printlogo


مشکل بیرانوند برای اروپایی شدن: بازی با پا
مشکل بیرانوند برای اروپایی شدن: بازی با پا
کد خبر: 93086 تاریخ: 1397/11/2 12:31
بیرانوند اگر بازی با پایش را تقویت کند، می‌تواند در اروپا بازی کند.

دروازه‌بان شماره یک تیم‌ملی برای تحقق رویای اروپایی‌اش یک مشکل دارد. علیرضا بیرانوند پس از آن درخشش خیره‌کننده و بی‌نظیر در جام جهانی و مهار پنالتی کریستیانو رونالدو، با پرسپولیس هم توانست به فینال لیگ قهرمانان برسد. فینالی که اتفاقا سوپر واکنش‌های بیرانوند نقش بسیار پررنگی در رقم خوردنش داشت.

او حالا همچنان مرد شماره یک ایران است و در دروازه تیم‌ملی هم می‌درخشد. بیرانوند که در بازی مقابل عراق با یکی دو واکنش عالی حکم صدرنشینی تیم‌ملی را امضا کرده بود، در مصاف برابر عمان هم با درخشش در دقیقه یک راه صعود تیم‌ملی به مرحله بعد جام ملت های آسیا را هموار کرد. راهی که برای خود این دروازه‌بان هم می‌تواند منجر به تحقق رویای همیشگی‌اش یعنی رفتن به فوتبال اروپا بشود. این رویا البته در راه واقعی شدنش یک مانع فنی وجود دارد.

مانعی که محمد تقوی به عنوان یک کارشناس فوتبال به آن اشاره کرده و گفته و این‌طور توصیفش کرده است: «بازی با پای بیرانوند ضعیف است. الان فوتبال اروپا دروازه‌بانی می خواهد که بتواند با پا هم بازی کند. اگر بهترین دروازه‌بان در واکنش‌ها هم باشی، باید بتوانی با پا پاس بدهی و بازی کنی. البته که چنین مشکلی قابل حل است ولی در اروپا معمولا کسی را برای یاد دادن نمی‌آورند بلکه می‌خواهند از هر بازیکنی نهایت استفاده را ببرند. مخصوصا اگر آن بازیکن خیلی جوان نباشد و مثلا 25، 26 ساله شده باشد. ما حتما باید این موضوع را در فوتبال‌ ایران جا بیندازیم که دروازه بان‌های‌مان بتوانند با پا کار کنند چون الان در فوتبال اروپا بازی از عقب شروع می‌شود و دروازه‌بان‌ها نقشی کلیدی در این امر دارند. بیرانوند اگر این مورد را داشته باشد، می‌تواند در اروپا بازی کند.»

 

11 – 270

 

 

لینک مطلب: http://www.iran-varzeshi.com/News/93086/مشکل-بیرانوند-بازی-با-پا