printlogo


حسن محبی: برخی از مربیان تیم ملی با روحیه یدا... محبی بازی کردند
حسن محبی: برخی از مربیان تیم ملی با روحیه یدا... محبی بازی کردند
کد خبر: 75858 تاریخ: 1396/6/7 14:25
سرمربی اسبق تیم ملی کشتی آزاد عملکرد مسابقات قهرمانی جهان در پاریس را بررسی کرده است.

ایران ورزشی آنلاین / ناصر انصافی مقدم / سرمربی تیم ملی کشتی آزاد ایران در پیکارهای جهانی سال 2002 تهران که قهرمانی تیم کشورمان را در پی داشت، درباره نتایج و عملکرد ضعیف کشتی‌گیران ایرانی در مسابقه‌های جهانی سال 2017 پاریس گفت: «حضور رسول خادم در کنار تشک می‌توانست به کشتی ما کمک کند و برخی از شکست‌ها را به پیروزی تبدیل کند.»

محمدحسن محبی با بیان اینکه به جز یکی دو وزن، کشتی‌گیران ما با تجربه و میدان دیده بودند گفت: «با این وجود نفراتی مثل میثم نصیری و مصطفی حسین خانی که از کشتی‌گیران با تجربه به حساب می‌آمدند، در آخرین لحظات کشتی خود در حالی‌که مقابل حریفان روس و ژاپنی جلوتر بودند، مثل کشتی‌گیران بی‌تجربه، پیروزی را با شکست عوض کردند. اینجا حضور رسول خادم در کنار تشک می‌توانست بسیار برای کشتی‌گیران ما تاثیرگذار باشد و از شکست آنها در آخرین ثانیه‌ها جلوگیری کند.»
محبی در ادامه گفت: «برای محمد طلایی سرمربی تیم ملی کشتی آزاد که از مربیان خوب و فهیم به حساب می‌آید، احترام زیادی قایلم اما در برخی از مبارزات کشتی‌گیران ما ضرورت وجود رسول خادم در کنار تشک به خوبی احساس می‌شد و جای او واقعا خالی بود. کشتی‌گیران ما در چند سال گذشته به حضور رسول خادم در کنار خود عادت کرده‌اند و در حقیقت بودن خادم در کنار تشک قوت قلبی برای همه آنها بود اما خادم امسال ترجیح داد دیگر کنار تشک‌های مسابقه‌های جهانی نباشد و کار را به دیگران واگذار کرد.»
دارنده مدال‌های نقره و برنز سال‌های 1985 بوداپست و 1990 توکیو، شکست در مسابقه‌های جهانی پاریس را به خاطر موجودیت و بضاعت فعلی کشتی کشورمان دانست و گفت: «در این شکست نه فدراسیون کشتی مقصر است و نه اعضای کادر فنی تیم ملی، بلکه موجودیت کشتی ما در حال حاضر همین است. در عوض تیم‌های دیگر بهتر از ما کار و تلاش کرده بودند و کشتی‌گیران بهتر و قویتری در اختیار داشتند. من بعید می‌دانم کشتی‌گیری چون بهنام احسان پور به خاطر کم کاری شکست خورده باشد. همه بچه‌ها برای پیروز شدن سعی و تلاش کردند.»
سرمربی اسبق تیم ملی کشتی آزاد در باره قهرمانی تیم آمریکا چنین گفت: «همه می‌دانستند آمریکا سه سال است در کشتی خود بسیار با برنامه و قوی کار می‌کند. آمریکایی‌ها هزینه بسیاری را صرف کشتی خود کرده‌اند و نتیجه‌اش را امسال با قهرمانی در مسابقه‌های جهانی هر دو رده سنی جوانان و بزرگسالان دیدند. این فقط آمریکا نیست که در کشتی تلاش و سرمایه گذاری می‌کند بلکه بقیه کشورهای رقیب ما هم بیکار نیستند و مشغول سعی و تلاش‌اند.»
محبی در ستایش از کشتی‌های حسن یزدانی گفت: «یزدانی برای مسابقه‌های جهانی خیلی آماده و ساخته و پرداخته بود و بسیار عالی و در اندازه‌های جهانی کشتی گرفت. بقیه کشتی‌گیران ما باید از قهرمانانی همچون حسن یزدانی، فرانک چامیزو ایتالیایی، کایل اسنایدر آمریکایی و گنو پتریاشویلی گرجستانی الگوبرداری کنند.»
سرمربی اسبق تیم ملی کشتی آزاد در باره برادرزاده خود یدا... محبی هم گفت: «قبل از اعزام به مسابقه‌های جهانی برخی از مربیان تیم ملی البته به جز محمد طلایی سرمربی تیم، به جای روحیه دادن به یدا... مدام با پیش کشیدن نام کمیل قاسمی روحیه او را خراب کردند. کمیل قاسمی به‌عنوان یک قهرمان افتخارآفرین برای ما قابل احترام است اما یدا... محبی برای انتخاب در تیم ملی، دو بار او را شکست داد و آیا این برای انتخاب او کافی نبود؟ یدا... در رقابت‌های جهانی پاریس نایب قهرمان المپیک 2012 لندن و دارنده مدال برنز جهان از ازبکستان و نایب قهرمان جهان از اوکراین را شکست داد و در مقابل نیکولاس گویازدوفسکی آمریکایی در یک کشتی نزدیک با نتیجه 5 بر 4 مغلوب شد.
اگر او دقت بیشتری می‌کرد و خیمه زدن را خوب بلد بود، نمی‌باخت. محبی مقابل این آمریکایی، راحت و به اصطلاح بچگانه امتیاز داد. در واقع کم تجربگی باعث شکست او شد. در کرمانشاه ما باید نقاط ضعف یدا... را به او گوشزد کرده و حتما برطرف کنیم. البته او همیشه در اختیار ما نیست بلکه در اختیار مربیان تیم ملی است و ما نمی‌توانیم در کار مربیان تیم ملی دخالتی بکنیم.»

 

لینک مطلب: http://www.iran-varzeshi.com/News/75858/