printlogo


در غیاب بیرانوند، رسن و نوراللهی
ترکیب پرسپولیس مقابل پیکان: با مصدوم‌ها ۱۱ تا می‌شوند
ترکیب پرسپولیس مقابل پیکان: با مصدوم‌ها ۱۱ تا می‌شوند
کد خبر: 89286 تاریخ: 1397/8/26 14:31
پرسپولیس تمرینات روزهای اخیر خود را با استفاده از ماساژور درون دروازه و کریم باقری در خط هافبک پشت سر گذاشته اما برانکو برای انتخاب یک ترکیب یازده نفره در دیداری رسمی، دغدغه‌های فراوانی دارد.

ایران ورزشی آنلاینپرسپولیس تمرینات روزهای اخیر خود را با استفاده از ماساژور درون دروازه و کریم باقری در خط هافبک پشت سر گذاشته اما برانکو برای انتخاب یک ترکیب یازده نفره در دیداری رسمی، دغدغه‌های فراوانی دارد. تعداد بازیکنان کم است و دست‌های او مثل تمام ماه‌های اخیر خالی. او اگر هنر کند می‌تواند ترکیب ثابت خود را با حضور عالیشاه آسیب‌دیده و منشا و رادوشویچ که یک روز قبل از بازی به ایران برمی‌گردند بچیند اما برای تعویض‌ها او همچنان با مشکلات بزرگی دست و پنجه نرم خواهد کرد که شاید در طول بازی بیشتر به چشم بیایند. بخصوص اینکه برای پرسپولیس و برانکو، بازی مقابل پیکان از همه بازی‌ها مهمتر است. دیداری برای اعاده حیثیت و ادامه حضور در جمع مدعیان، آن‌هم بعد از شکست در فینال و نایب‌قهرمانی در آسیا.    

 

امیر اسدی / بعد از کاشیما، حالا پرسپولیس به پیکان رسیده. یک بازی مهم که 3 امتیازش از نان شب واجب‌تر است. بخصوص که پدیده و سپاهان در قواره یک مدعی ظاهر شده و نشان داده‌اند این فصل به هر قیمتی شده چشم به عنوانی دارند که 2 فصل است پرسپولیس به آن چنگ انداخته و تصاحب‌اش کرده.

پرسپولیس برای این بازی، با دردسرهای فراوانی مواجه است. برنامه‌ریزی یک‌باره برای انجام این بازی، تعطیلات پرسپولیسی‌ها را خراب کرد و ذهن‌شان را مشغول به این بازی که چه می‌شود و چه نتیجه‌ای به‌دست می‌آید. برانکو به کرواسی رفته و یکی از غایبین تمرین پرسپولیس در روزهای اخیر است. او که بعد از هفته‌ها و ماه‌هایی طاقت‌فرسا به ملاقات خانواده‌اش رفته بود، در کرواسی هم یک لحظه فکرش را از پرسپولیس دور نکرد تا شاید بتواند ترکیبی یازده نفره جور کند و به زمین بفرستد.

پرسپولیس ، احمد نوراللهی و علیرضا بیرانوند را به دلیل حضور در تیم ملی در اختیار ندارد. به این‌ها حمیدرضا طاهرخانی را هم اضافه کنید که در فهرست تیم امید، برای سفر به عمان قرار گرفته. بشار رسن به اردوی تیم ملی عراق رفته و امید عالیشاه هم به تازگی از بند آسیب‌دیدگی رها شده و به تمرین پرسپولیس برگشته.

گادوین منشا و بوژیدار رادوشویچ هم 2 روز بیشتر از سایر بازیکنان مرخصی گرفته بودند و با توجه به برنامه جدید سازمان لیگ، قرار است یک‌شنبه برگردند و دوشنبه برای پرسپولیس مقابل پیکان بازی کنند. محمد انصاری و حسین ماهینی هم مصدوم‌اند و به همین دلیل تا ماه‌ها نمی‌توانند برای پرسپولیس در لیگ برتر، جام حذفی و لیگ قهرمانان آسیا بازی کنند.

پرسپولیس تمرینات روزهای اخیر خود را با استفاده از ماساژور درون دروازه و کریم باقری در خط هافبک پشت سر گذاشته اما برانکو برای انتخاب یک ترکیب یازده نفره در دیداری رسمی، دغدغه‌های فراوانی دارد. تعداد بازیکنان کم است و دست‌های او مثل تمام ماه‌های اخیر خالی. او اگر هنر کند می‌تواند ترکیب ثابت خود را با حضور عالیشاه آسیب‌دیده و منشا و رادوشویچ که یک روز قبل از بازی به ایران برمی‌گردند بچیند اما برای تعویض‌ها او همچنان با مشکلات بزرگی دست و پنجه نرم خواهد کرد که شاید در طول بازی بیشتر به چشم بیایند.

برای بازی مقابل پیکان، رادوشویچ قطعا دروازه‌بان پرسپولیس است. شجاع خلیل‌زاده و جلال حسینی در مرکز خط دفاع بازی می‌کنند، شایان مصلح در سمت چپ قرار می‌گیرد و احتمالا سیامک نعمتی در سمت راست خط دفاع. محسن ربیع‌خواه و کمال کامیابی‌نیا در مرکز خط هافبک بازی می‌کنند، امید عالیشاه در پست وینگر چپ به میدان می‌رود و آدام همتی هم مثل بازی برگشت مقابل کاشیما، همین نقش را در سمت راست بر عهده می گیرد. مهاجمان هم که مشخص‌اند. علی علیپور و گادوین منشا که مدتهاست کنار هم بازی می‌کنند، چون بازیکن ذخیره‌ای برای آن‌ها وجود ندارد.

اما مشکل اصلی پرسپولیس روی نیمکت است. جایی که احسان علوا‌ن‌زاده به عنوان مشهورترین چهره  حضور دارد و البته بقیه نه اسم و رسمی دارند و نه مورد اعتماد برانکو قرار گرفته‌اند. بازیکنانی نظیر ابوالفضل درویش‌وند، سعید کریمی، محمدامین اسدی، احمد بهاروندی و شاهین عباسیان. جوان‌هایی که تا امروز پشت نام شتاره‌ها قرار داشتند اما حالا خود نیمکت نایب‌قهرمان آسیا را تشکیل می‌دهند.

برانکو اگر از بازی با پیکان سربلند بیرون بیاید، برای بازی‌های معوقه بعدی‌اش کار آسان‌تری پیش رو دارد. بازی‌هایی سخت‌تر اما با بازیکنان بیشتر. آنوقت است که باز هم پرسپولیس می‌تواند نتایج درخشانی بگیرد و دوباره مدعی کسب عنوان قهرمانی شود. برای پرسپولیس و برانکو، بازی مقابل پیکان از همه مهمتر است. دیداری برای اعاده حیثیت و ادامه حضور در جمع مدعیان، آن‌هم بعد از شکست در فینال و نایب‌قهرمانی در لیگ قهرمانان آسیا.   

 

2-یک 

لینک مطلب: http://www.iran-varzeshi.com/News/89286/پرسپولیس-نصف-و-نیمه-مقابل-پیکان