printlogo


واکنش قهرمان المپیک ریو به اظهارات مسئولین فدراسیون وزنه‌برداری
کیانوش رستمی: هیچ تماسی از فدراسیون نداشتم!
کیانوش رستمی: هیچ تماسی از فدراسیون نداشتم!
کد خبر: 89600 تاریخ: 1397/8/30 15:17
قهرمان طلایی و رکوردار بازی‌های المپیک 2016 ریو معتقد است که مسئولین فدراسیون اگر برای اعزامش به قطرکاپ تمایل داشتند هر طور بود، او را پیدا می‌کردند.

ایران ورزشی آنلاین / رضا عباسپور / قهرمان طلایی و رکوردار بازی‌های المپیک 2016 ریو معتقد است که مسئولین فدراسیون اگر برای اعزامش به قطرکاپ تمایل داشتند هر طوری بود او را پیدا می‌کردند. تغییر قوانین بین‌المللی وزنه‌برداری و پیاده کردن آن از سال جاری(2018 میلادی) در تقویم فدراسیون جهانی وزنه‌برداری، اگرچه از لحاظ کیفی و کمی شرایط را اندکی متفاوت‌تر از قبل کرده است، اما مشکلاتی را هم برای چهره‌های شاخص وزنه‌برداری جهان ایجاد کرده است. مشکلاتی که هر کدامش به تنهایی می‌تواند، باعث خداحافظی زودهنگام برخی از ستاره‌های این رشته المپیکی بخاطر جور نبودن شرایطشان با قوانین جدید شود!

تغییر اوزان از 8 وزن به 10 وزن، تغییر قوانین مربوط به حضور 2 وزنه‌بردار از یک کشور در یک مسابقه بین‌المللی و در یک وزن مشابه، و کاهش اوزان المپیکی وزنه‌برداری همه و همه باعث شده استف که خیلی از چهره‌های شاخص داخلی و خارجی این رشته ورزشی، یا مجبور به خداحافظی اجباری با دنیای قهرمانی شوند و یا اینکه اگر نیت دارند بمانند و مبارزه کنند برای کسب دوبنده تیم ملی، چاره‌ای ندارند جز اینکه ابتدا با رقبای سرسخت داخلی برای ملی‌پوش شدن مبارزه کنند و سپس در صورت برتری مقابل رقبای صاحبنام داخلی خود با کسب مجوز اعزام به مسابقات وارد گردونه رقابتی مسابقات بین المللی مختلف شوند. البته حضور در 6 مرحله گزینشی بازی‌های المپیک نیز جزو آن دسته از اتفاقات و تغییرات تازه‌ای است که کار را نسبت به دوره قبلی بازی‌ها که وزنه‌برداران می‌بایست برای کسب مجوز المپیک فقط در 2 رویداد گزینشی شرکت می‌کردند بسیار دشوارتر و حساس‌تر از قبل می‌کند. بنابراین همین تغییرات نسبتا گسترده را اگر با شرایط آمادگی و روحی وزنه‌برداران تلفیق کنیم، متوجه می‌شویم که حضور در بازی‌های المپیک 2020 توکیو، خصوصا برای کشورهایی که مثل ایران به اجبار درگیر کاهش سهمیه المپیکی نیز شدند بسیار دشوارتر از ادوار گذشته است. یکی از چهره‌های شاخص وزنه‌برداری ایران بی‌تردید «کیانوش رستمی» قهرمان طلایی وزنه‌برداری جهان و المپیک است. رستمی بعد از بازی‌های آسیایی مدتی است، بدور از حاشیه و آرام دارد برای حضور و درخشش مجدد در سومین المپیک تاریخ ورزشی‌اش حرکت می‌کند، اما درحالی که او قصد داشت برای حضور در تورنمنت «قطرکاپ» که رقابت گزینشی المپیک به حساب می‌آید شرکت کند، گویا بخاطر اینکه دیر برای ارسال مدارکش اقدام کرده است، مجوزی برای حضورش در قطرکاپ صادر نمی‌شود! ضمن اینکه رییس و دبیر فدراسیون وزنه‌برداری در مصاحبه‌هایی جداگانه صراحتا اعلام کردند که تلاششان برای ارتباط گرفتن با رستمی بی‌نتیجه بوده است! اما کیانوش رستمی در واکنش به اظهار نظر مسئولین فدراسیون وزنه‌برداری در فضای مجازی و صفحه اینستاگرامش با تکذیب صریح ادعای رییس و دبیر فدراسیون می گوید:«جالب است قبل از بازی های المپیک 2016 ریو،دوستان هر طوری بود برای پرو لباس رسمی کاروان با من تماس می‌گرفتند و از هر طریقی شده بود من را پیدا می‌کردند.چه زمانی که تهران بودم و چه وقتی که تهران نبودم.چه از طریق تماس با خودم و چه از طریق اطلاع دادن به مدیر برنامه‌ام.الان همه اهالی وزنه‌برداری می‌دانند برای رفتن به المپیک 2020، باید در 6 مرحله گزینشی شرکت کنیم. اما شما با این وضعیت اعلام می‌کنید که نتوانستیم کیانوش رستمی را پیدا کنیم؟! یا اینکه کیانوش پاسخ ما را نداده است؟!»

رستمی ادامه می‌دهد: «واقعا چه اتفاقی افتاده یا بهتر بگویم چه تصمیمی اتخاذ شده است؟ بگذریم...به امید خدا و حمایت مردم برای کسب بهترین نتیجه در المپیک توکیو، مشغول تمرین هستم و برای تمام مسابقات گزینشی امسال و یا سال آینده در هر منطقه از دنیا اعلام آمادگی می‌کنم.»

5/ 670

لینک مطلب: http://www.iran-varzeshi.com/News/89600/حضور-در-گزینشی-المپیک-توکیو