printlogo


تبانی برادران عبدولی علیه دلخانی؟!
رفتاری ناجوانمردانه در جام تختی
رفتاری ناجوانمردانه در جام تختی
کد خبر: 93256 تاریخ: 1397/11/5 16:48
شکست کرامت عبدولی مقابل برادرش که به حذف میثم دلخانی منجر شد، این ذهنیت را تقویت کرد که این کار صرفا برای کنار گذاشتن دلخانی از برنامه های محمد بنا انجام شده است.

در روز نخست رقابت‌های یکی از جذابترین مسابقات، رودرویی کرامت عبدولی با میثم دلخانی در وزن 63 کیلوگرم بود؛ یک کشتی مهم و حساس که در همان دور نخست انجام شد و البته نتیجه عجیبی هم در آن رقم خورد که شاید کمتر کسی توقع آن را داشت. در این مسابقه ابتدا میثم دلخانی 3 بر صفر از کرامت عبدولی که در مقابل دیدگان همشهری‌ها و پدر و برادر بزرگترش یعنی سعید عبدولی کشتی می‌گرفت، پیش افتاد. دلخانی در ادامه یک سالتوی فوق‌العاده زیبا را هم اجرا کرد که کرامت عبدولی با سر روی تشک فرود آمد. این حرکت می‌توانست 4 امتیاز و یا حداقل 2 امتیاز داشته باشد که داور وسط هم 2 امتیاز را داد اما معلوم نشد که چرا رییس تشک آن را تایید نکرد. دلخانی و مربی‌اش هم بنا به دلایل نامعلوم از اعتراض کردن منصرف شدند. در وقت دوم ورق برگشت و کرامت با یک امتیاز اخطار و دو امتیار بارانداز، 3 بر3 مساوی شد و در نهایت هم با همین امتیاز برنده شد.
تا اینجا یک مسابقه بود و مشکلی نداشت اما در ادامه این مسابقات و در مرحله نیمه نهایی کرامت به قرعه برادرش سامان عبدولی برخورد کرد. قرعه‌ای جالب که حکم به برادر کشون می‌داد؛ آن هم در حضور پدر و برادر بزرگتر اما کرامت قبل از این مسابقه برای محمد بنا پیغام فرستاد که مقابل برادرش سامان کشتی نگیرد اما محمد بنا اعلام کرد در چنین شرایطی کرامت یک سال نمی‌تواند در خدمت تیم ملی باشد.
در این شرایط آیا واقعا باید باور کرد که برادران عبدولی به دنبال حفظ احترام بزرگتر و رسم پهلوانی چنین تصمیمی را اتخاذ کردند؟ برادران عبدولی در سال‌های اخیر بارها ثابت کرده‌اند که در راستای منافع شخصی خود کوچک و بزرگ را مورد توجه قرار نمی‌دهند. این موضوع، بارها برای جامعه کشتی مشخص شده بود اما چه داستانی در ذهن برادران عبدولی بود که چنین تصمیمی را گرفتند و محمد بنا هم اصرار داشت که به آن تن نمی‌دهد؟
در اواسط کشتی سعید عبدولی هم کنار تشک آمد و به محمد بنا اشاره کرد که مسابقه نیمه کاره بماند تا دست هیچ یک از این دو برادر بالا نرود اما محمد بنا از جایگاه ویژه اشاره کرد که در صورت اتخاذ چنین تصمیمی هر دو از تیم ملی خط می‌خورند. ظاهرا و یا شاید محمد بنا مثل خیلی‌های دیگر که در سالن بودند چنین تصور می‌کرد که کرامت با این کار می‌خواهد به فینال نرسد و به این ترتیب شرایط حذف میثم دلخانی را فراهم کند.
دلخانی از جمله کشتی‌گیرانی است که مورد اعتماد محمد بنا است و برادران عبدولی برای اینکه شانس دلخانی را برای حضور در برنامه‌های محمد بنا کاهش دهند، چنین نقشه‌ای را پیاده کردند. کرامت با غلبه بر سامان که بسیار هم محتمل بود، دلخانی را به شانس مجدد می‌فرستاد و ممکن بود دلخانی در نهایت سوم شود اما با شکست کرامت در نیمه نهایی مقابل سامان خودش سوم می‌شد و برادرش هم در بدترین حالت دوم و دلخانی هم که حذف می‌شد و یکی از بدترین نتایج برای کشتی‌گیری رقم می‌خورد که در آینده کشتی فرنگی جایگاه ویژه‌ای دارد.
محمد بنا هم مثل خیلی‌های دیگر این حدس را می‌زد به همین دلیل بارها از کرامت خواست قدرتمندانه کشتی بگیرد. حتی مهرزاد قلاوند هم به شدت عصبانی شد و هر چه بر سر کرامت فریاد می‌زد که خوب کشتی بگیرد و توانایی‌اش را نشان بدهد اما گوش کرامت بدهکار نبود و او به سادگی مغلوب سامان شد تا با حذف دلخانی نقشه به خوبی اجرا شود. حالا باید منتظر ماند و دید که نظر محمد بنا درباره این اتفاقات چیست و او در نهایت چه تصمیمی می‌گیرد.

لینک مطلب: http://www.iran-varzeshi.com/News/93256/رفتاری-ناجوانمردانه-در-جام-تختی