printlogo


رقبای سخت آسیایی برای نمایندگان ایران چه کسانی هستند؟
اسنایدر و طارمی در تبریز، عمر عبدالرحمان در آزادی
اسنایدر و طارمی در تبریز، عمر عبدالرحمان در آزادی
کد خبر: 76761 تاریخ: 1396/11/14 14:33
غرافه بعد از انتقال مهدی طارمی زیر ذره‌بین رسانه‌های ایرانی قرار گرفته و مهاجم سابق پرسپولیس باید برای بازی مقابل تراکتور به تبریز سفر کند. با این حال ستاره این تیم وسلی اسنایدر هلندی است.

ایران ورزشی آنلاینآرمن ساروخانیان / چهارشنبه شب با برگزاری بازی‌های پلی‌آف گروه‌بندی لیگ قهرمانان آسیا مشخص شد. در منطقه غرب آسیا شگفتی در کار نبود و تیم‌هایی مثل ذوب‌آهن و العین توانستند به مرحله گروهی برسند. لیگ برتر ایران با حداکثر سهمیه ممکن یعنی چهار تیم در این مسابقات حضور دارد. آنها امسال هم باید منتظر رقیبان آماده و حریفان سرسختی باشند.


اسنایدر در تبریز
در گروه A تراکتورسازی با الجزیره امارات و الاهلی عربستان همگروه است و با برد الغرافه مقابل پاختاکور تیم قطری هم به این گروه اضافه شد.
غرافه بعد از انتقال مهدی طارمی زیر ذره‌بین رسانه‌های ایرانی قرار گرفته و مهاجم سابق پرسپولیس باید برای بازی مقابل تراکتور به تبریز سفر کند. با این حال ستاره این تیم وسلی اسنایدر هلندی است. او در بازی پلی‌آف مقابل پاختاکور از روی نقطه پنالتی زننده نخستین گل تیمش بود. این دومین گل اسنایدر برای غرافه از زمان انتقال اخیرش محسوب می‌شود.
اسنایدر در نیم‌فصل اول در نیس نمایش ناموفقی داشت، ولی هنوز آنقدر آماده است که بتواند در فوتبال آسیا بدرخشد. هافبک هلندی طراحی فوق‌العاده‌است و علاوه بر آن قدرت شوتزنی و گلزنی خیلی خوبی دارد. انتظار می‌رود اسنایدر و طارمی با گذشت زمان هماهنگ‌تر شوند و تراکتور باید مراقب این زوج خطرناک باشد.
در تیم الجزیره علی مبخوت مهره خطرناکی محسوب می‌شود. او در جام جهانی باشگاه‌ها همراه جزیره و جام خلیج فارس همراه تیم ملی امارات عملکرد خیلی خوبی داشت. هنک تن‌کاته، سرمربی جزیره این روزها برای گلزنی روی مبخوت خیلی حساب می‌کند.
ستاره الاهلی عربستان از خط دفاع می‌آید. موتاز الهوساوی، مدافع اصلی تیم ملی عربستان است و گفته می‌شد تورینو برای نقل و انتقالات نیم‌فصل او را زیر نظر گرفته. هرچند الاهلی عمر السومه، گلزن سوری را این روزها به دلیل مصدومیت در اختیار ندارد، ولی با خرید مارک میلیگان، هافبک استرالیایی و بن‌آمور، مهاجم تونسی تیمش را تقویت کرده.

ذوب‌آهن مراقب مراکشی‌ها باشد
ذوب‌آهن بعد از شکست حریف هندی و صعود به مرحله گروهی باید با دحیل قطر، وحده امارات و لکوموتیو ازبکستان بازی کند. یوسف العربی، مهاجم مراکشی که در سال‌های گذشته بارها مقابل تیم‌های ایرانی قرار گرفته، این بار با پیراهن دحیل قطر مقابل ذوب‌آهن بازی می‌کند. مهاجم سابق گرانادا قبلا با پیراهن لخویا مقابل تیم های ایرانی  بازی کرده و در 30 سالگی همچنان مهاجمی خطرناک است.
امید الوحده هم برای گلزنی به مراد بتنا، یک مراکشی دیگر است. این مهاجم سرعتی در قهرمانی اخیر سوپرجام امارات زننده یکی از دو گل الوحده به الجزیره بود. ذوب باید مراقبل سباستین تالیابوئه، مهاجم آرژانتینی الوحده هم باشد.


مدافعان پرسپولیس علیه دلیما
پرسپولیس به نظر می‌رسد در گروه C کار آسانتری دارد و با السد قطر، الوصل امارات و نسف قارشی ازبکستان همگروه است. در تیم السد ژاوی را همه می‌شناسند، ولی این روزها همرون، هافبک الجزایری مهره خطرناکی برای این تیم است. این هافبک نفوذی در برد 4 بر صفر مقابل غرافه زننده دو گل تیمش بود و یک هفته قبل از آن مقابل السیلیه هم توانسته بود دو گل بزند. در این تیم حسن هیدوس، مهاجم تیم ملی قطر هم مهاجم زهرداری است.
الوصل امارات هم بیش از همه روی فابیو دلیما، مهاجم 24 ساله برزیلی حساب باز کرده. دلیما با 15 گل بهترین گلزن فعلی لیگ امارات است و نقش زیادی در حضور این تیم در رده دوم جدول دارد. او هیچکدام از این گلها را از روی نقطه پنالتی نزده. مراقبت از دلیما چالش سختی برای مدافعان پرسپولیس خواهد بود.

ملاقات دوباره شفر و عموری
صعود العین کار سخت استقلال برای صعود از گروه D را تکمیل کرد. الهلال عربستان و الریان قطر سخت‌ترین گروه منطقه غرب را تکمیل می‌کنند.
الریان نخستین و گمنام‌ترین حریف استقلال است، با این حال عبدالرزاق حمدا...، مهاجم مراکشی با 8 گل ملی می‌تواند این تیم را به دردسر بیندازد. عمر خریبین، فصل گذشته بهترین گلزن این مسابقات شد و پس از درخشش در بازی‌های چهارگانه مقابل پرسپولیس این بار به دنبال درخشش مقابل استقلال است.
العین فصل گذشته با درخشش عمر عبدالرحمان بدترین باخت دوران مربیگری منصوریان را رقم زد و شفر قبل از بازی با العین قطعا فیلم شکست 6 بر یک مقابل این تیم اماراتی را تماشا خواهد کرد. مربی آلمانی که بارها تاکید کرده تیمش نباید در آسیا چنین شکستی تجربه کند، باید برنامه دقیقی برای مهار ستاره فوتبال امارات داشته باشد. او مربی عموری بوده و شاید این شناخت به او کمک کند.

لینک مطلب: http://www.iran-varzeshi.com/News/76761/