printlogo


ناکامی پشت خط مانده‌ها در چین‌تایپه / عوارض کار گلخانه‌ای در وزنه‌برداری
ناکامی پشت خط مانده‌ها در چین‌تایپه / عوارض کار گلخانه‌ای در وزنه‌برداری
کد خبر: 75859 تاریخ: 1396/6/7 14:35
تصاحب تنها یک نشان برنز در مسابقات یونیورسیداد چین‌تایپه ثابت کرد که فاصله پشت خط مانده‌های تیم ملی با مهره‌های اصلی وزنه‌برداری ایران فاصله‌ای بسیار ملموس است.

ایران ورزشی آنلاین / تیم وزنه‌برداری دانشجویان کشورمان در حالی با کسب تنها یک نشان برنز به کار خود در یونیورسیاد چین تایپه خاتمه داد که این عملکرد در مقایسه با نتایج کسب شده در بازی‌های 2013 کازان روسیه، نتیجه‌ای ضعیف برای وزنه‌برداری به شمار می‌رود.

بازی‌های یونیورسیاد در رشته وزنه‌برداری همواره با توجه به نگاه حمایتی و اعتقاد ویژه‌ای که فدراسیون جهانی وزنه‌برداری به ارتقای سطح کیفی و کمی این مسابقات دارد، چند دوره‌ای است که جایگاه ارزشمندی را در تقویم مسابقات مهم و معتبر بین‌المللی فدراسیون جهانی وزنه‌برداری به خود اختصاص داده است. بنابراین تیم‌های دانشجویی که در رشته وزنه‌برداری به یونیورسیاد اعزام می‌شوند، همواره از وجود چهره‌های سرشناس در ترکیب اصلی خود استفاده می‌کنند.
به طور مثال می‌توان در همین دوره از مسابقات وزنه‌برداری برگزار شده در یونیورسیاد جهانی به حضور چهره‌های عنواندار جهان و المپیک همچون سیمون مارتیروسیان و گورمیناسیان از ارمنستان، الکساندراوکلوف از روسیه، چن شی چن از چین تایپه و چهره‌های شاخص دیگری که همگی جزو مدال‌داران رقابت‌های جهانی و المپیک هستند اشاره کرد. اتفاقی که نشان دهنده ارزش و اعتبار این رقابت‌ها از دیدگاه جهانی است اما تیم وزنه‌برداری کشورمان اعزامی به این دوره از رقابت‌ها بر خلاف دوره قبلی که با ترکیبی قدرتمند عازم کازان روسیه شد و نتیجه درخشانی را در پرونده حضور وزنه‌برداری ایران در این بازی‌ها برای خود ثبت کرد، آنقدر کم توان در چین تایپه حاضر شد که سهم ما از میان مدال‌های اهدا شده در سالن وزنه‌برداری دهکده بازی‌ها فقط تک برنز کیاقدمی در دسته 105 کیلوگرم بود؛ عملکردی ضعیف برای این رشته المپیکی که می‌توان گفت نتیجه تغییرات غیرفنی و نادرست در راس کادرفنی این تیم و دستکاری نابجا در بدنه و استخوانبندی اصلی تیم اعزامی به یونیورسیاد چین‌تایپه بود.
حذف غیر تخصصی سجاد انوشیروانی از سرمربیگری تیم دانشجویان ایران در حالی ‌که او مدتی بود تیم دانشجویان را تمرین می‌داد و کاملا با نقاط ضعف و قوت این تیم آشنا بود و جایگزینی دقیقه نودی اصغر ابراهیمی و خیلی مشکلات فنی دیگر در این رابطه باعث شد وزنه‌برداری ایران در یونیورسیاد چین تایپه ضعیفترین نتیجه خود در چند دوره اخیر این بازی‌ها را تجربه کند.
وزنه‌برداری ایران در یونیورسیاد 2013 کازان با کسب 2 نشان طلا و یک نقره به دلیل اهمیت قایل شدن برای کسب نتیجه در این مسابقات موفقترین کارنامه را برای خود ثبت کرد و در مقابل با تصاحب تنها یک نشان برنز در چین‌تایپه ثابت کرد که فاصله پشت خط مانده‌های تیم ملی با مهره‌های اصلی وزنه‌برداری ایران فاصله‌ای بسیار ملموس است و هشداری جدی است برای دست اندرکاران حال حاضر وزنه‌برداری ایران که از حالت گلخانه‌ای خارج شده و بیشتر به دنبال پشتوانه‌سازی برای آینده وزنه‌برداری ایران باشند.
 

 

لینک مطلب: http://www.iran-varzeshi.com/News/75859/