printlogo


اخراج مورینیو پس از بدترین شروع 28 سال اخیر منچستریونایتد
اخراج مورینیو پس از بدترین شروع 28 سال اخیر منچستریونایتد
کد خبر: 91183 تاریخ: 1397/9/27 14:44

اخراج مورینیو پس از بدترین شروع 28 سال اخیر منچستریونایتد

شکست سه بر یک منچستریونایتد مقابل لیورپول کاسه صبر مدیران باشگاه را لبریز کرد و صبح امروز آنها تصمیم به اخراج ژوزه مورینیو گرفتند. مربی پرتغالی از ماه مه 2016 هدایت منچستر را به عهده گرفته بود، ولی نه نتایج نه سبک بازی تیم با خواسته‌های هواداران و سنت باشگاه همخوانی نداشت و در این فصل بدترین عملکرد تیم در 28 سال گذشته به ثبت رسید.

مورینیو برای 11 بازیکن حدود 400 میلیون پوند هزینه کرد و باشگاه مدعی است همه به انتخاب این مربی بوده، ولی این خریدها نتوانستند گره‌ای از کار تیم باز کنند.

---

علاوه بر سبک بازی تیم، مورینیو در پرورش بازیکنان جوان باشگاه و استفاده از آنها هم ناموفق بود. نارضایتی هواداران هم تاثیر زیادی در تصمیم باشگاه داشت. گفته می‌شود باشگاه به عنوان غرامت باید 15 میلیون پوند به این مربی بپردازد.

مایکل کریک از روز سه‌شنبه تمرینات تیم را به عهده می‌گیرد و قرار است تا پایان هفته یک مربی موقت انتخاب شود.

احتمال حضور نیکی بات به عنوان مربی موقت

این مربی موقت که ممکن است نیکی بات باشد تا پایان فصل مسئولیت تیم را به عهده می‌گیرد تا اینکه باشگاه در شروع فصل آینده سرمربی جدیدی انتخاب کند.

---

منچستر بابت این شروع ضعیف 19 امتیاز با لیورپول صدرنشین فاصله دارد و تنها می‌تواند به کسب رتبه چهارم امیدوار باشد. این تیم از شش بازی اخیر در لیگ برتر تنها یکی را برده.

مورینیو در فصل اول حضورش در منچستر توانست فاتح لیگ اروپا و جام اتحادیه شود و فصل گذشته علاوه بر نایب‌قهرمانی لیگ تیمش را به فینال جام حذفی رساند. او جانشین فان‌گال شده بود و باشگاه در این مدت 364 میلیون پوند برای خرید 8 بازیکن هزینه کرده است.

 

لینک مطلب: http://www.iran-varzeshi.com/News/91183/اخراج-ژوزه-مورینیو