printlogo


سوریه برای ایران گلوگیر نیست
پنجعلی: نیمکت تیم ملی با ترکیب اصلی تفاوتی ندارد
پنجعلی: نیمکت تیم ملی با ترکیب اصلی تفاوتی ندارد
کد خبر: 92635 تاریخ: 1397/10/24 14:14

محمد پنجعلی در مورد شرایط ایران در دو بازی اولش در مرحله گروهی جام ملت های آسیا می گوید:« من به لحاظ فنی از تیم ملی مشکلی ندیدم. تیم ملی ما در همه خطوط خوب بود و شرایط بازی‌ها در وضعیت خوبی قرار داشت. حسن این بازی‌ها در این بود که تیم ملی از یاران ذخیره استفاده کرد و از تمام ظرفیت‌ و پتانسیل بازیکنان استفاده شد. این باعث می‌شود که تیم بهتر و با کیفیت‌تری داشته باشیم. ما در مرحله گروهی کار مشکلی نداریم و عراق را هم می‌توانیم ببریم اما اصل کار از مرحله حذفی آغاز می‌شود و در آن مرحله است که بازی به بازی سخت‌تر می‌شود.»  او اشاره ای به تفاوت ترکیب تیم ملی دردوبازی گذشته دارد:« این اتفاق نشان دهنده این است که نیمکت ایران با بازیکنانی که در داخل زمین بازی می‌کنند تفاوت فاحشی ندارد و این حسن بسیار بزرگی است. تیم در مجموع خوب بوده و جا افتاده‌تر هم خواهد شد.»

این پیشکسوت در مورد رقبای ایران در جام ملت‌ها معتقد است:« ما احتمالا در مرحله یک‌هشتم نهایی به سوریه برخورد می‌کنیم. این تیم‌ها لقمه‌ گلوگیری برای ایران نمی‌توانند باشند. دو تیم ژاپن و استرالیا هستند که می‌توانند مقداری برای ما دردسر ایجاد کنند. با این که ژاپن، ترکمنستان را به سختی ۳ بر ۲ برد یا استرالیا در بازی اول خود شکست خورد اما آن‌ها تیم‌های چقر و حرفه‌ای هستند و سوابقشان در آسیا بیشتر است. تیم ملی ما هم تیم بسیار خوبی است. ما بازیکنانی داریم که در تیم‌های اروپایی مشغول هستند و در فوتبال ایران هم بهترین‌ها را در اختیار داریم. نیمکت تیم ما هم با ترکیب داخل زمین فرقی ندارد و کسی مثل محمدحسین کنعانی‌زادگان هم به بازی گرفته می‌شود که در بازی قبل در ترکیب ایران نبوده است.»

پنجعلی درباره شرایط برگزاری جام ملت‌های آسیا و اضافه شدن هشت تیم به این مسابقات اینطور حرف می زند:« اضافه شدن این تیم‌ها به بالا رفتن انگیزه کشورها کمک می‌کند. شاید باعث شود کیفیت بازی‌ها مقداری پایین بیاید اما در درازمدت به نفع فوتبال آسیا خواهد بود. مسابقات جام ملت‌ها در شرایط خوبی برگزار می‌شود و در این سطح از بازی‌ها نظم خوبی وجود دارد و امکانات و چمن استادیوم از کیفیت خوبی برخوردار است.»

او درباره شانس قهرمانی ایران در این مسابقات می گوید:« این مطلب را دلی می‌گویم و ما واقعا پتانسیل قهرمانی در آسیا را داریم. شاید به آن صورت امکانات نداشته باشیم. بالاخره فوتبال ما حرفه‌ای نیست و مشکلات خودمان را داریم اما خلاقیت و هوش تکنیکی ما می‌تواند عامل خوبی باشد تا ما بتوانیم در این مسابقات موفق بیرون بیاییم و قهرمان این رقابت‌ها شویم.»

11

 

لینک مطلب: http://www.iran-varzeshi.com/News/92635/محمد-پنجعلی-جام-ملتها