printlogo


پرونده سوپرجام به دادگاه CAS می‌رسد؟
پرونده سوپرجام به دادگاه CAS می‌رسد؟
کد خبر: 83507 تاریخ: 1397/6/9 14:56
امیرحسین فتحی، سرپرست باشگاه استقلال اعلام کرده که اگر در نهایت رأی استیناف هم به سود پرسپولیس باشد، این باشگاه، شکایت خود را به دادگاه حکمیت ورزش(CAS) خواهد برد.

ایران ورزشی آنلاین / استقلال درباره حکم سوپرجام، کوتاه بیا نیست. بعد از اینکه این باشگاه نسبت به حکم کمیته انضباطی اعتراض کرد، حالا اعلام می‌کند که هیچ حکمی به سود پرسپولیس در جریان این پرونده را قبول ندارد. 

استقلالی‌ها مدعی بودند که حتی اگر قرار باشد نتیجه بازی سوپرجام 3 بر صفر به سود پرسپولیس اعلام شود، باید شرایط برگزاری مسابقه فراهم می‌شد و تیم پرسپولیس و داوران هم حاضر می‌شدند، آن وقت اگر استقلال نمی‌آمد، کمیته انضباطی می‌توانست بازی را سه بر صفر به سود پرسپولیس اعلام کند.

به همین خاطر است که امیرحسین فتحی، سرپرست باشگاه استقلال اعلام کرده که اگر در نهایت رأی استیناف هم به سود پرسپولیس باشد، این باشگاه، شکایت خود را به دادگاه حکمیت ورزش(CAS) خواهد برد.

این دادگاه بالاترین مرجع رسیدگی به شکایت‌های این چنینی است و طبیعی است که ورزشکاران یا باشگاه‌ها در هر رشته‌ای، وقتی موفق به حل مشکل نمی‌شوند، شکایت را به CAS می برند. سوال اما اینجاست که آیا پرونده سوپرجام و ابعاد روشن ماجرا، از آن دسته پرونده‌هایی است که باید کارش به دادگاه حکمیت ورزش بکشد؟ آیا استیناف و فدراسیون فوتبال نمی‌توانند با حکمی منطقی و عادلانه جلوی هر گونه اعتراضی را بگیرند؟

 

185 – 10

لینک مطلب: http://www.iran-varzeshi.com/News/83507/