printlogo


کدام حسینی باید مدافع تیم ملی باشد / مجید یا جلال؟
کدام حسینی باید مدافع تیم ملی باشد / مجید یا جلال؟
کد خبر: 83813 تاریخ: 1397/6/11 23:30
مجید در سه بازی اخیر ترابزون در ترکیب اصلی بازی کرده و تیم در این سه بازی تنها سه گل خورده و هفت امتیاز گرفته. او تنها در هفته اول بازی نکرد که ترابزون بازی را با دو گل به باشاک‌شهیر باخت.

ایران ورزشی آنلاین / کنکاش فهرست تیم ملی عادتی قدیمی است که انگار قرار نیست ترک شود. با اعلام هر فهرست تیم ملی، بلافاصله فهرستی از غایبان هم آماده می‌شود که چرا دعوت نشده‌اند.

---

زمانی علی پروین با زیرکی 45 نفر را به تیم ملی دعوت می‌کرد تا از این بحث‌ها در امان باشد و در نهایت همان یازده نفر همیشگی به زمین می‌رفتند. در عصر معاصر اما چنین امکانی وجود ندارد.
به محض اعلام فهرست جدید کی‌روش، باز هم این انتقادات شروع شد. نام‌هایی که در فهرست نیستند، دوباره قطار شدند. یکی از این غایبان جلال حسینی، کاپیتان پرسپولیس است. ظاهرا خودش هم از این موضوع ناراحت است و در اینستاگرام پیامی نوشته که می‌توان آن را به دعوت نشدنش مرتبط دانست.
سوال مهم از منتقدان این است که چرا کی‌روش باید مدافع پرسپولیس را به تیم ملی دعوت می‌کرد، وقتی گزینه‌های جوان و مطمئنی در اختیار دارد؟ سرمربی تیم ملی قبل از جام جهانی از این مدافع بابت زحماتی که در مسیر صعود کشیده بود تشکر کرد، ولی در نهایت ترجیح داد مدافعان جوانتری را به روسیه ببرد.
تصمیم کی‌روش که آن روزها تا حدودی ریسکی به نظر می‌رسید، جواب داد و خط دفاع تیم ملی در برابر سه حریف سرسخت به خوبی مقاومت کرد. دو گل خورده در سه بازی آمار درخشانی برای دفاع تیم ملی است که تجربه کمی از بازی کنار هم داشتند. پورعلی‌گنجی، لیدر این دفاع بود که با چشمی زوج خوبی ساخته بودند و وقتی روزبه مصدوم شد، مجید حسینی توانست به خوبی در این پست بازی کند. حالا تیم ملی سه مدافع میانی جوان و مطمئن دارد و خیال کی‌روش از این بابت راحت است. پژمان منتظری تنها مدافع مسن این فهرست است که احتمالا کی‌روش او را به‌عنوان یک ذخیره موقت در نظر دارد.

---

یک شب قبل از اعلام فه