printlogo


برومند: اولین واکنش برای دروازه‌بان‌ها مهم است
برومند: اولین واکنش برای دروازه‌بان‌ها مهم است
کد خبر: 93014 تاریخ: 1397/11/1 12:46

از دیدن بیرانوند در تیم ملی خوشحالم

پرویزبرومند نیز به تعریف و تمجید ازعملکرد درخشان علیرضا بیرانوند درجام ملت های آسیا پرداخته است. برومند تحلیل خود ازبازی هیجان انگیز ایران مقابل عمان را بیان کرده است:« از دیدن این بازی لذت بردم. ایران خیلی خوب بازی کرد. بازیکنان تلاش خود را کردند و نتیجه‌اش پیروزی و صعود به مرحله بعدی جام ملت‌های آسیا بود. علیرضا بیرانوند که در پست خودم حضور دارد نیز جزو بهترین‌های این بازی بود.»

برومند با دیگرنظریه پردازان موافق است که می‌گویند ایران شانس اول قهرمانی است:« به گفته همه مربیانی که در این تورنمنت حضور دارند، ایران مدعی اول قهرمانی آسیاست. ما شانس اول قهرمانی هستیم، چون بازیکنان بسیار باکیفیتی داریم. هیچ‌کدام از تیم‌های حاضر در جام ملت‌های آسیا، چنین بازیکنان باکیفیتی ندارند و 80 درصد موفقیت تیم ملی را همین بازیکنان رقم می‌زنند. البته سبک بازی ما همچنان یک بازی احتیاط ‌آمیز است که ابتدا برای گل نخوردن تلاش می‌کنیم. همین سبک توانایی برخی از بازیکنان تیم ملی را محدود می‌کند و روی عملکرد بعضی از بازیکنان تأثیر منفی می‌گذارد.»

برومند براین باوراست که باید ازبرخی بازیکنان بهتر بهره برد:« ما تیم خوبی داریم، اما از برخی بازیکنان می‌توانیم خیلی بهتر استفاده کنیم. شاید این موضوع به دلیل ساختار تیمی ایران است و بازیکنان نمی‌توانند کیفیت‌شان را بروز دهند، از جمله سردار آزمون و مهدی طارمی. باز هم تأکید می‌کنم که هیچ تیمی در این مسابقات کیفیت فنی بازیکنان ایران را ندارد. ایران مثل بارسلوناست که نیازی به مربی ندارد و می‌تواند به‌ راحتی در این جام قهرمان شود».

دروازه‌بان پیشین تیم ملی با اشاره به درخشش علیرضا بیرانوند در این جام گفت:« وقتی ما بازی می‌کردیم، همیشه اولین واکنش در مسابقه برای‌مان مهم بود تا اعتمادبه‌نفس بالایی پیدا کنیم. بیرانوند از شروع مسابقات نشان داد که اعتمادبه‌‌نفس بالایی دارد و در این بازی هم روی ضربه پنالتی واکنش بسیار خوبی نشان داد. وقتی دروازه‌بانی بتواند توپ‌های اول را خوب دفع کند، از لحاظ روحی - روانی بالا می‌رود و اعتمادبه‌نفسش بیشتر می‌شود. بیرانوند به مرز پختگی رسیده است و امیدوارم روند روبه‌رشدش را ادامه دهد. ازحضورچنین دروازه بانی درتیم ملی خوشحالم.»

10-390

لینک مطلب: http://www.iran-varzeshi.com/News/93014/برومند-بیرانوند-مهارپنالتی