printlogo


محمدی روی کشتی‌گیران فراموش‌شده حساب باز کرده
محمدی روی کشتی‌گیران فراموش‌شده حساب باز کرده
کد خبر: 90640 تاریخ: 1397/9/18 17:14
غلامرضا محمدی 35 کشتی‌گیر را به اردوی نخست تیم ملی دعوت کرد که در بین آنها تعدادی از کشتی‌گیران نامدار و مطرح هم دیده می‌شدند که به هر دلیلی فراموش شده بودند یا اینکه به حساب آورده نمی شدند.

عسگری محمدیان - پیشکسوت کشتی / غلامرضا محمدی، سرمربی جدید تیم ملی کشتی آزاد ایران همان‌گونه که در دوران قهرمانی‌اش بسیار زیرک، باهوش و چالاک بود، در کار مربیگری هم بسیار زیرک، توانا و باهوش است. او هنر سرمربیگری و مدیریت تیم ملی را خیلی خوب بلد است. جمع و جور کردن تیم ملی کار سختی است و شاید هر مربی نتواند از عهده آن خوب برآید و این خیلی مهم است. البته در کشتی بحث رقابت در همه زمینه‌ها از جمله سرمربیگری تیم ملی همیشه وجود داشته و این طبیعی است اما بهتر است آنهایی که به‌رغم شایستگی‌هایی که داشتند ولی سرمربی تیم ملی نشدند، در کادر فنی تیم ملی با غلامرضا محمدی همکاری کنند. همه ما وظیفه داریم به محمدی کمک کنیم تا او این بار سنگین را به سرمنزل مقصود برساند. روس‌ها و آمریکایی‌ها قهرمانان زیادی دارند که از بین آنها فقط یک نفر سرمربی تیم ملی می‌شود ولی بقیه آنها فارغ از داشتن مدال‌های جهانی و المپیک، خود به‌عنوان مربی در کادر فنی به سرمربی تیم ملی کشورشان کمک می‌کنند.

---
غلامرضا محمدی یکی، دو روز پیش 35 کشتی‌گیر را به اردوی نخست تیم ملی دعوت کرد که در بین آنها تعدادی از کشتی‌گیران نامدار و مطرح هم دیده می‌شدند که به هر دلیلی فراموش شده بودند یا اینکه به حساب آورده نمی‌شدند. هر سرمربی نگاه و دیدگاه خاص خود را دارد و با نگاه و تفکر خود، کشتی‌گیرانی را به اردو دعوت می‌کند. به اعتقاد من دعوت تعدادی از کشتی‌گیران مطرح و نامدار که در یکی، دو سال گذشته به اردو دعوت نمی‌شدند یا کمتر دعوت می‌شدند، کار بسیار خوب و پسندیده‌ای است. قطعا محمدی روی کشتی‌گیرانی چون حسن رحیمی، سیداحمد محمدی، مهدی تقوی، رضا افضلی، بهمن تیموری، امید حسن‌تبار، حمیدرضا زرین‌پیکر، محمدجواد ابراهیمی، رضا یزدانی، یدا... محبی و... حساب باز کرده که آنها را مجددا به اردوی تیم ملی دعوت کرده است. این کشتی‌گیران فکر نکنند که محمدی با دعوت به اردو به آنها شانس مجدد داده، بلکه همه اینها جزو سرمایه‌های اصلی کشتی این کشورند و محمدی پی برده که آنها حتما چیزی در چنته خود دارند که باید به اردو دعوت شوند.
سن کشتی‌گیرانی مثل حسن رحیمی، سیداحمد محمدی و مهدی تقوی اکنون بالاتر رفته و برای همین در یکی، دو وزن بالاتر از قبل به اردو دعوت شده‌اند. به نظر من با توجه به بالا رفتن سن آنها بهتر است در همین وزن‌های مورد نظر کشتی بگیرند و من به‌عنوان قهرمانی زجرکشیده به‌خاطر وزن کم کردن‌های زیاد به هیچ وجه به آنها توصیه نمی‌کنم که وزن خود را کم کنند. آنها در وزن‌های بالاتر باروحیه‌تر و شاداب‌تر از گذشته می‌توانند کشتی بگیرند. در مورد «رضا یزدانی» در وزن 97 کیلوگرم هم می‌گویم او همچنان بهترین کشتی‌گیر حال حاضر این وزن در ایران است. او چند سال اخیر با بدشانسی‌های زیادی از جمله مصدومیت روبه‌رو شد که وی را از مدال‌های المپیک دور کرد. یزدانی همچنان قابل احترام است و شاید بتواند برای کشتی ما بار دیگر افتخار و مدال جهانی بیاورد. در مورد پسرم «محمدحسین محمدیان» هم که در وزن 97 کیلوگرم از سوی غلامرضا محمدی به اردوی تیم ملی دعوت شده است، ترجیح می‌دهم زیاد صحبت نکنم، همچنان که هیچ‌گاه در جلسات شورای فنی، طرفداری او را نکرده و همیشه سکوت اختیار کردم. می‌خواهم محمدحسین خودش حقش را بگیرد.
در هر صورت محرومیت محمدحسین طبق قانون اتحادیه جهانی کشتی و وادا، اوایل تیرماه سال آینده به پایان می‌رسد اما فدراسیون کشتی برای رفع محرومیت باقی‌مانده او زودتر از زمان مقرر مشغول نامه‌نگاری با اتحادیه جهانی کشتی و آژانس بین‌المللی مبارزه با دوپینگ (وادا) است تا او بتواند تا دو، سه ماه آینده در رقابت‌های داخلی و خارجی کشتی شرکت کند و برای همین به اردوی تیم ملی دعوت شده است.
 
 
لینک مطلب: http://www.iran-varzeshi.com/News/90640/حضور-باتجربه-ها-در-تیم-ملی-کشتی