printlogo


تفاوت دو مراسم معارفه در اهواز، از زمین تا آسمان
تفاوت دو مراسم معارفه در اهواز، از زمین تا آسمان
کد خبر: 90207 تاریخ: 1397/9/11 16:35
نکته جالب این است که در دیگر تیم‌های خوزستانی تا به حال چنین اتفاقی نیفتاده بود و البته در استقلال خوزستان شرایطی کاملا عجیب و متفاوت برای معارفه شاهد بودیم.

تفاوت دو مراسم معارفه در اهواز، از زمین تا آسمان

سمیرا شیرمردی/ فولاد خوزستان بعد از ناکامی‌هایی که داشت، با افشین قطبی به توافق رسید تا این سرمربی هدایت قرمزپوشان اهوازی را به عهده بگیرد. قطبی که سال‌ها به این نیامده بود، با استقبال گرمی از سوی هواداران فولاد خوزستان مواجه شد. نکته جالب این است که برای این مراسم استقبال، باشگاه فولاد خوزستان از قبل اطلاع‌رسانی کرده بود تا هواداران علاقمند به فرودگاه بروند و از سرمربی جدید استقبال گرمی داشته باشند. با اینکه سفر افشین قطبی به اهواز روز شنبه و ساعت 14:30 انجام شده بود اما حدود 200، 300 نفر به فرودگاه رفتند و از او استقبال کردند. در میان استقبال‌کنندگان البته مسئولان باشگاه فولاد خوزستان هم حضور داشتند و با گل به پیشواز سرمربی جدید رفتند.

درباره ماجراهای افشین قطبی و فولاد خوزستان بیشتر بخوانید:

افشین قطبی سرمربی فولاد خوزستان شد

قطبی به اهواز رسید، با استقبال و هیاهو

---

بعد از آن، طبق برنامه‌ای که از قبل تعیین شده بود، افشین قطبی به زمین تمرین فولاد خوزستان سر زد و در ادامه هم بازی تیم جوانان فولاد مقابل البدر بندر گنگ را از نزدیک تماشا کرد. این برنامه نسبتا مختصر برای روز اول تعیین شده بود تا سرمربی جدید بیش از این خسته نشود. به این ترتیب مراسم معارفه به روز یکشنبه موکول شد. افشین قطبی به همراه مسئولان باشگاه فولاد خوزستان در تمرین تیم حاضر و به بازیکنان به عنوان سرمربی جدید معرفی شد. در آنجا هم شور و هیاهوی خاصی برپا بود که این مساله هم با توجه به اطلاع‌رسانی خوب باشگاه فولاد خوزستان صورت گرفت. در ادامه این برنامه‌ها هم قطبی رو در روی خبرنگاران در کنفرانس خبری نشست و به سوالات آنها پاسخ داد تا بعد از یک مصاحبه مفصل، کار خود را در فولاد خوزستان رسما شروع کند. این مراسم معارفه و استقبال در اهواز واقعا بی‌نظیر بود. بدون شک نه قطبی و نه هواداران فولاد خوزستان، این روزها را فراموش نخواهند کرد. همین شور و هیاهویی که از فرودگاه شروع شد و به تمرین هم رسید، باعث شد فولادی‌ها با روحیه بالاتری خود را برای ادامه مسابقات آماده کنند. نکته جالب این است که در دیگر تیم‌های خوزستانی تا به حال چنین اتفاقی نیفتاده بود و البته در استقلال خوزستان شرایطی کاملا عجیب و متفاوت برای معارفه شاهد بودیم.

بعد از اینکه داریوش یزدی از سرمربیگری استقلال خوزستان برکنار شد، خیلی زود خبر رسید سیروس پورموسوی جانشین او شد. به این ترتیب قرار بود مراسم معارفه پورموسوی خیلی زود برگزار شود تا او کار خود را شروع کند و مقابل استقلال قرار بگیرند. طبق برنامه‌ای که البته اصلا رسانه‌ای نشد، سیروس پورموسوی به محل اقامت استقلال خوزستان رفت تا آنجا معارفه شود. در این مراسم نه تنها از مدیرعامل باشگاه خبری نبود بلکه از کل اعضای هیات مدیره هم فقط یک نفر حضور داشت و او هم محمد رحیمی بود. نکته جالب این است که محمداسد مسجدی سرپرست باشگاه استقلال خوزستان قرار بود در مراسم معارفه حضور پیدا کند اما به بهانه اینکه قرار است سفری خارجی داشته باشد تا با فرانک ساکونی مذاکره کند، اهواز را ترک کرد و به تهران رفت. این در حالی است که مسجدی می‌توانست بعد از مراسم معارفه این کار را انجام بدهد اما چنین نشد. به هر حال نبود مدیرعامل و البته دیگر مسئولان باشگاه استقلال خوزستان در مراسم معارفه باعث شد اتفاقات عجیبی در محل اقامت آبی‌های اهوازی بیفتد. به این صورت که یک لیدر با سرپرست تیم درگیر شد و وقتی ایمان مبعلی قصد داشت به این غائله پایان دهد، شرایطی رخ داد که همه بازیکنان باتجربه تیم تصمیم گرفتند اردو را ترک کنند. پورموسوی هم وقتی شرایط را چنین دید اعلام کرد استعفا می‌دهد و با استقلال خوزستان کار نخواهد کرد. شاید اگر در آن زمان، مدیرعامل یا مسئولان باشگاه استقلال خوزستان حضور داشتند، لیدر موردنظر نمی‌توانست سراغ یعقوب پیری برود و کار به دخالت ایمان مبعلی هم نمی‌کشید اما بی‌اعتنایی به مراسم معارفه سرمربی جدید و حضور نداشتن مسئولان باشگاه در زمانی که به آنها نیاز بود، باعث شد شرایط استقلال خوزستان بدتر از همیشه شود. این در حالی است که آبی‌های اهوازی با توجه به کسر 6 امتیاز، شرایط روحی خوبی ندارند و نیازمند یک اتفاق مثبت بودند تا کار را بهتر از قبل پیش ببرند اما خبری از آن اتفاق مثبت نشد و اینجاست که فرق دو مراسم‌ معارفه در اهواز مشخص می‌شود.


9

 

لینک مطلب: http://www.iran-varzeshi.com/News/90207/مراسم-معارفه-افشین-قطبی