شبکه سوم پخش شد، گفت: «ما بازی با برزیل و استرالیا را ترجیح می‌دهیم اما فدراسیون و وزیر ورزش این‌طور نیستند. شخصا تلاش زیادی انجام دادم و جنگیدم تا راهی پیدا کنم که رسانه‌ای ایرانی را به اینجا بیاورم.»

او در بخشی از صحبت‌های به ادعای مهدی تاج مبنی بر اینکه وزارت ورزش به خاطر کی‌روش از تیم ملی حمایت نمی‌کند، پرداخت: «رئیس فدراسیون (مهدی تاج) به من گفت که دولت می‌گوید حتی یک ریال هم پرداخت نمی‌کنم. اینکه حقیقت دارد یا خیر را نمی‌دانم. هر بار چیزی خواستم، رئیس فدراسیون گفت وزیر ورزش فوتبال دوست ندارد، فوتبال را نمی‌خواهد و نمی‌خواهد کی‌روش اینجا باشد.»

---

سرمربی سابق تیم ملی اضافه کرد: «تاج گفت که وزیر ورزش با من می‌جنگد چون قراردادت را تمدید کردم. این چیزی بود که تاج گفت و من حقیقتش را نمی‌دانم. من این صحبت‌ها را شنیدم. نمی‌دانم حقیقت را می‌گوید یا نه. نمی‌توانم درب اتاق وزیر را بزنم و حقیقت را بپرسم.»

او درباره بدقولی فدراسیون فوتبال هم گفت: «به بازیکنان و کادرفنی دروغ گفتند. به دروغ اعلام کردند که معوقه‌ها را پرداخت می‌کنند. آن پول غیب شده و نیست. همه از این حرف‌ها دیوانه شدند. فدراسیون پول ما را خرج کرد. آن پول متعلق به بازیکنان و کادرفنی بود که خرج تیم المپیک، غذای فدراسیون و … شد و به ما گفتند پول نداریم.»

سرمربی سابق تیم ملی با اشاره به اردوی آماده‌سازی در قطر گفت: «اگر فدراسیون قطر نبود، ما هیچ چیز نداشتیم. این کمپ را هم نداشتیم. آماده‌سازی امکان‌پذیر نبود. نمی‌توانستیم با ونزوئلا بازی کنیم. آن‌ها همه هزینه‌ها را دادند. هزینه سفر، هتل و همه‌ها را پرداخت کردند. قطری‌ها پرداخت کردند چون ما پولی نداشتیم. هیچی نداشتیم.»

هزینه اردوی تیم ملی را قطر داد

کی‌روش درباره فضای حاکم بر تیمش قبل از شروع جام ملت‌ها گفت: «فضای خیلی بدی حاکم شده است. واجب است سخت کار کنیم. باید کادرفنی و بازیکنان را نگاه داریم. کار آسانی نیست. نمی‌توانستیم وانمود کنیم که مشکلی نیست. اما شما باید بدانید که این موضوعات کادرفنی و بازیکنان را عصبی کرده است. خیلی عصبانی و ناامید هستند. پول ما را خرج کردند. آن پول مال ما بود. فدراسیون چطور پولی را که برای آماده‌سازی ما بود، خرج تیم ملی المپیک شد که در نوروز بازی دارد ولی ما در دی ماه بازی داریم. آن‌ها دو بازی با سوریه برای آماده سازی انجام دادند ولی ما پولی برای پرداخت به رقبا برای انجام بازی دوستانه نداشتیم. هیچکس این را درک نمی‌کند.»

حرف‌های کی‌روش قطعا واکنش‌هایی از طرف فدراسیون فوتبال و وزارت ورزش خواهد داشت. تیم ملی روزهای پرتنشی را پشت سر گذاشت و با پایان جام ملت‌ها آرام آرام پشت پرده‌ها افشا خواهد شد.

1

لینک مطلب: http://www.iran-varzeshi.com/News/93618/کیروش-تاج-وزیر-ورزش