printlogo


پنج شنبه داغ در انتطار فوتبال
استقلال-پرسپولیس: برق دربی در چشم ایران
استقلال-پرسپولیس: برق دربی در چشم ایران
کد خبر: 85705 تاریخ: 1397/7/4 14:53
نگاه ها دوباره به یک بازی بزرگ و به یاد ماندنی است. دیداری که چشم یک ایران را به سمت و سوی خود کشیده است. دوباره دربی، دوباره داغ ترین فوتبال ایران.

ایران ورزشی آنلاین /پنج شنبه،1397/7/5، هفته هشتم هفدهمین دوره لیگ برتر، ورزشگاه آزادی تهران، ساعت 18:30،داور: علیرضا فغانی، کمک ها: محمدرضا منصوری، رحیم شاهین

 

دوباره استقلال، دوباره پرسپولیس! این تقابل را خیلی ها انتظار می‌کشیدند تا پیش از شروع لیگ و در سوپر جام تماشا کنند اما آن بازی به هر دلیل برگزار نشد تا دو تیم باز هم در لیگ رخ در خ هم قرار بگیرند. برنده این بازی کیست؟ استقلال که تا هفته هفتم(البته با یک بازی کمتر) در جایگاه یازدهم قرار گرفته یا پرسپولیس که در جدول لیگ دوم است، در لیگ قهرمانان آسیا هم به جمع چهار تیم راه یافته و با بردی شیرین که حاصل بازی با سپیدرود بود، گام به این می‌گذارد؟! کدام تیم برنده از میدان دربی بیرون خواهد آمد؟ استقلال روی کاغذ میزبان است اما در این بازی هیچ گاه نه تیمی میزبان بوده و نه مهمان! حتی اگر قانون 90 به 10 نیز روی اجرائ شود بعید است هیچ یک از دو تیم حس میزبانی یا مهمانی داشته باشند.

این سکوها نیستند که برنده شهرآورد را مشخص می‌کنند. برنده این بازی را حالات روحی و روانی بازیکنان و مربیانش تعیین می‌کنند و هر تیمی که از لحاظ روانی شرایط بهتری در این بازی داشته باشد و البته اصول بازی را هم به واسطه داشته هایش به خوبی اجراء کند، برنده این بازی خواهد بود. گرچه نباید فراموش کرد یک طرف نتیجه این بازی تساوی است که در تاریخ برگزاری دربی ها بارها و بارها شاهد رقم خوردن تساوی های پی در پی بوده ایم. مساوی هایی که گاه زیبا و گاه نا زیبا بوده است.

در این بازی بعید نیست که دو تیم تمایل به خلق یک تساوی دیگر داشته باشند. بی تعارف هم پرسپولیس و هم استقلال از شکست مقابل حریف واهمه دارند. پرسپولیس نمی‌خواهد بازنده باشد چون بازی دشوار لیگ قهرمانان آسیا مقابل السد را در پیش دارد و استقلال هم نمی‌خواهد دوباره طعم تلخ شکست را پذیرد تا جایگاهش ا