printlogo


شانس نداشتن برای قهرمانی بهانه است
علی کریمی در پاسخ به دعوت کی‌روش: نیازی به دعوت ندارم
علی کریمی در پاسخ به دعوت کی‌روش: نیازی به دعوت ندارم
کد خبر: 92149 تاریخ: 1397/10/15 18:03

علی کریمی، سرمربی سپیدرود رشت در باره وضعیت تیم ملی کشورمان برای حضور در جام ملت های آسیا می گوید:« برای تیم ملی آرزوی موفقیت می‌کنم و تیم ملی شرایط خوبی دارد و می‌تواند به موفقیت برسد. من دوست دارم تیم ملی نتایج خوبی بگیرد و مثل همه ایرانیان، آرزویم موفقیت این تیم است. اینکه تیم ملی موفق نشود چه سودی عایدی من می‌شود؟ قطعا سود موفقیت تیم ملی برای همه بیشتر از ناکامی آن است.» او درباره توقع قهرمانی از تیم ملی در جام ملت ها معقتد است:« چرا نباید اینطور باشد، تیم ملی شرایط بسیار خوبی داشته و می‌تواند به قهرمانی برسد، همه این انتظار را دارند، با این شرایطی که تیم ملی دارد، آنها شانس اول هستند، تیم بسیار خوب است و چرا نباید قهرمان شود.»

کریمی در رابطه با اینکه از او برای حضور در امارات جهت حمایت از تیم ملی دعوت شده، می گوید:« ما نیازی به دعوت کسی نداریم. تیم ملی شانس قهرمانی دارد، مگر ما تیم اول آسیا نیستیم؟ آن وقت نباید شانس اول قهرمانی باشیم؟ مگر غیر از این است؟ تیم ملی متعلق به مربی یا بازیکن خاصی نیست، تیم ملی متعلق به مردم است و اگر موفق شود، در آینده از قهرمانی تیم ملی صحبت می‌شود نه از اسم شخص خاصی، برای همین ما دوست داریم مردم شاد شوند. »

پیشکسوت فوتبال کشورمان در رابطه با اینکه تیم ملی در سال ۲۰۰۰ و ۲۰۰۴ بازیکنان خیلی بهتری داشت، اینطور توضیح میدهد:« اینطور نیست، در هر دوره بازیکنان خوبی هستند و این حرف‌ها را رسانه‌ها درست می‌کنند، ما مگر تیمی قوی‌تر از تیم سال ۱۹۹۰ که در پکن بود، داریم؟ آن تیم در دوره بعدی و در مسابقات هیروشیما از گروه خودش هم صعود نکرد. آن زمان بازیکنان بزرگی بودند که ما عکس‌های آنها را جمع می‌کردیم، ولی فوتبال شرایط خودش را دارد و همه بازیکنان قابل احترام هستند. آیا شرایط بدین جا رسیده که به ما بگویند من و امثال من دوست نداریم که تیم ملی نتیجه نگیرد، مگر با نتیجه گرفتن تیم ملی نان ما سنگ می‌شود؟ تیم ملی نتیجه بگیرد چه لطمه‌ای به من می‌خورد؟ موفقیت تیم ملی باعث شادی مردم می‌شود و ما از این مسئله خوشحال می‌شویم. وقتی تیم ملی در جام ملت‌های ۲۰۱۹ موفق شود این قهرمانی متعلق به همه مردم است و باعث می‌شود که مردم سرشان را بالا بگیرند. »

کریمی در مورد اینکه خیلی‌ها می‌گویند تیم ملی سالها در رنکینگ اول آسیا قرار دارد، می گوید:« آیا قرار است تیمی که هفت هشت سال در رده اول آسیا بوده شانس قهرمانی نداشته باشد؟ ما در جام جهانی هم عملکرد خوبی داشتیم و اکنون باید شانس اول قهرمانی باشیم، هر کسی که بهانه می‌آورد، به دنبال بهانه خودش است و نباید به این مسائل توجه کرد. باز هم می‌گویم امیدوارم تیم ملی قهرمان شود.»

11

 

لینک مطلب: http://www.iran-varzeshi.com/News/92149/علی-کریمی-جام-ملتهای-آسیا