printlogo


اعزام تیم کشتی آلیش بانوان به رقابت‌های جهانی لغو شد
مشکلات مالی به فدراسیون پولدار هم رسید
مشکلات مالی به فدراسیون پولدار هم رسید
کد خبر: 84026 تاریخ: 1397/6/14 13:53
فدراسیون کشتی سفر تیم ملی آلیش به مسابقات جهانی را به دلیل مشکلات مالی لغو کرد.

ایران ورزشی آنلاین /تیم ملی کشتی آلیش بانوان به دلیل مشکلات مالی فدراسیون کشتی و افزایش قیمت ارز به رقابت‌های رسمی قهرمانی جهان این رشته اعزام نشد.

در حالی که فدراسیون کشتی به دلیل مشکلات مالی و گرانی بی سابقه ارز و همچنین دستور وزارت ورزش و جوانان  برای لغو تا حد امکان تورنمنت های برون مرزی، پنج اعزام خود را به رقابت‌های بین المللی لغو کرد، در این میان لغو اعزام تیم ملی کشتی آلیش بانوان ایران به رقابت‌های قهرمانی جهانی کشتی آلیش که یک رویداد رسمی و درجه یک محسوب می‌شود، جای تامل دارد. این لغو اعزام در حالی است که تیم ملی کشتی آلیش بانوان دو سال قبل  به عنوان نایب قهرمانی جهان رسیده بود. این اعزام در حالی لغو شده است که فدراسیون کشتی در سال‌های اخیر با برنامه ریزی رسول خادم به منابع مالی زیادی دست پیدا کرده بود اما شرایط اقتصادی کشور این فدراسیون را هم با مشکلاتی از این دست مواجه کرده است.
اید این برای اولین بار باشد که در دوره مدیریت رسول خادم در کشتی اعزام یکی از تیم‌ها لغو می‌شود. این اتفاق در حالی رخ می‌دهد که در سال‌های گذشته وقتی فدراسیون کشتی گزارش مالی ارائه می‌کرد از هزینه‌ کرد 60 میلیارد تومانی تا 300 و اندی میلیارد تومانی خبر می‌داد اما ظاهرا افزایش قیمت ارز و عدم تخصیص دلار دولتی به ورزش باعث شده تا فدراسیون کشتی به عنوان یکی از فدراسیون‌های موفق در جذب منابع مالی هم با مشکلات عدیده‌ای روبرو شود. تیم ملی کشتی آلیش بانوان برای حضور در رقابت‌های جهانی کشتی آلیش از روز 30 مرداد ماه اردوی آماده سازی خود را  آغاز کرده بود اما فرصت حضور در این رویداد برای ملی پوشان فراهم نشد. 
 

لینک مطلب: http://www.iran-varzeshi.com/News/84026/