printlogo


راه نجات میلان در بازار نقل و انتقالات چیست؟
راه نجات میلان در بازار نقل و انتقالات چیست؟
کد خبر: 76636 تاریخ: 1396/10/16 16:27
اگرچه میلان در تابستان امسال بیشترین هزینه را برای خرید بازیکن انجام داد و 11 بازیکن جدید خرید اما فصل برایش مطابق برنامه پیش نرفته است.

ایران ورزشی آنلاین / سومیت پل / جنارو گتوزو، مربی میلان معتقد است که تیمش جای زیادی برای پیشرفت دارد اما در عین حال هم معتقد است که بردشان برابر اینتر در جام حذفی اعتماد به نفس این باشگاه را دو چندان خواهد کرد. با این حال صرفاً بالا رفتن اعتماد به نفس برای میلان کافی نیست و این تیم با بازگشایی بازار نقل و انتقالات لازم است که خودش را تقویت کند. اگرچه میلان در تابستان امسال بیشترین هزینه را برای خرید بازیکن انجام داد و 11 بازیکن جدید خرید اما فصل برایش مطابق برنامه پیش نرفته است و به همین دلیل نیاز دارد که هرچند کم برای خرید بازیکن بعدی اقدام کند.


جایگزین برای کسیه
این بازیکن 21 ساله در این فصل 29 بازی انجام داده که در تمام آنها به جز یک بازی سری A 90 دقیقه در میدان بوده است. این میزان بازی برای یک بازیکن بسیار سنگین است و نتیجه‌اش هم با افت کیفیت و از بین رفتن ثبات بازی‌اش نمایان شده است. پس میلان باید به فکر خرید هافبک در حد و اندازه این بازیکن باشد تا از فشار موجود روی او بکاهد چون در حال حاضر چنین گزینه‌ای روی نیمکتش ندارد.

بال چپ، درمان موقت یا نه
میلان به نظر می‌رسد که همین حالا هم راه‌ حل مشکلات خود را درون تیمش پیدا کرده است چون گتوزو می‌تواند جاکومو بوناونتورا را در سمت چپ به‌عنوان یک بال به کار بگیرد و هاکان چالهان اوغلو را هم در سمت چپ خط میانی سه نفره‌اش مورد استفاده قرار دهد. با این تغییرات او امیدوار است که در هفته‌های آتی نتیجه بگیرد اما هنوز هم جای یک بال سرعتی در تیم او احساس می‌شود، یکی که شم گلزنی بالایی هم داشته باشد و تهدیداتش برای دروازه رقبا متفاوت از آن چیزی باشد که الان توسط بازیکنانی مانند سوسو صورت می‌گیرد. جرارد دلوفئو بازیکن سابق میلانی‌ها که فصل پیش قرضی برایشان بازی می‌کرد، می‌تواند گزینه خوبی برای رفع این نیاز میلان باشد.

خلاص شدن از شر بی‌مصرف‌ها
دو نمونه بارز از بازیکنانی که در این دسته قرار می‌گیرند، زوج گابریل پالتا و گوستاوو گومز هستند که روی هم در این فصل تنها 100 دقیقه بازی کرده و هر کدام تنها یک بار به میدان رفته‌اند. میلان برای خط دفاعی‌اش کلی گزینه دارد بخصوص بعد از خرید لئوناردو بونوچی و متئو موساکیو، پس با فروختن این دو بازیکن نه تنها اشتباه نمی‌کند بلکه از پرداخت حقوق به بازیکنانی که هیچ فایده‌ای به حالش ندارند هم معاف می‌شود. حتی نیکلا کالینیچ هم می‌تواند شامل این قضیه شود که البته بعید است او فروخته شود اما احتمال رخ دادن این اتفاق برای خوسه مائوری بیشتر است. ضمن اینکه میلان کم‌کم باید به فکر فروش پابه‌سن‌گذاشته‌هایی مانند لوکا آنتونلی، ایگناتزیو آباته و ریکاردو مونتولیوو هم باشد.

خودداری از فروش مهره‌های کلیدی در پایان فصل
پس از انتقال مالکیت باشگاه به یونگو‌هونگ لی و متعاقب آن ولخرجی برای خرید بازیکنان جدید در تابستان، میلان پروژه‌ای را برای بازگشت به قله فوتبال ایتالیا شروع کرد که البته به نظر می‌رسد عملی شدن آن به تعویق افتاده است چون این باشگاه با مشکلاتی بزرگتر و بیشتر از آنچه پیش‌بینی می‌کرد مواجه شده است. از این رو ممکن است که باشگاه وسوسه شود برای جبران ضرر‌های مالی‌اش دست به فروش ستاره‌های خود بزند. شاید از نظر مالی انجام این کار کمک بکند اما روسونری نباید مهره‌های کلیدی‌اش بخصوص جوان‌ها را بفروشد، بازیکنانی مانند چالهان اوغلو و آندره سیلوا که این روزها شایعه جدایی‌شان شنیده می‌شود چون این اشتباه محض و یک پسرفت است. درست است آن دسته از بازیکنانی که میلان برای خرید آنها بیشترین هزینه را کرد هنوز در حد انتظار ظاهر نشده‌اند اما میلان اگر می‌خواهد ثبات داشته باشد، باید بداند که چوب حراج زدن به بازیکنان بزرگش و آوردن بازیکنان جدید به جای آنها، راهش نیست.


سایت ESPN

لینک مطلب: http://www.iran-varzeshi.com/News/76636/