printlogo


رونالدو: به خاطر پرز از رئال رفتم
رونالدو: به خاطر پرز از رئال رفتم
کد خبر: 88244 تاریخ: 1397/8/8 17:23
نگاهی که در چشمان رییس بود به من می‌گفت که او دیگر آن حس را نسبت به من ندارد و من دیگر بازیکن غیر قابل جانشینی نبودم.

کریستیانو رونالدو گفته دلیل اصلی جدایی‌اش از رئال مادرید، فلورنتینو پرز بود. کاپیتان تیم ملی پرتغال تابستان گذشته به حضور 9 ‌ساله‌اش در رئال پایان داد و با دستمزد سالانه 55 میلیون یورو به یوونتوس پیوست. او بر سر قرارداد جدید با رییس رئال مادرید به مشکل خورده بود.

رونالدو گفته است: «حس می‌کردم داخل باشگاه، به‌ویژه پیش رییس، آن جایگاهی که در ابتدا داشتم را دیگر ندارم. چهار پنج سال اول حس کریستیانو رونالدو بودن را داشتم. بعد، این حس کمتر شد. نگاهی که در چشمان رییس بود به من می‌گفت که او دیگر آن حس را نسبت به من ندارد و من دیگر بازیکن غیر قابل جانشینی نبودم.»

دو باشگاه رئال و یوونتوس توافق کردند که این انتقال با قیمت 100 میلیون یورو انجام شود که رکوردی برای باشگاه‌های ایتالیایی به شمار می‌رود. یوونتوس همچنین 12 میلیون یورو مشروط به رئال پرداخت خواهد کرد.

گزارش‌ها از داخل باشگاه حاکی از آن بود که رونالدو منتظر بود رئال قرارداد بهتری به او پیشنهاد بدهد. از قرارداد رونالدو با رئال سه سال باقی مانده بود و او سالانه 5/38 میلیون یورو دریافت می‌کرد که بسیار کمتر از لیونل مسی (6/73 میلیون یورو) و نیمار (66 میلیون یورو) بود. این در حالی بود که رونالدو کمک کرده بود تعداد قهرمانی‌های رئال در لیگ قهرمانان به عدد 13 برسد.

او که در 9 فصل حضور در رئال مادرید 16 قهرمانی کسب کرد و 450 گل زد، گفت که رفتار پرس باعث شد او به فکر رفتن باشد: «گاهی اخبار را نگاه می‌کردم که آنها می‌گفتند من درخواست رفتن داده‌ام. این کمی درست است اما حقیقت این است که من این حس را دارم که رییس حاضر نبود مانع رفتن من بشود. پس من تصمیم گرفتم به زندگی در جاهای دیگر فکر کنم و به پیشنهادهای سایر باشگاه‌ها گوش کنم. کم‌کم، ایده رفتن در من شکل گرفت.»

 

 

رونالدو که بهترین گلزن تاریخ رئال است، با این تیم چهار قهرمانی در لیگ قهرمانان کسب کرد و همچنین چهار عنوان از پنج توپ طلایش را در دوران حضور در مادرید به دست آورد. از زمانی که او رفته، رئال مادرید در شش بازی این فصل لالیگا نتوانسته پیروز شود، از جمله مقابل بارسلونا در نوکمپ. رونالدو گفته که رفتن او به دلیل جدایی زین‌الدین زیدان نبود: «شما می‌دانید که من زیدان را خیلی دوست دارم، هم به‌عنوان یک انسان و هم به‌عنوان مربی اما تصمیم من ربطی به جدایی او نداشت. با این حال رفتن او یکی از جزییات کوچکی بود که باعث شد تصویری که از باشگاه در ذهن داشتم تایید شود. این جدایی من را وادار به رفتن نکرد اما دلیلی هم برای ماندن من فراهم نکرد.»

او گفت که انتقال به سری آ بر سر پول نبود، بلکه این حس وجود داشت که ایتالیایی‌ها او را واقعا می‌خواهند: «اگر قرار بود به خاطر پول بیایم، به چین می‌رفتم، جایی که پنج برابر اینجا یا رئال دستمزد می‌گرفتم. من برای پول به یووه نیامدم. من همین پول را در مادرید هم درمی‌آوردم، شاید هم بیشتر. تفاوت این است که یووه واقعا من را اینجا می‌خواست. آنها این را به من گفتند و نشان دادند.»

رونالدو همچنین گفت که خود را شایسته دریافت توپ طلای امسال می‌داند: «دوست دارم برای ششمین بار توپ طلا را فتح کنم و رکورد لیونل مسی را بشکنم.»

رونالدو می‌خواهد چهار تا شش سال دیگر بازی کند: «سن چیزی است که در ذهن شما می‌گذرد. می‌دانم که روزی به فوتبال پایان خواهم داد. چهار، پنج، شش سال دیگر... چه کسی می‌داند اما این رفتار شماست که تفاوت را رقم می‌زند.»

 

لینک مطلب: http://www.iran-varzeshi.com/News/88244/چرا-رونالدو-رال-رفت