printlogo


تایید صلاحیت کاندیدای معروف
اسپک محمودی به مجمع انتخاباتی والیبال
اسپک محمودی به مجمع انتخاباتی والیبال
کد خبر: 76608 تاریخ: 1396/10/6 18:44
ثبت‌نام او برای ریاست فدراسیون والیبال و جانشینی داورزنی شاید جذاب ترین اتفاق ممکن در روزهای تکراری و بدون هیجان والیبال محسوب می‌شد.

ایران ورزشی آنلاین / بهنام محمودی اسم رمز این روزهای فدراسیون والیبال است. ستاره سابق تیم ملی جزو نخستین صف‌شکنان این رشته بود که در زمان فترت والیبال چهره شد و برای خود سری میان سرها درآورد. بهنام بعد از آویختن کفش‌ها به جای پوشیدن ردای مربیگری، جامه تدریس و مدیریت به تن کرد و حالا تصمیم گرفته تا شمایل ریاست فدراسیون را برای خود پرو کند.

ثبت‌نام او برای ریاست فدراسیون والیبال و جانشینی داورزنی شاید جذاب ترین اتفاق ممکن در روزهای تکراری و بدون هیجان والیبال محسوب می‌شد. مردی که با توجه به شهرت و معروفیتش می‌تواند موازنه قوا را در انتخابات فدراسیون والیبال به هم بزند و معادلات را دگرگون کند.
با این وجود بعد از معرفی نامزدهای انتخابات والیبال اثری از نام بهنام محمودی دیده نشد. آنچه ابهامات در این زمینه را بیشتر کرد و شایعات داغی را موجب شد. شایعاتی که از دخالت فدراسیون و رییس سابق برای عدم حضور محمودی در انتخابات خبر می‌دادند که می‌توانست یک خطر جدی باشد و بازی تاج و تخت را برهم بزند.
با این وجود محمدرضا داورزنی معاونت ورزش قهرمانی وزارت ورزش چندین بار تاکید کرده بود که از حضور محمودی در انتخابات استقبال می‌کند چرا که او یک چهره خوشنام از بدنه والیبال است اما مشکل او ربطی به فدراسیون والیبال و البته وزارت ورزش ندارد و تایید صلاحیت او باید از مرجع دیگری نهایی شود. اتفاقی که سرانجام و پس از گذشت چند روز و داغ شدن شایعات رنگارنگ رخ داد.
پیش از این وزارت ورزش و جوانان صلاحیت احمد ضیایی، محمد تقی حسن‌زاده، امیرحسین منظمی و کریم فروزان را تایید کرده بود و در این بین بهنام محمودی به شدت در پی گرفتن مجوزهای لازم بود. ظاهرا محمودی دیروز توانست حاصل تلاش‌های خود را بگیرد و نامش را به جمع نامزدهای انتخابات فدراسیون والیبال اضافه کند.
بهنام محمودی با تایید این خبر گفت: «چندین روز بود که به دنبال گرفتن مجوزهای لازم بودم و سرانجام این امر امروز محقق شد. فردا طی نامه‌ای این موضوع رسما به فدراسیون والیبال اعلام خواهد شد و آنها هم خبر تایید صلاحیت مرا اعلام عمومی خواهند کرد.»
محمودی درباره حضورش در انتخابات گفته بود. من احترام زیادی برای داورزنی قایل هستم. قانون برای همه ما فصل‌الخطاب است. هیچکدام از ما نباید کار غیرقانونی انجام دهیم.
 هیچ مشکلی هم وجود ندارد. من دوست دارم که شفاف سازی انجام شود اما طبق قانون انتخابات، وضعیت کاندیداها تا 10 روز قبل از انتخابات باید تعیین و روشن شود. اگر هم استعلام از ارگان‌های مربوطه نیامد به منزله تأیید صلاحیت شخص مذکور است. این موضوع را می‌توانید از وزارت اطلاعات بپرسید.»
محمودی گفت: «من می‌دانم که نظر وزیر ورزش نسبت به من مثبت است و ایشان می‌داند که تعدادی رأی دارم. من به داورزنی هم گفتم که سرباز نظام هستم و قصدم خدمت است. کسی را که شما حمایت می‌کنید به درد والیبال نمی‌خورد و خانواده والیبال از او راضی نیستند. نباید به هیات‌ها گفت که به او رأی بدهند.»
ملی پوش پیشین والیبال ایران گفت: «اگر داورزنی همچنان در والیبال بود، من اصلاً کاندیدا نمی‌شدم. فدراسیون والیبال در سال‌های اخیر، طبق برنامه و سیستم کار کرده و هر کس در رأس آن قرار بگیرد، طبق برنامه پیش خواهد رفت. فدراسیون در سال‌های اخیر برنامه محور بوده و به شخص، تکیه نداشته است. ما هم همین برنامه را ادامه خواهیم داد. البته برنامه‌ها و ایده‌هایی هم برای بهتر شدن وضعیت فدراسیون داریم.»
وی در پایان گفت: «می‌دانم که 3 نفر از کاندیداها به نفع یکی کنار خواهند رفت. من با علم به این وضوع وارد کارزار انتخابات شدم و اینکه ‌می‌دانم به دوستان خیلی سفارش شده به شخص خاصی رأی بدهند. من در انتخابات شرکت خواهم کرد ولو اینکه یک رأی بیاورم. اگر من رأی نیاورم، خانواده والیبال در آینده پشیمان خواهد شد.»

 

لینک مطلب: http://www.iran-varzeshi.com/News/76608/