printlogo


تلاش سرخ‌پوشان برای جذب بازیکن خوب با هزینه کم
برانکو باز هم به خال می‌زند؟
برانکو باز هم به خال می‌زند؟
کد خبر: 92326 تاریخ: 1397/10/18 18:04

اکبر منتشلو / پرسپولیس با شرایطی که دارد، برای روزهای آینده یعنی نیم فصل دوم ، دغدغه چندانی ندارد، اما به طور حتم برای یک سرمربی مثل برانکو که اتفاقاً برنامه‌های بلندمدتی برای این تیم دارد، نیم فصل دوم هدف نهایی نیست. برانکو و باشگاه پرسپولیس از هم اکنون دغدغه روزهایی را دارند که برخی بازیکنان می توانند با تمام شدن قراردادشان از این تیم بروند و البته این تنها دغدغه نیست، چرا که میزان هزینه کرد برای هر بازیکن هم این روزها، بیشتر از هر زمانی مدنظر سرمربی و پرسپولیسی‌ها است.

برانکو ایوانکوویچ در صحبتهایش به موضوع مهمی اشاره می کند که هم به نوعی جواب برخی از حواشی به وجود آمده در روزهای اخیر بوده است و هم دغدغه های این سرمربی را می رساند. او در خصوص جذب بازیکنان خارجی و اینکه مبلغ مشخصی به عنوان بودجه برای تیمش وجود دارد، صحبت کرده و اشاره می کند که تیمش نمی تواند مبلغ هنگفتی برای بازیکن خوب خارجی بدهد و به همین خاطر باید در جذب بازیکنان خارجی، دقت بیشتری داشته باشد.او به بشار رسن اشاره می کند و می گوید: « ما نمی‌خواهیم بازیکنی بیاوریم که فقط خارجی باشد، بلکه باید بازیکنی بیاوریم که از بازیکنان فعلی ما بهتر باشد، اما بازیکن خوب خارجی با کمتر از دو سه میلیون یورو نمی‌آید و  پرسپولیس قادر به پرداخت چنین رقمی نیست و برای همین اصراری نداریم که بی‌جهت بازیکن بیاوریم چون که بازیکن ۲۰۰ هزار دلار خارجی از بازیکن ایرانی بهتر نیست، مگر اینکه به خال بزنیم، مثل ماجرای بشار رسن که به خال زدیم.» با نمایشی که بشار رسن در ترکیب پرسپولیس داشته است، حرف برانکو کاملاً درست است و این یک خرید بسیار خوب برای سرخ پوشان بود. حالا این به خال زدن دغدغه برانکو است. بنا به گفته مسئولان باشگاه پرسپولیس از اولین روزهای لیگ هیجدهم، آنها مذاکراتی با رسن برای تمدید قراردادش با پرسپولیس داشتند، اما این بازیکن با وجود اینکه اولویتش پرسپولیس بوده، عنوان کرده است که قبل از جام ملت های آسیا، او پای میز مذاکره نخواهد نشست و این نشان میدهد که بشار رسن به امید شرایط بهتر برای بعداز جام ملت ها نشسته است.این بازیکن عراقی در ترکیب تیم ملی کشورش در جام ملت های آسیا به میدان خواهد رفت و بر همین اساس امیدوار است بعداز جام ملت های آسیا، با پیشنهادهای بهتر از پرسپولیس روبرو شود که در این صورت کار سرخ پوشان و برانکو برای جذب دوباره این بازیکن عراقی بسیار سخت خواهد شد.

اما ممکن است اتفاقات دیگری هم رخ بدهد، تیم ملی عراق به عنوان تیمی که پیش از این توانسته به قهرمانی این رقابت ها هم دست پیدا کند، قطعاً به عنوان زنگ تفریح پا به این رقابت ها نگذاشته و امیدواری زیادی برای نمایش خوب در این رقابت ها دارد، این تیم به طور حتم با وجود داشتن بشار رسن، خیلی روی این بازیکن حساب باز نکرده و در بازیهای پیش رو ممکن است از این بازیکن استفاده نکند در این صورت کار برای پرسپولیسی ها راحت‌تر خواهد بود.

از طرف دیگر باید به این موضوع هم اشاره کرد که به طور حتم عقد قرارداد با بشار رسن قطعاً تنها دغدغه برانکو نیست. سرمربی پرسپولیس با وجود داشتن بازیکنان خوب و همچنین بازیکنانی که در نیم فصل دوم به جمع آنها اضافه خواهد شد، همچنان به دنبال جذب بهترین ها و البته با هزینه کمتر برای پرسپولیس است. او طی دو سه سال اخیر بارها نشان داده است که چگونه با گذر از مهره های حاشیه ساز و مدعی، با جذب بازیکنان مستعد و بدون حاشیه تیمش را به بالاترین سطح فنی رسانده است.

11

 

لینک مطلب: http://www.iran-varzeshi.com/News/92326/برانکو-نقل-و-انتقالات-پرسپولیس